Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lasa ale, ca domnitza stia de luli stia si cine e si unde lucreaza, etc... deci sa o lasam pe ea sa decida. Si eu chiar nu cred ca sotul ei ar fi prezentat casnicia lor intr-o lumina sumbra... nu zic ca majoritatea nu fac asa...acum depnde si de fire: eu nu as da foarte tare in el (daca as opta sa-l iert) pentru ca pe el il iubesc, dar in ea.... DA! pentru ca pe ea n-o iubesc! daca casnicia aleia nu merge bine, putea sa gaseasca un barbat liber, nu unul casatorit si cu o pozitie buna. Ce io cand mi-am inselat logodnicul am facut-o cu unul insurat? Pe mine un barbat insurat ma atrage cat ma atrage o gramada de lemne vechi.... A gresit tipa cu intentie si ramane la latitudinea lui luli cat si daca va plati, dar dupa cum o stiu eu pe luli care-si "apara saracia si nevoile si neamul".... nu o vad intr-o lumina prea roz pe fatuca asta cu impresii de super femeie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Guestus ca ma faci sa rad....pe bune????? al meu nici nu stie cum le cheama pe alea cu care m-a inselat....a fost un fel de "masturbare prin reprezentant" da-o-n colo! ce sa vorbeasca cu o "saltelutza" de-o noapte despre sotzie? Dar crezi ca pe aia o interesa de mine? o interesa sa-si ia banul si atat...(prima) si restul daca or mai fi fost...ca habar n-am daca da sau nu, au fost si ele fericite ca au primit "ceva" "undeva" la momentul la care si-au dorit. prea crezi tu ca toate femeile trebuie vrajite si curtate pentru a intra in pat cu tine! Nu draga, sunt babete care se dau la sotul meu de fata cu mine (nestiind ca io-s sotia) si sa stii ca sunt casatorite si se mai considera si doamne!

Ultima, acum recent la un targ, se repede la sotul meu (nu mergeam de mana si nici nu scria pe noi "casatoriti") si unde nu se-agata de gatul lui si baga un puuuupiiiiic strong direct pe bot de am crezut ca fac dezlipire de retina nu alta, al meu sot nici nu a mai recunoscut-o (era o fost amanta de pe vremea primei lui casatorii) si radia toata de bucurie ca l-a vazut si, da-i povesti si intrebari si etc... pana cand se uita la "remorca" adica io si-l intreaba: "fiica ta? e o dulce!" la care el: "nu, sotia mea, dar n-am apucat sa ti-o prezint"! asa ca ma lasi.... la intrebarea: cine-s mai nenorociti femeile sau barbatii? eu ti-as raspunde ca barbatii ne inseala cu femeile care de cele mai multe ori stiu ca ei sunt casatoriti si chiar nu le intereseaza ca distrug o casnicie sau o altereaza temporar si nici macar nu le mustra constiinta ca poate uneori iau tatal unui copil doar pentru a avea ele un barbat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O idee mai multa empatie si atit.

Hei, lachi, cind ai un schimb de dulcegarii electronice si fiecare se cunoaste cu fiecare, tre' sz zici doo vorbe de consoarta, ca altfel n-are ca cauta in aceeasi propozitie cu domnitza.

Nu-i vorba de o "saltelutza" ocazionala cu care nu schimbi mai mult de 5 vorbe...Buna, Cit? Hai, Potim!, Pa

 

____________________________________________________________________

Toate lucrurile se intampla cu un scop | Aléid="purple">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ale - sunt de acord cu tine ca au fost doi, si nu am spus ca l-am iertat. Nici pe departe. Atat ca nu mai va asa negru in fata ochilor si ma simt ceva mai stapana pe situatie.

 

Cat despre ea, asa cum am mai spus si mai devreme - ma stie, macar din adresele scrise si semnate de mine catre firma lor, din raportarile solicitate samd.

 

Si mai e ceva, tatal meu trece destul de des pe acolo pe la firma si il cunosc aproape toti, eu nu pot sa cred ca s-a aruncat asa orbeste fara sa se intereseze in prealabil. Sau mai bine zis o femeie desteapta asa banuiesc ca ar fi facut. Nu poti sa stii peste cine dai. Afara vopsit gardul si inauntru-i leopardul.

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate ale! Am spus si mai devreme ca e mare diferenta intr-o aventura de-o noapte si un flirt, idila, relatie sau ce-o fi ea! Sau Doamne fereste indragosteala! Eu prefer prima varianta: in timp ce io dorm frumos si ma trezesc odihnita, fara riduri, increzatoare in viata, cu dor de sotul care e plecat in delegatie... el sa-si faca de cap... decat sa se indragosteasca de alta sau sa cocheteze cu alta sau sa-i spuna vreo vorba frumoasa! Partea frumoasa a sufletului lui, sentimentele, trairile intense si pure imi sunt rezervate. Ei, acum daca revarsa putin din anumite "chestiuni in exces" prin alte locatzii...problema lui, atata timp cat se protejeaza, nu se duce cu sufletul si cu mine se poarta impecabil si isi incepe fiecare zi prin a ma intreba daca realizez cat de mult ma iubeste.... cat de mult insemn eu pentru el, cum nu ar putea trai el fara mine nici o zi, etc.... chiar daca fiecare zi o sfarseste prin a se plange de mine![:D] Ca nu fac nimic, ca ma ocup doar de caine...ca am doar avioane in cap...etc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

Intre sotul tau si unul care se ascunde prin casa cu telefonul sau mailul cind tu faci pipi primul este mai de apreciat.


id="quote">id="quote">Mi-ai adus aminte de o faza: l-am prins odata nu cand faceam io pipi... ci cand facea el ...ceva si intru peste el in baie sa-i dau mobilul care suna si era cineva important si chiar trebuia sa vorbeasca cu persoana respectiva...si ce crezi? al meu sotz iubit... butona de zor prin mobilul meu sa vada cine m-a sunat, pe cine am sunat, SMS-uri, etc....m-a bushit rasul!!! I-am zis ca nu-i normal la cap! Ca asa ceva fac pushtanii nu adultii! Ehhh...hotului de hot i-e frica! Ori o fi avut vreo premonitie??? Dar nu cred ... ca trufandaua a aparut foarte tarziu dupa faza asta...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu raman la parerea ca vinovati sunt prostii care se arunca in asemenea legaturi siropoase si nu tehnica in sine. Ce naiba, inainte era lume mai putina si si informatia circula mult mai usor. Toata lumea stia cine-i de ex Ion si Ana... fara telefon sau internet....

 

Mereu ma batea taica-miu la cap in adolescenta, ca inainte daca mergea cu o fata de mana pe strada era treaba serioasa. Si daca nu era, fata aia era compromisa ca nu se stie cine ii vedea...

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...