Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

al cui e copilul?


Recommended Posts

Raspunsul meu ar fi acelasi vis a vis doar de copil!!!! Iar in momentul in care mi se intampla ceva rau, caut sa gasesc cauza, nu sa ma razbun p efectele ei!!!!!

 

In viata nu tb sa spui niciodata eu nu voi accepta niciodata asa ceva: DD are grija sa te puna exact in ipostaza p care o detesti pentru a ti testa limitele!!!

 

Raspunsul revine inevitabil la copil ptr ca initial mes a fost postat la Asteptand un ingeras :) si mutat de moderatori aici!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu am ramas surprinsa de raspunsurile de pe forum cum ca un copil e doar al mamei, felicitari, etc....

Parerea mea e ca tatal are acelasi drept sa stie daca e copilul lui sau nu asa cum stie si femeia 100% ca, copilul e al ei.

Asta cu nu puteam sa fac copii, de-aia m-am dus cu doi nu are nici o acoperire, copii poti sa adopti, poti sa face Fiv, mai sunt alte optiuni, mi se pare o scuza josnica pentru infidelitatea ei. Deja foloseste copilul ca un motiv pentru comportamentul ei de pina acum presupunind ca sotul ei nu stie de acest iubit.

Eu daca as fi barbat as vrea sa stiu 100% ca copilul e al meu si nu as vrea sa traiesc o minciuna toata viata.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eee...ia te uita cum ajungem din nou la clasicul: "moarte infamilor adulteri!"[bruta]...si daca mergem tot asa...o sa se inchida subiectul...sau apare deviatie la ZZ

 

propun poll...macar stie fata in procente (si fara omleta/bulion) parerea forumului

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by NinaB

na, ca sar la fileu!daca fiul meu isi doreste enorm copii..


id="quote">id="quote"> Draga NinaB, Siriana n-a spus niciodata ca sotul ei isi doreste enorm un copil ! Faptul ca ea isi doreste enorm unul este cu totul altceva. Si ma tem ca nu-si doreste "enorm" nici sa fie mintit si inselat Dumnezeu stie de cind . By the way, penibila precizarea ca pe sot il cunoaste de "doar" 10 ani in vreme ce pe Iubi de 15 ani. Am vaga impresie ca daca sotul legitim ar sti adevarul s-ar lipsi de "paternitatea" asta cu riscul de a nu avea copii niciodata. Mi se pare cumplit sa profiti de nestiinta omului si sa-i manipulezi viata si sentimentele in asa maniera. Aproape toata lumea o sfatuieste sa continue cu inducerea sotului in eroare(ca sa nu spun cu inselaciunea) in numele copilului.Dar oare SOTUL nu a fost si el copil cindva ? Nimeni, chiar nimeni nu se gindeste la el ?? La sufletul lui ? E cumva handicapat mintal incit trebuie altii sa ia deciziile cele mai importante pt. el (recte sotia credincioasa ?!) Imi amintesc ca a fost un caz asemanator cu cineva din Oradea,parca. Ma intreb ce s-a intimplat cu ea si copilul ei...stie cineva ? Sotul avea o problema iar ea a avut o relatie cu un "prieten de familie",medic si a ramas insarcinata.A venit pe Forum si a cerut pareri. Viata e scurta.Daca n-o putem face lunga,atunci macar s-o facem lata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca e s-o luam asa....multe sunt neclare in relatarea Sirianei.

eu ti-am raspuns ce gandesc eu acum ca as face eu in anumite conditii (pe care le-am specificat). pusa in fata faptului n-am de unde sa stiu...daca ma apuc sa mai construiesc alte scenarii...pot sa admit ca o sa fiu in plina criza de menopauza si-i crap capul! [mariaj]

 

nu cred ca pleaca nimeni dintr-un cuplu de bine ce-i e acolo (sau m-am demodat si eu[:D] si pricep greu un adulter)... acum sa nu discutam, te rog, de ce a ales calea asta si nu l-a anuntat onest pe sotz....ca mai facem 1001 scenarii...

scenariul no. 413: la nivelul unei femei de 37 de ani...o relatie extraconjugala, care se vroia fara complicatii...presupunea sex protejat. ea isi dorea copil... ce concluzie se poate trage? bonus ca toata lumea (care da cu bolovani) a luat in considerare perioada de cand s-au cunoscut...cea de cand sunt amanti nu e precizata... si mai putem face inca analiza pe text....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati citi statisticile cu cati copii nu sunt ai tatilor trecuti in certificat v-ati face cruce. Concluzia? Multe femei ascund adevarul pentru ca in mod clar sunt multi tati care nu stiu adevarul. Sau se prefac ca nu-l stiu.

