Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Deocamdata ''creati'' tu si sotul tau e-mailul cu pricina, sa nu fie prea acid, scurt si la obiect si vedeti reactia ei. O intalnire cu ea???, pt ce? Ea este vinovata fata de toata lumea pt ca a incercat o ''lipitura'' cu un barbat insurat, insa sotul tau este vinovat numai fata de tine. Asa ca rafuiala cu el mie mi se pare de ajuns. De altfel, trebuie sa-i lasi impresia ca el a renuntat de buna voie si nu pentru ca ai aflat tu. Daca ea insista, o intalnire in trei mi se pare cea mai buna solutie pt a clarifica lucrurile odata pt totdeauna.Ca sa nu mai luam in calcul umilinta ei cand i se dau papucii pt ca sotul tau te vrea pe tine.A, si inca ceva... faptul ca sotul tau a recunoscut trebuie sa iti dea incredere, daca era o chestie serioasa ar fi negat cu vehementa, putini au curajul sa recunoasca.

 

mamica fetitei mele:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luli, ma bucur ca ai trecut cu bine prin cosmar si sunt foarte fericita ca ai avut puterea sa-ti pastrezi calmul(desi, daca am retinut bine, esti o fire impulsiva). In locul tau eu chiar nu mi-as mai pierde vremea cu cealalta, energia mi-as canaliza-o catre ce-mi doresc cel mai mult..... Stii, poate cealalta a inteles( sau o sa inteleaga) ca nu poti sa-ti cladesti fericirea pe nefericirea altora; las-o, nu te razbuna, chiar daca pricepe mai greu; razbunandu-te, risti sa o transformi intr-o ''tinta atractiva'' pentru sotul tau: sistemul''sirop de capsuni'', adica, ea: nefericita in dragostea ei sincera fata de sotul tau( vezi, barbatii adora sa simta, indiferent de zodie, cum ca sunt centrul universului!) si victima razbunarii unei neveste apucate de nabadai-''apucata'' fiind tu! Vrei asta; eu cred ca nu!

Bucura-te ca esti iubita, ca o sa ai copii si ca sotul tau si-a invata lectia(speram!).

Inca o data, iti doresc multa iubire in viata ta si, atunci cand vei trece prin momente grele, sa incerci sa-ti aduci aminte: pana sa rostesti odata, taci de sapte ori! Foarte sanatos proverb!

Sa fii iubita, luli draga!

 

 

madalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca el deja a avertizat-o pe "capsunica", asa ca un email demonstrativ nu cred ca-si are rostul.Si eu as turba daca as intalni-o, dar "la fel de vinovata" nu e...

 

Cum au zis si fetele, canalizeaza-ti energia spre salvarea casniciei - vezi ce e de facut, luati-va un concediu si mergeti undeva, lamureste-te cu el...

 

V

 

veni, vidi, Victorie!

 

PS Guestus, imagineaza-te 5 minute in situatia lui Luli, si apoi imagineaza-ti cum facem noi misto de un o eventuala lupta" Guestus versus Bibicu' " si vezi cum ti-ar pica...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor,

Guestus este ''sarea si piperul'',' acestui forum( Guestus, vezi, te iubim toate), si cred ca isi imagineaza o disputa pugilistica numai ca sa nu incepem noi, ''firi simtitoare''sa plangem... intr-un fel, poate are dreptate, poate chiar nu toata lumea isi poate imagina o disputa pe o tema atat de tragica, incheiata intr-o nota de normalitate; altfel, se mai nastea ''O noapte furtunoasa''? Poate ca nu, dar in viata Guestus ne invata (fac si poezii) sa pastram dreapta masura intre normalitate si ridicol....

Of, Doamne, ce profunda sunt uneori....nu prea des, ca '' ce e mult, strica....''

In orice caz, luli BAFTA pe mai departe!

 

madalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caracterizare de la sef: "modesta din pct de vedere a cunostintelor (ca in momentul angajarii), alunecoasa ca si caracter, dornica de a urca pe scara sociala, casatorita".

 

Stiti la ce ma gandesc nu???

 

[:D][:D][:D]

 

sa rad si eu acum putin!!!

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...