Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

 

Of, de ce situatie !

Liniste, calm si gandeste bine ! Incearca si sapa mai adanc. Trebuie sa afli exact ce se intampla.

El vrea sa traisca pana la adanci batraneti cu tine, te iubeste dar asta nu scuza o relatie extra conjugala. Caci despre asta vorbim. Nici macar nu conteaza daca au ajuns la puntul Z. Este la fel de vinovat ! Tot tradare se cheama.

Deasemenea trebuie sa te gandesti la un mod de a-i spune ceea ce sti si de a avea o discutie cu el. Ideea cu printurile as pune-o in aplicare si eu !

Multa putere draga mea. Oricum adevarul este probabil cu totul altul decat orice ne putem imagina noi aici.

[pup]

 

------------------------

My motto - sans limites ! (Isadora Duncan)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Luli, nu da nici un print la nimic si nu-i spune absolut nimic. Fa-te ca nu stii nimic!!! Sambata cand am vorbit nu stiai inca? hai ca te sun io azi si vorbim. Te rog nu fa tampenii si la divort nici sa nu te gandesti! Te iubeste.... a luat-o pe aratura, isi va reveni! Nu merita sa renunti la casnicia voastra care e frumoasa pentru o aventura! Isi mai pierd capul barbatii. Hai ca te sun azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de firea fiecaruia,si de ce fel de relatie s-a obisnuit sa aibe linga tine sau cu tine!

Eu nu-mi permit sa dau sfaturi,poate ti-as sugera ce as face eu in in situatia data de tine avind in vedere ca eu ma stiu pe mine si imi cunosc sotul:l-as pune in fata faptului implinit, i-as spune ca stiu, si l-as urmari ce face cum reactioneaza.Nu stiu cum esti tu, dar pe mine viata m-a invatat ca nimeni nu e de NEINLOCUIT, sint ptr. o relatie deschisa ,sincera, cind intervin chestii din astea ,sincer eu nu le-as accepta( Consider ca la tine in casnicie ceva lipseste sau nu exista -e un semnal de alarma asa ca ar trebui sa incerci sa vezi ce ai de facut )Viata e scurta dar frumoasa si merita traita ,nu-ti pierde stralucirea..fii tu insati,ai incredere in instinctul tau de femeie!Numai bine [^]

 

simona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca daca exista iubire intre voi, poate e bine sa fii cat mai strlucitoare, cat mai iubitoare, mai senzuala, mai...si mai...si mai... asta daca vrei ca relatia sa mearga mai departe. poate ca relatia lor nu s-a consumat, asa ca atrage-i atentia asupra ta cat mai mult. surprinde-l placut si fii perseverenta in asta. poate ca in relatia voastra, dupa atatia ani, ceva a lipsit de... "a avut ochi" si timp pt ea.

daca vrei sa termini, daca nu poti sa treci peste, ii printezi mailurile, ii intorci spatele, etc...

calmul, taria si diplomatia pot duce relatia pe drumul cel bun.

succes

 

Cristina si Mihnea Stefan

 

In lucruri simple ma regasesc si cand zambesc si cand traiesc si doar o clipa imi e de-ajuns sa visez...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin, este doar o parere, nu ca as face eu asa, deoarece eu nu am putut trece peste relatia lui si am ..taiat raul de la radacina. nu dau sfaturi, pt ca fiecare stie ce e in casa lui...

 

Cristina si Mihnea Stefan

 

In lucruri simple ma regasesc si cand zambesc si cand traiesc si doar o clipa imi e de-ajuns sa visez...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luliid="red">, si eu stau in casa cu un scorpion...si pana acum am invatat ca cea mai buna metoda de abordare a lui, e sa il confrunt direct; de exemplu, la un moment dat aveam impresia (si nu era numai impresie) ca o angajata de-a lui 'ii face ochi dulci' si e overly friendly cu el, ca sef....hmmm...bine'nteles ca m-am gandit daca nu cumva e si invers (si eu sunt tot scorpion[bang]), si m-am tot macinat asa un timp pana cand l-am intrebat:

tu nu crezi ca X are un comportament un pic cam deplasat fata de tine, ca sef?

mi-a raspuns ca si el a observat acest lucru si ca nu are sens sa imi fac griji, pentru ca nu e cazul...

la putin timp, individa, dealtfel o incompetenta, a parasit firma..