 

Cineva zicea ca vrea un cadru stabil pentru copil. Daca era numai in cautare de donator ii spunea sotului: vezi draga ca ma sacrific cu unul poate facem un copil, esti de acord? A hotarat singura, traieste doua vieti si un miracol(copilul). Doamne fereste sa ii spulberam viata perfecta gandindu-ne la adevar. Pentru ca vedeti voi, senzatia mea acuta e ca Siriana e convinsa ca ce a facut ea are o justificare si lumea aici e convinsa ca justificarea e atat de mare incat poate continua in minciuna pentru stabilitatea copilului. Eu nu vad justificarea si nu sunt pro minciuna in cuplu(iar pentru acest mariaj recunoasterea adevarului o vad ca pe o oportunitate de a-si reveni sau daca nu ca pe un act de decenta). Cred in aia cu "si cu slanina in pod si cu burta plina nu se poate"...

 

Iar pentru cine ii cauta scuze ei, habar nu ma intereseaza cat de crunta e viata sotului meu cu mine si cat de maltratat si nefericit se simte, nu cred ca ar justifica sa inceapa sa conceapa copii asa cu diverse individe.

 

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Clover

habar nu ma intereseaza cat de crunta e viata sotului meu cu mine si cat de maltratat si nefericit se simte, nu cred ca ar justifica sa inceapa sa conceapa copii asa cu diverse individe.

 


id="quote">id="quote">

 

off-topic deplin...si cu riscul ZZ-ului...la ce naiba il mai tzii pe langa casa daca nu te intereseaza ce-i in sufletul lui? da bine in decor?

edit: fiindca o atitudine gen: "traiesc cu tine , da` mi se rupe de ce simti"...justifica multe ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai ,daca sotul nu stie nimic din toate astea nu are cum sa sufere.

in schimb daca ar sti ar suferi f tare.ce rost are sa strice vietile amandurora?

nu vad sensul.

sinceritatea asta da bine doar in filme cand el o iarta si traiesc fericiti.

in viata e altfel.

 

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

 

Dana

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by NinaB

eee...ia te uita cum ajungem din nou la clasicul: "moarte infamilor adulteri!"[bruta


id="quote">id="quote">Exagerezi, insa nu vad la ce te astepti, la flori, felicitari si batai pe umar pt cineva care isi inseala sotul si face un copil cu altul? Ma lasi cu scenariile astea de telenovela, pliiiiz?? Din timp in timp ma tot vad sa repet chestia asta pe forum: vedeti sa nu va caza creierii din cap de atata toleranta! Pune-te tu in locul sotului inselat, ti-ar conveni ca barbatu-tau sa faca sex cu altele si sa afli ca are copii pe nu stiu unde?Eu recunosc ca ma depasesc situatiile astea, pt mine totul e clar: nu-ti mai place, intai pleci si apoi faci copii cu cine doresti. Eu una nu m-as putea uita in oglinda, daca altii pot, e super, si daca altora li se si pare demn de toata lauda sa iti transformi viata intr-o scena imensa pe care sa-ti joci nimic altceva decat un rol... asta e, e dreptul fiecaruia sa faca ce vrea si sa creada ce vrea. Insa pe mine personal nu ma va convinge nimeni ca asa e bine._______________________________________________________"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cataghe observatia se vroia la discutia care devia de la "sa-i zic sau nu?" la "e moral c-am inselat au ba?"! tema care s-a mai discutat si rediscutat de 1000 de ori...

 

cat despre stiuatiile astea...despre care nu mi-am exprimat opinia favaorabila sau nefavorabila niciodata...sunt fapte de viata, care se traiesc sau nu! orice lamentare, justificare sau discutie mi se pare nelalocul ei. problemele se rezolva in cuplu!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...