Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

al cui e copilul?


Recommended Posts

Elise, nu asa se pune problema; cand sarcina este urmare a FIV, donator, adoptie, etc., hotararea le apartine AMANDURORA! ori, cand ea si-a inselat sotul, a fost hotararea EI; situatia de aici nici nu se poate compara cu un FIV!

Mai exista o solutie: sa faci testul de paternitate numai amantului si daca e copilul lui, ramai cu el, daca nu- ramai cu sotul si iti vezi de viata si sper ca din toata povestea asta ai inteles cat e de gresit sa inseli!!!

Ca daca ii spui sotului si in final se dovedeste a fi copilul lui, tot n-o sa uite tradarea; imagineaza-ti urmatorul scenariu: sotul tau iti spune intr-o zi ca te-a inselat si amanta e gravida; daca se va dovedi ca copilul amantei NU este al sotului, ci al altui barbat, tradarea tot acolo ramane; faptul ca nu e copilul lui, nu inseamna ca el nu s-a culcat cu alta femeie; la fel si in cazul tau: faptul ca ar fi copilul sotului, nu sterge faptul ca tu l-ai inselat.

Parerea mea e ca sinceritatea e intotdeauna cea mai buna alegere, oricat de dureros ar fi adevarul, e de preferat minciunii si tradarii;

Sa ma ierti daca am fost dura sau am parut rea; pe cuvant ca nu vreau sa te supar! Dar, fa-i, totusi testul amantului si daca poti sa traiesti langa sot o viata ascunzandu-i faptul ca l-ai inselat, atunci pune toata intamplarea asta cu amantul in spate si mergi inainte cu sotul tau si copilul vostru!

Iti doresc sa-ti fie bine si sper sa te linistesti, de dragul acelui sufletel ce-l porti in pantece!

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Roxane

...conteaza ca la 37 ani v-a aduce pe lume minunea mult dorita....mamica Roxana cu Carla capritza


id="quote">id="quote">Roxana, minunica va veni pe lume, oricum, indiferent cine e tatal. Dar aici, cred eu ca problema ei e daca sa-i spuna sau nu sotului... eu asta am inteles. Ori, iertat sa-mi fie, dar cred ca (,) conteaza cine e tatal si e important ca ea sa fie linistita in timpul sarcinii; si in fond si la urma urmei, da-mi voie, te rog sa-ti spun ce gandesc eu: Daca a fost suficient de "curajoasa" (nu vreau sa folosesc alte expresii) sa insele, pai atunci sa fie suficient de curajoasa si sa-si marturiseasca pacatele sotului; din pacate, daca nu a avut curajul sa posteze aici sub nick-ul initial,pe un forum pe care nu o cunoaste nimeni personal, nu cred ca va avea curajul sa-i spuna sotului ce s-a intamplat! Parerea mea..."Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca sfaturile noastre curg, ne contrazicem si mai e doar un pas pana la ZZ, iar Siriana nu mai apare.

 

Nu cred ca o persoana in situatia Sirianei e linistita si impacata cu sine. Daca ai putina constiinta (si nu ma indoiesc ca Sirianei ii lipseste), minciuna ei o va urmari toata viata.

 

Asa ca, ea ne-a cerut sfatul. Daca vrem i-l dam, daca nu, nu. Dar sa nu aruncam cu pietre. Nu are nevoie de asta.

 

Un gand bun tuturor!

 

 

 

anca...SIGUR intr-o zi[gravi]

[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi chiar vreti sa spuneti ca nu i-ati spune sotului adevarul si ati creste copilul ca si cum nimic nu s-a intamplat? Stiti, uneori copii au obiceiul sa semene cu parintii. Ce te faci daca seamana cu un prieten de familie? Ca imi imaginez ca sotul il cunoaste pe respectivul.

 

Cat despre ZZ, nu vad de ce ar ajunge subiectul acolo.

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Clover

Voi chiar vreti sa spuneti ca nu i-ati spune sotului adevarul si ati creste copilul ca si cum nimic nu s-a intamplat?


id="quote">id="quote">Da, eu asa as face, daca m-as hotari sa ramin linga sotul meu. Pentru ca e nevoie sa rezolvi situatia tinind cont de ordinea prioritatilor. Prima ar fi sa am grija de copil in acest moment si sa ma preocup mai tirziu de lucruri ce se vor intimpla mai tirziu.Sa am grija de copil inseamna sa ii asigur venirea pe lume intr-un climat sigur. Nu stiu cit de sigur ar fi sa incep, in numele dreptatii, sa-mi marturisesc acum "crima" in fata sotului care ar putea sa ma lase ( si l-as intelege..) la voia intimplarii, de capul meu si sa ma trimita sa pling la usa amantului, care amant s-ar putea sa nu ma mai vrea deloc, e greu sa te trezesti fata in fata cu asa o situatie.Deci, in numele dreptatii si al corectitudinii, iaca sint in pericol sa devin o mama singura si de unde aveam doi potentiali tati la copil, acum nu mai am nici unul... Ce inceput "minunat" pentru noua viata din pintecul meu...Aceasta este un scenariu ce mi-ar trece mie prin cap si nu reprezinta un "sfat intelept" pentru Sirianaid="blue">, e vorba de logica mea intr-o situatie ipotetica, asemanatoare.Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...