Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

luliid="blue">, am citit povestea ta si dupa ce mi-a trecut nitel socul m-am gindit ca poate ar trebui sa te sfatuiesc si eu dar oricit m-am gindit tot nu am stiut sa-ti spun ce as fi facut eu in situatia ta.

Chiar nu stiu ce as fi facut...

Acum sint mai linistita ca a trecut seismul, te vad mai vesela, increzatoare si ma bucur foarte mult pentru tine.

Sper sa va ajute bunul Dumnezeu sa fiti mereu impreuna si sa deveniti parinti fericiti...

 

Intr-o alta ordine de idei, citind ultimile pagini m-am gindit ca poate n-ar fi rau sa-ti spun si parerea mea despre "mica vendeta" pe care o planuiesti, in legatura cu infama duduie si te rog din suflet sa ma ierti daca o sa ti se para ca sint deplasata.

Desigur, inteleg ca pina nu o sa te descarci cumva nu o sa fii complet linistita dar incearca sa treci peste toate si sa te uiti numai inainte.

Duduia respectiva ar putea fi sau proasta sau desteapta, ceea ce nici nu conteaza. Si daca-i una si daca-i alta, tot o victima "incoltita" ar deveni in cazul in care te gindesti sa o "scalpezi" ca sa te tina minte toata viata. Si o victima incoltita poate fi periculoasa sau, in cel mai bun caz o sa-ti ocupe niste timp si o sa-ti provoace niste stres de care voi nu aveti DELOC nevoie.

Indiferenta, atitudinea superioara si rece fata de aceasta fiinta, pot rezolva mai multe pentru tine decit o provocare, fie ea si ascunsa, la lupta. Cu atit mai mult, daca ea este un "nimic" de om, gestul iertarii ei in sinea ta este si mai nobil.

Nu te umple, te implor, de energia negativa ce tisneste din gindurile de razbunare sau distrugere.

Inca o data, te rog sa imi ierti indrazneala, imi dau seama ce simti.. insa imi fac speranta ca ai putea intelege cumva de ce am scris totusi acest mesaj...[flo]

 

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela - ai si tu dreptate nu spun nu insa acum chiar nu pot sa o iert!!

 

Poate cu timpul furia se va mai estompa asta nu inseamna ca o voi ierta. NU POT!!!

 

Crede-ma am fost foarte hotarata la inceput sa divortez, imi facusem si planul de actiune (noaptea, bineinteles) Atat de dureroase au fost momentele incat chiar nu pot. Si nici pe el nu voi putea sa-l iert usoar. Poate sa se faca si covor la picioarele mele. Era singurul lucru care imi lipsea??? Cum poa6te sa-mi spuna ca e in stare sa faca N tratamente pentru a ne implini scopul si in acelasi timp sa flirteze pe mail cu o colega????? Mi-e greu sa inteleg. Si eu sunt o persoana atragatoare (modesta...) si eu am primit foarte multe avansuri si de la clienti si de la colegi... dar le-am retezat scurt si ferm. Am tot respectul de la ei in continuare.

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt intru totul de accord cu Daniela. Razbunarea iti va potoli eventual furia, insa poate sa duca la complicatii absolut inutile. Tine-o pe domnisoara sub supraveghere, vezi daca se mai intampla ceva si in cel mai rau caz fa astfel incat sa afle ca detii mijloacele necesare pentru a o da de pamant. Riscul unei demascari in public este sa se transforme in mahala. Si cred ca tu esti departe de asa ceva!

 

Numai bine si stai pe pozitii.

 

Nuka siid="size1"> Mama la Nuka

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mda, - excitant ar fi sa o trimiti la dentist !

- crestineste sa ierti !

 

Sfatul meu este sa ramani O Lady indiferent ce vei atitudine vei hotara sa adopti !

 

Te pup si numai bine ![flo]

 

---------------------------------

- Si nu ! Femeia asta nu are nimic special, este doar altceva .

 

------------------------

My motto - sans limites ! (Isadora Duncan)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luli, nu-ti canaliza energia doar spre ea. E posibil ca el sa nu-i fi zis inca nimic ... atitudinea lui trebuie corectata in primul rand. Nu are rost sa te arunci in tot felul de scenarii de razbunare pt ca esti asa de incurajata sa o faci, de parca razbunarea ta ar rezolva si problemele de cuplu ale altora ( asta ca sa fiu delicata in exprimare [:D] ). Acum sotul tau e important, trebuie sa vezi daca e sincer. Spune-i sa-i scrie un email, sa il faca singur, si sa ti-l arate dupa ce l-a trimis. Zic asta pt ca ma gandesc ca el trebuie sa fie responsabil, nu tu trebuie sa-i dictezi ce sa faca.

 

Iti tin pumnii !

 

Sibylle id="green">[gravi] saptamâna 30

Pozele mele id="green"> Poze noi id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt apeluri primite sau apeluri ratate? Ca daca sunt primite, scuza-ma, vina ei e minuscula pe langa a lui...adica ati avut discutia, stie ce simti, etc, dar continua sa vorbeasca cu ea si o incurajeaza sa-l sune.Cred ca daca ii interzicea definitiv si categoric sa-l mai sune, si nu ii primea apelurile, fata intelegea. Eu nu zic ca ea nu e vinovata, mai ales daca te stie, insa EL e cel mai vinovat.Vad ca tu tot zici de ea, ca face, ca drege.Gandeste-te ca dai cu ea de pamant si nu o sa mai fie ea, ci alta...ori faci politie cu el toata viatza, ori il faci sa inteleaga cat de mult suferi

 

Scuze daca am fost prea categorica,

 

V

 

veni, vidi, Victorie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...