 

ideea e sa te linistesti un pic (crede-ma, nu le plac crizele de gelozie si manifestarile lacrimogene sau patetice), chiar daca iti e greu, fii cat poti de calma, demna, si spune-i ce ai de spus. direct si la obiect. sunt sigura ca asa te vei scuti de suferinta si poate se va dovedi ca nu e nimic.

 

iti doresc numai bine si sper sa se rezolve in favoarea ta[pup]

 

Noeid="Comic Sans MS">id="size1"> siid="red">id="size1"> Anne-Biancaid="teal"> (14.03.2006)

 

[cit]id="Comic Sans MS">id="size1">

Ce mai citim noiid="navy">id="Comic Sans MS">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zici ca sunteti vecine?

Pai uite ce as face-o eu:

- fara ca el sa stie, as gasi o metoda sa o cunosc pe respectiva.

- as invita-o la masa, fara ca el sa stie - o suni intr-o seara si ii spui sa treaca pe la voi si te asiguri ca nu are cum sa intre in contact cu el ca sa-l previna;

- cnd intra in casa, deschizi tu usa, si te asiguri ca esti in fatza lui sa ii vezi privirea cnd da ochii cu ea.

 

Daca e ceva intre ei, o sa ii pice plombele. Garantat.

 

In timpul serii, esti super dragastoasa cu el, si vezi cum faci sa o calci (fara sa vrei evident), pe respectiva pe picioare. Un accident cu mancarea pe haine e binevenit. Iar, evident - nu lasi sa banuiasca el ca tu stii ceva. DUpa ce ea pleaca, o barfesti cu el, de genul: "daca la varsta asta arata asa, cnd va avea varsta mea va arata ca bunica"..etc etc etc

 

 

[;)][:p]

 

[cit]Lumyid="red">- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] id="blue">id="Book Antiqua">(11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.

id="right"> id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva[:D]: cnd iesiti amandoi la plimbare, asigura-te ca barbatii intorc capul dupa tine, si ca el observa asta.

SUnt permise toate artificiile, inclusiv scosul limbii si facutul cu ochiu[:o)]. Sper sa nu dai peste vreunu' care sa te intrebe de ce te strambi[8D].

 

[cit]Lumyid="red">- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] id="blue">id="Book Antiqua">(11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.

id="right"> id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scorpionii nu sint nici duali, si nici prea ezitanti sau "ocolitori" cind chiar vor o kestie....

 

Eu sint scorpion, barbatu-meu leu, si nu stiu daca tine de zodie sau nu dar pentru amindoi este valabil faptul ca, daca am face vreo pasiune externa, ne-am duce de tot.

Si imediat.

Cu catzel si purcel pe capul respectivului sau respectivei.

Si nu ne-am mai intoarce never ever.

De fapt, asa am facut si cind ne-am cunoscut.

 

Nu stiu dak e cea mai buna varianta, dar cu sigurantza e cea mai simpla si mai putin psihologica.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca si sa vreau sa ma fac ca nu stiu nimic, as exploda in primele 5 minute in care ar aparea in fatza mea. Singura sansa sa reusesc ar fi sa plec de acasa cateva zile ca sa-mi limpezesc gandurile. Si evident ca as salva mesajele ca sa nu-mi zica nimeni apoi ca sunt nebuna si ca totul e in inchipuirea mea ... si i-as schimba repede parola la mail, ca sa nu poata sterge mesajele.

 

Sibylle id="green">[gravi] saptamâna 29

Pozele mele id="green"> Poze noi id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...