Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

la ce ati renuntat pt iubire?


Recommended Posts

eu nu vreau sa mai renunt la nimic....pentru ca imi e tare greu sa cred ca un om merita sau apreciaza ca renunti la ceva f imp pt tine, ca sa ai o relatie cu el.

 

eu am renuntat odata la mandria mea, la demnitatea mea ca om, la niste planuri de viitor si s-a dovedit ca am pierdut inutil timpul.

 

nu as mai renunta niciodata la:

-cariera mea

-familia mea

-prietenii mei

-principiile mele de viata ( la care am renuntat odata si rau am facut)

 

consider ca intr-o relatie trebuie sa fii si sa te simti liber, nu supus constrangerii de a face sacrificii si a renunta la ceva care iti e f drag, in numele unei iluzii numite frumos "iubire", in speranta ca poate viata te va recompensa...

 

cineva imi spunea ca sunt 2 chestii care nu se iau inapoi: vorbele si timpul. timpul pe care il pierzi sacrificandu-te nu se mai intoarce...

 

 

eu nu am gasit pana acum un om care sa merite sa ma sacrific pt el, desi de sacrificat m-am sacrificat pana acum.

 

si desi imi tot promit ca voi invata sa fiu egoista si sa imi vad interesul, am atata prostie in mine, incat in numele acelei iluzii "iubire", tot tind sa repet prostia de a renunta la niste principii importante de viata.

cred ca nu am fermitate si sunt slaba...

 

 

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by sheherezada

Eu am renuntat la facultate...si acum trag ponoasele !Atunci am crezut ca asa e cel mai bine.La noi este o vorba:capul face,capul trage!"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"sheherezada


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Esti tareeeeeeeeeeeeeeeeee!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Hmm,buna intrebare,sau mai bine zis bune intrebari!Vrei cumva sa renunti la ceva de dragul partenerului!?Daca da,atunci ar fi bine sa te asiguri cat de cat ca merita!

Eu personal am renuntat la tot.La facultate(eram in anul 3);la familie,la prieteni,la locul meu de munca,la tara mea si la toate avantajele pe care mi le-au oferit parintii mei!

Daca ar merita ar fi ok pt ca nu ai avea regrete dar daca nu...am anumite semne de intrebare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...