Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

al cui e copilul?


Recommended Posts

Elise,ce usor e sa spui chestiile astea fara "sa treci pe acolo"!!!!

problema nu e asa de simpla cum pare.............

adevarul e ca un copil nu are nici o vina...............adultii sunt cei care poarta responsabilitatile si de cele mai multe ori nu prea le poarta............

dar eu calr,consider ca o mama daca-si doreste un copil il poate face,cum e decizia ei.....dar cand incepi sa complici vietile celorlati si mai tarziu si viata copilului............nu mai inteleg nimic!

vreau sa cred ca totul va fi bine si ca Dumnezeu stie de ce face asa si nu altfel

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

---------------------------------------------------

Vio

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

analizeaza discret reactia amantului.... si vezi ce gandeste. el stie exact situatia (recte, ca poate fi sau nu al lui). discutati daca va convine sa cresteti copilul impreuna!

evalueaza potentialul sotului de a banui sau investiga ceva. evalueaza posibilele reactii pe care le poate avea. decide daac e cazul sau nu sa-i spui (pt ca-l cunosti!)

 

in rest....bucura-te de copil si lasa lupii moralisti pe margine!

 

partea cu adevarat neagra...e ca toate se platesc la un moment dat! dar...mizeaza pe mila si iubirea de oameni a Domnului...id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by NinaB

analizeaza discret reactia amantului.... si vezi ce gandeste. el stie exact situatia (recte, ca poate fi sau nu al lui). discutati daca va convine sa cresteti copilul impreuna!evalueaza potentialul sotului de a banui sau investiga ceva. evalueaza posibilele reactii pe care le poate avea. decide daac e cazul sau nu sa-i spui (pt ca-l cunosti!)in rest....bucura-te de copil si lasa lupii moralisti pe margine! partea cu adevarat neagra...e ca toate se platesc la un moment dat! dar...mizeaza pe mila si iubirea de oameni a Domnului...id="size1">id="red">


id="quote">id="quote">Asta e semnatura ta, sau tot Sirianei i te adresezi? [:-)))]Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix, draga mea... "aia" incununeaza ce-am scris mai sus!

de altfel, e o observatie de bun simt! perfect aplicabila in toate situatiile.... cand m-o lovi "metafizica", promit sa mi-o pun drept semnaturaid="size1">

altfel...nu ma cheama (nu dau nume) ca sa umblu cu Biblia si cadelnitza dupa mine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu o sa inteleg niciodata cum se poate simti cineva ok traind in minciuna crunta. Am mai degraba impresia ca ar fi vorba nu de un copil, ci de un catzel ... vroia fata un catzelush, l-a cumparat si gata. Nimic nu mai conteaza ... daca ea a vrut catzel, e al ei si gata. Pai aici e vorba totusi de un copil ! Daca tot il faci, il asumi cu curaj, nu il arunci intr-o minciuna crasa doar ca sa te simti tu confortabil.

 

Mi se pare ingrozitor sa-ti minti partenerul de viatza si sa-l faci sa creasca copilul altuia ("evident, pt binele copilului" si nu pt confortul material pe care probabil fraierul de acasa ti-l ofera, si pe care amantul nu are posibilitatea sa ti-l ofere). Daca il creste in cunostiinta de cauza e cu totul altceva. Dar sa fie luat de fraier ...

 

Si ca sa nu fiu total off topic [:D] : copilul e al ei si al barbatului cu care il va creste, dar nu in minciuna.

 

Sibylle id="green">[gravi] saptamâna 29

Pozele mele id="green"> Poze noi id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E o situatie complicata, la prima vedere. Siriana a intrat in acest impas singura, cu buna stiinta, iar acum trage ponoasele. Minciuna inceputa cu amantul (scuze, dar asa se cheama cel cu care si-o trage o femeie casatorita) se poate continua, amplifica si asta fara nici un beneficiu.

Sfaturi...greu de dat. Cred ca mi-as rezolva problema cu cei doi barbati; dupa aceea, celui ales i-as comunica ca va fi tata. Ar putea fi o minciuna, insa cu siguranta, ar fi mai usor de sustinut.

Se poate sa nu iasa nimic bun, dar macar e un inceput. O posibilitate.

Oricum, multa bafta si...mai multa atentie!

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...