Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by felicia74

Luli ma bag si eu cu un sfat[hopsieu]: nu e mai bine sa-i scrii tipei pe mail ca totul s-a terminat? Ca ai aflat de ea iar sotul tau a ales sa ramana cu tine?Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)id="limegreen">


id="quote">id="quote">pentru un asa sfat meriti sa te ducem si pe tine la poligraf sa aflam tot ai facut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici sa nu va inchipuiti ca tin cu "barbatii" si ca sa fie si mai clar: dispretuiesc infidelitatea in cuplu!

 

Totusi, nu sint de acord cu "ingramadirea" vinovatilor si transformarea lor in victime.

Eu cred ca unele persoane ( indiferent de sex, asadar) expuse in mod repetat unor stresuri din exterior, isi pierd din tarie si se lasa prada unor slabiciuni.

Eu una nu as avea curaj sa tai capul unei astfel de victime si nici sa o maltratez. In schimb as supune-o unei penitente, ceea ce in cazul meu si in limbajul meu ar fi : o lectie de blindete pe care s-o inteleaga pedepsitul si s-o considere mai aspra decit moartea.

Daca nu o intelege sau o considera "ploaie de vara" inseamna ca ma lamuresc ca m-am inselat amarnic in privinta lui...

Este responsabilitatea mea sa fiu alaturi de partenerul meu "si la greu" iar asta este, indiferent ce credeti voi, unul din momentele "si la greu"...

Insa este si dreptul meu sa stiu adevarul. Iar daca adevarul este ca el a fost slab din diverse motive, atunci TREBUIE sa-mi gasesc resurse sa rezolv asta si sa-l ajut.

Iar intrusa trebuie sa ramina ceea ce si este de fapt, un nimic. Nimicul trebuie tratat cu indiferenta.

Pentru ce i-as da eu nimicului o valoare, transformindu-l in problema?

 

edit: luliid="blue">, uita-te putin la semnatura mea. Si ca sa fiu pe deplin pisaloaga: gindeste-te la ce inseamna semnatura mea!

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus
quote:Originally posted by felicia74

Luli ma bag si eu cu un sfat[hopsieu]: nu e mai bine sa-i scrii tipei pe mail ca totul s-a terminat? Ca ai aflat de ea iar sotul tau a ales sa ramana cu tine?Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)id="limegreen">


id="quote">id="quote">pentru un asa sfat meriti sa te ducem si pe tine la poligraf sa aflam tot ai facut.
id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]nu mai poooot!!!! Abia am mancat, am burta plina...si ma tavalesc pe jos de ras!!!![:-)))][:-)))]luli, te rog din suflet nu te supara pe mine...dar nu ma pot abtine... io i-am spus lui Guestus "sa-si mute cuibul", tocmai pentru ca stiu ce poate! [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by felicia74

Luli ma bag si eu cu un sfat[hopsieu]: nu e mai bine sa-i scrii tipei pe mail ca totul s-a terminat? Ca ai aflat de ea iar sotul tau a ales sa ramana cu tine?Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)id="limegreen">


id="quote">id="quote">Dar de ce sa ii scrie? Eu zic sa se intalneasca si sa ii dea o mama de bataie sa o lecuiasca pe vecie. [hot][:D] Iar pe sot il poti ameninta cu castrarea.[yum][jamaica][cit]Lumyid="red">- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] id="blue">id="Book Antiqua">(11 Martie 2004)
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
id="right"> id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gluma gluma, da' eu daca mi-ar face husbandu' una ca asta cred ca l-as târî de perciuni si la poligraf. Iar chestia cu "hai sa-l întelegem, ca are omul slabiciuni"... da, dar nici nu trebuie trecute cu vederea asa usor, ca se obisnuieste. Trebuie sa simta cu adevarat ca la prima abatere [bruta]

 

Iar duduia... se gaseste ac si de cojocul dumneaei. Nu neaparat cu tam tam, dar poti s-o faci de 2 lei, eventual in fata sefului ei. La urma urmei si-a asumat riscul asta cand a raspuns avansurilor unuia insurat.

 

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.

If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bah, ma tavalesc pe jos de ras. Dar asta cu facutul de kko in fata sefului e cea mai tare. Pe mine m-ar durea la basca sa ma faca cineva de kko in fata sefului, din orice motiv ,iar daca m-as preta la relatii cu barbatii insurati cu atat mai mult! [:-)))]

PS: [alcool] am uitat ce era mai important: daca as fi sef nu ca m-ar durea la basca, mi s-ar rupe in paispe cu cine schimba mesaje siropoase pe mail subalterna mea!

 

Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...