Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

al cui e copilul?


Recommended Posts

Androix, Dora e Patri, vezi pe pagina 9.

 

Cit despre cealalta intrebare a ta daca infertilitatea era la ea: problema se schimba in mod radical. Sper ca tu nu te-ai lovit de aceasta problema si nici nu doresc la nimeni, dar ceea ce ii poate trece unei femei disperate prin cap in aceasta situatie e greu de imaginat. Oricit de echilibrata si educata si cu capu' pe umeri ar fi! Crede-ma ca stiu ce spun! Asta nu inseamna desigur ca si trebuie puse in practica toate aceste idei, in nici un caz.

 

Acuma zarurile sunt aruncate: ea a ramas insarcinata. Ar fi minunat sa stim ce decizii e bine sa luam in viata, ca sa ne fie bine si sa FIE bine, in toate momentele de cumpana din viata. Asta tine de liberul nostru arbitru, sa rezolvam problemele de viata (care de fapt sunt lectiile de viata prin care trebie sa trecem). Ceea ce stiu eu este ca cel mai mare pacat este sa ucizi iubirea (l-ati citit pe Lazarev?).

Ce inseamna asta in cazul Sirianei nu stiu, numai ea poate sa stie acest lucru: care din cei doi barbati o iubesc cu adevarat?

 

sa nu ne pierdem speranta

danutza

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Scuza ca nu gasesti sobektul nu tzine mey.

Ati uitat ca fiecare membru primeste mail in care i se comunica daca subiectul i-a fost mutat,unde ,cind si de ce?[:D][:D]

Chiar si link catre el.Nu-i asa?

 

Cataghe,Aprilie,Andoix,Nadia [flo] bine le ziceti!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danutza, nu pot sa zic ca m-am lovit de probleme de infertilitate. Am ramas insarcinata in 9 luni, dar in acest timp mi-am facut prietene de nadejde aici pe forum, fete cu probleme de acest fel si stiu macar de la ele cum e sa te chinui.

Dupa mine schimbarea radicala ar fi doar ca in cazul scenariului meu ea nu ar creste copilul, sau de-ar fi sa-l creasca ar sti ca nu e al ei, deci sotul a inselat-o. Sau poate i-ar servi o minciuna prin omisiune [:D] si i-ar zice ca l-a cumparat de la o minora in nevoie. Dar in rest eu cred ca ar suferi cam tot atat cat ar suferi el in situatia reala.

Si mai am o intrebare: la amant s-a gandit cineva? Lui sa-i zica sau nu adevarul? Poate vrea si omul ala sa stie ca are un copil (daca e al lui), poate vrea sa fie parte din viata copilului, sa-l plimbe, sa-l duca la circ, sa-i dea o inghetata, chiar daca ea nu vrea sa-si paraseasca sotul. Deci?

Eu fac scenarii aici dar vad ca nu raspundeti la provocari [:D] si pentru ca initiatoarea nu mai da nici un semn inclin sa cred ca subiectul asta e o mare gogorita, dar e interesant de tocat...

 

Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Nadia1976

Fetele cu trenul si adulterul... nu stiu cum te loveste adulteru', da stiu ca pe mine afirmatia de mai sus m-a cam lovit "ca trenu'"...

Karina, o intrebare: Sa presupunem ca esti casatorita de 10 ani; intr-o zi afli ca sotul tau are un copil de vreo 5 anisori pe undeva, cu o alta femeie... ai considera-o tot "Omisiune", ai zambi, "Eh! A uitat, saracu'..." si ti-ai vedea in continuare de viata, ca si cum sotul a uitat sa cumpere paine in drum spre casa??? Sau s-ar schimba lucrurile???


id="quote">id="quote">

Nadia, era o gluma, ca ala era sensul fetei zimbitoare... Subiectul nu presupune sa facem scenarii si para scenarii, ce-ar fi daca si cu parca...

Nu stiu, dar cred ca unele din voi aveti un fix: toata lumea sa raspunda ca voi, daca nu, va calcam in picioare. Asta este sfatul meu, bun, rau, fata l-a cerut, eu l-am dat, e raspunsul meu. Ce as face eu in situatia ei: simplu, eu nu mi-as insela sotul, dar sa mai fac si un copil. Dar asta e raspunsul meu de acuma, nu stiu daca as fi in situatia ei n-as face ca ea. Eu nu arunc cu pietre, ca sa-mi feresc capul de ricoseu.

Daca ACUM sotul ar avea un copil de 5 anisor pe undeva , sincer, as zice sa fie sanatos. Inseamna ca ma iubeste totusi, daca a ramas cu mine, ca noi acum 5 ani ne chinuiam de zor sa facem un bb. La vremea respectiva ma gindeam la aceasta varianta si ma si vedeam furind kupilu'. Acum, conteaza si faptul ca-l am pe Bogdan... DAR astea sint doar speculatii ! Omul nu stie exact cum reactioneaza decit cind e pus exact in acea situatie. Poti sa te dai cu pumnul in piept pina numai poti, ca realitatea s-ar putea sa te darime.

Si daca sotul Sirianei ar veni pe net sa ceara sfatul, dupa ce ar fi aflat toata povestea, l-as sfatui sa fuga cit vede cu ochii, ca nevasta e egoista si nu cred ca va fi fericit cu ea. Dar astea sint SFATURI ale unui simplu membru al DC.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Androix

Si mai am o intrebare: la amant s-a gandit cineva? Lui sa-i zica sau nu adevarul? Poate vrea si omul ala sa stie ca are un copil (daca e al lui), poate vrea sa fie parte din viata copilului, sa-l plimbe, sa-l duca la circ, sa-i dea o inghetata, chiar daca ea nu vrea sa-si paraseasca sotul. Deci?

Eu fac scenarii aici dar vad ca nu raspundeti la provocari [:D] si pentru ca initiatoarea nu mai da nici un semn inclin sa cred ca subiectul asta e o mare gogorita, dar e interesant de tocat...


id="quote">id="quote">

[:-)))][:-)))][:-)))]

Andreea, esti mortala !

Hai sa-ti raspun io, asa cum vad situatiunea: amantul, daca vrea, stie ca acel kupil poate fi al lui. Daca se face nestiutor inseamna ca nu prea are chef de urmasi. [sex], dar fara obligatii. Daca vrea kupilu', atunci se rezolva dilema Sirianei, ca va face tot posibilul sa afle al cui e kupilu' si daca e al lui sa-si intre in drepturi... DAR, asa cum a stat el bine merci 5 ani, nu cred ca asta este dorinta lui...

 


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D]

 

[pup]

 

Karina [sofer] + Bogdanel [bicla]

Imnul lui Irinelid="size4">

 

Semneaza protestul Maxim impotriva pedofiliei prostului-gust

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...