Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by luli

I-am verificat telefonul. Duduia continua sa-l sune. dau cu ea de pamant de o sa-si doreasca sa nu se fi nascut.Behind every love is a great storyLuli


id="quote">id="quote">Luli, ai tot dreptul sa fii suparata, insa ar fi mai bine sa nu actionezi sub implusul momentului. Te inteleg, si eu sunt genul care nu poate ierta cu una cu doua, de uitat nici nu se pune problema. Si desi cel mai vinovat este el, si eu as vrea sa ma razbun si pe ea (nu uita totusi ca exista posibilitatea ca el sa-i fi spus cine stie ce chestii despre "scorpia de acasa", barbatii stiu cum sa pozeze in victime iar femeile abia asteapta sa-l consoleze pe bietul sufletel).Insa daca faci asta acum n-ai sa mai stii cum decurg lucrurile mai departe. Daca chiar vrei s-o sanctionezi si pe ea intr-un fel, o poti face mai tarziu. Eu zic, daca esti sigura ca el nu s-a prins cum l-ai detectat, sa nu faci valuri imediat si sa-i mai controlezi mailul, sa vezi ce da din el. E urât ce spun acum, stiu, dar trebuie sa vezi cum evolueaza lucrurile. Si daca esti absolut sigura ca el s-a cumintit si ii spune duduii s-o lase balta iar ea nu pricepe, atunci poti concepe un plan de combatere a daunatorilor.Orice ai face, incearca sa ai capul limpede si nu te enerva.Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

aia cu mailul este o idee buna....dar si EL poate sa-i zica a doua zi la munca "lasa draga ca era linga mine..ce sa fac?" cum o dai tot prost pica.


id="quote">id="quote">N-as fi crezut asta, dar..ma vad nevoita sa ma declar de acord cu Guestus.veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar nu inteleg de ce trebuie sa scrieti impreuna emailul si ce e asa mare filosofie cu asta...sotul tau ar trebui sa rezolve SINGUR problema ( asta in caz ca vrea) ca doar el singur s-a bagat in ea. Trebuia deja sa o fi rezolvat in cele cateva zile de la discutia pe care ati avut-o.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

Pt siguranta eu as aranja o intilnire cu detectorul de minciuni. Serios vb...sint firme care cu asta se ocupa ....ce mare greutate?


id="quote">id="quote">Ba nu... sa-l lase in pace pe bietul om, ce-o fi avand cu el?Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doar apeluri ratate venite din partea ei, nu s-a prins ca pot intra pe mail sa citesc prin urmare i-am verificat inclusiv mail-ul de la servici. El clar nu i-a mai scris si mici ea. Am verificat si setarile totul e ok. Nu dau numai in ea, nu credeti voi ca are viata usoara acum. Nu tb sa-i fac scandal sau alte chestii.

 

Nu tb sa ne certam. Are constiinta foarte de incarcata, si nu stie cum sa ma impace (pur si simplu il simt iar noapte vorbeste prin somn cerandu-mi iertare, ma cauta si ma ia in brate de sa ma sufoce nu alta). Este destul de stresat (chiar foarte stresat si la servici), are o perioada crunta cu multe lucrari, sedinte peste sedinte si chiar sa vrea acum nu mai are timp de dulcegarii. Plus ca mi-a jurat ca nu mai are nici un secret ascuns (nespus).

 

Si intalnirea mea cu duduia e inevitabila. Colega mea care se ocupa cu verificarea stocurilor la firma lor e in concediu si voi merge eu sa o fac... saptamana asta sau cealalta [:D].

 

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guestus, tu desi scrii doar din spirit de carcoteala, ai dreptate. Cel mai bine cred ca ar fi sa-l lase pe sot sa-si rezolve singur problemele cu ea. Spune-i ca-i dai libertatea sa decida ce are de gand, dar ca nu accepti ca situatia sa continue asa. Nu mai stiu cine scria mai sus ca daca tu ii dai impresia ca a fost obligat sa renunte la doamna, s-ar putea sa nu se impace cu gandul asta si sa recidiveze sau sa se ascunda mai bine. Ii dau dreptate acestei persoane !

 

Sibylle id="green">[gravi] saptamâna 30

Pozele mele id="green"> Poze noi id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ellej
quote:Originally posted by Guestus

Pt siguranta eu as aranja o intilnire cu detectorul de minciuni. Serios vb...sint firme care cu asta se ocupa ....ce mare greutate?


id="quote">id="quote">Ba nu... sa-l lase in pace pe bietul om, ce-o fi avand cu el?Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
id="quote">id="quote">La care biet om te referi???? Ca nu pricep...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care am discutat ca niste oameni normali ce suntem l-am intrebat ce are de gand si ce isi doreste pentru viitor. Ce alege? Si mi-a spus foarte clar si raspicat ca isi doreste sa imbatranim impreuna, sa avem o viata normala. Eu reprezint totul pentru el si asta a fost efectiv o prostie din partea lui. Nu vrea sa dea cu piciorul la tot ce am cladit impreuna pana acum. Daca nu m-ar fi iubit mi-ar fi spus si asta o cred pentru ca e o persoana verticala care nu minte (pana acum cand a dat cu bata in balta rau). I-am spus ca si-a pierdut credibilitatea (a fost mai rau decat daca-l bateam ) si va trebui sa munceasca pentru a putea sa si-o recastige.

Am avut momente in viata (la inceputuri) cand efectiv il faceam pe psihic dar intotdeauna m-a acceptat asa cum sunt pentru ca ma iubeste.

 

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...