Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Luli, sper sa nu te superi pentru sinceritatea mea. Sotul tau nu e prea usa de biserica si mi se pare ca te cam minte. Ba stia tipa ca e casatorit, ba abia acum i-a spus. Ceva e putred (aici, nu in Danemarca!). Tare mi-e ca, in timp ce tu iti vei canaliza energia catre "domnita" (oare chiar merita? nu e mai bine sa ti-o canalizezi spre sot???), el sa nu puna ochii pe alta "domnita". Iar tu, ocupata fiind...sa vezi prea tarziu, cand se va jura ca nu-i vina lui, ci, evident, a celeilalte. Raman la parerea ca e nevoie de doi pentru asta, unul nu e suficient. Daca unul spune nu, celalalt poate face orice, ca face degeaba!

Eu va doresc sa treceti cu bine de hopul acesta si sa fiti intelepti.

 

Claudia

 

PS Trebuie sa recunosc ca e bine spus: omul cat traieste, invata. Si asa am mai invatat si eu, cititnd aici, ca ...tot femeia-i vinovata! LOL!

 

o carte pentru un copil-si tu poti ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by adusca

de asemenea mentalitati am fugit toata viata, si bine am facut, ce pot sa mai zic?doar ca mare e gradina domnului.fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">


id="quote">id="quote">La ce anume te referi?Crinuta si [bonjovi] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca ti-a zis ca poti sa faci ce vrei (sa te razbuni pe "ea") iti da increderea ca nu are sentimente nobile fata de "prietena" de la birou. Dar despre caracterul lui de barbat ce-ti spune? Nu era mai normal sa-ti spuna "bate-ma, omoara-ma, eu sunt de vina, nu mi-a pus fata pistolul la timpla ca sa-i scriu mesaje siropoase"? Mie mi se pare lasitate din partea lui (se gindeste ca tu te vei razbuna pe ea, pentru ca poti, iar el scapa basma curata pentru ca el saracu' "doar a cazut in plasa intinsa atit de abil de o femeie fara scrupule").
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu fetele care spun ca ceva totusi nu e ok in toate explicatiile lui. Asa ca mai bine i-ai acorda credit domnului, macar aparent, dar fii pe faza.

 

Si eu cred ca fiind colegi, stia fata de mult ca e casatorit.

 

El e multumit ca te-a convins ca doar ea e vinovata si crede ca va scapa usor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luli, tu faci cum vrei, dar eu nu m-as concentra asupra ei.

Cu ce te incalzeste ca stia sau nu e ca casatorit? Si daca ii faci probleme te vei simti mai bine, te vei racori?

Poate da, poate nu, dar din punctul meu de vedere, problema principala e sotul tau. Cu el te-ai casatorit, el ti-a jurat iubire si fideliate pana la moarte, pe el il iubesti si alaturi de el vrei sa imbatranesti.

 

Sa te apuci acum sa ii faci educatie ei..., ce rezolvi? Femei ca ea vei mai intalni. E plina lumea de ele. Ce vei face, te vei razboi cu fiecare?

 

Mie mi-a placut ce ti-a scris Anca Wish, si anumte sa iti pastrezi demnitatea. Concentrandu-te atat asupra ei ii dai muuuuult prea multa importanta.

Ma rog, e strict opinia mea, tu faci cum crezi.

 

In ceea ce-l priveste pe sotul tau, poate n-ar strica sa il faci putin sa se teama. NU ii arata pe loc ca il intelegi, ca ii intelegi motivele, ca e ok, ca il ierti.

Nu ma intelege gresit, tu iarta-l dar fii mai rezervata atat in afirmatii cat si in comportament. El trebuie sa realizeze ca a fost sau e atat de aproape sa te piarda.

Daca vei trece prea usor peste acest capitol cine iti garanteaza ca nu se va repeta? Este de neacceptat ca un om la stres sa se arunce in bratele altei persoane. Asta nu e scuza si el trebuie sa iti inteleaga foarte bine punctul de vedere.

 

Crinuta si [bonjovi] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca dragostea pentru el te orbeste putin. Pentru ca iti mai spusese odata "tot" cand ai deschis discutia, si acum spui ca i-ai spus abia ieri ca stii tot. Deci el, desi prins, nu a recunoscut chiar tot. Faza ca i-a spus in treacat ca e casatorit nu o pricep neam.

Cum spun fetele e ceva putred, asta clar. Iar atitudinea ta nu o comentez, iti inteleg gandurile de razbunare dar nu si directia. Nu zic sa o lasi pe aia sa scape linsitita, eu i-as anunta sec sotul si atat. Dar o data nu inteleg de ce nu vezi vina sotului care e destul de evidenta si apoi ce crezi ca rezolvi daca o desfiintezi pe aia numai pentru ca ai parghiile necesare. Asta nu va ajuta cu nimic casnicia ta. Gandeste-te: daca ea nu stia ca e casatorit nu ai de ce sa te razbuni pe ea. Iar daca stia (cum cred ca si este de fapt) atunci ce sens are teatrul sotului tau??? E aiurea si scuze...dar incep sa cred ca nu a fost doar un flirt. Si faza cu "pauzele impuse de tratament"....ha! De unde stii ca le-a si respectat? Cum te-a mintit cu altele....

Cu toata sinceritatea iti spun ca lasi sa iasa la iveala o latura urata a "dragostei" si anume ura....dar nu numai aia e vinovata...sotul tau e cel putin la fel de vinovat, ba chiar mai vinovat ca i se scula sa-si gaseasca mandre tocmai cand vroiati un copil.[xx(]

 

Cristina si ghighiloi [foto] id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by crinuta
quote:Originally posted by adusca

de asemenea mentalitati am fugit toata viata, si bine am facut, ce pot sa mai zic?doar ca mare e gradina domnului.fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">


id="quote">id="quote">La ce anume te referi?Crinuta si [bonjovi] Rayan
id="quote">id="quote">toata lumea ii explica frumos ca nu ea e vinovata in primul rand ci el, insa lui ii gaseste scuze si pe ea "o rezolva c-un telefon, ca doar are parghii"io nu-mi pot inchipui ce credibilitate sau ma rog, ziceti-i demnitate, poate sa aiva o femeie care merge la seful sotului sa-i ceara sa dea afara o tipa ca a flirtat cu sotul ei.am si io angajati, nu multi, da' daca s-ar intampla asa ceva i-as zice: "cata-ti cocoana de treaba si spala-ti rufele-n familie"asta daca are o atitudine corecta.cel mai bine pt ea e sa uite, multi barbati mai calca stramb din joaca uneori apoi regreta.important e s-o iubeasca si sa-si vada de viata lor.fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luli, primul pas a fost facut, dupa parerea mea, si anume ati vorbit despre ce s-a intamplat. Mie, o reactie de genul''faci ce vrei'', ma rog, '' ai tot dreptul sa faci ce vrei'' mi se pare o mojicie, de ce?

1. tu esti casatorita cu el, nu cu mandra lui;

2. nu ia el o hotarare, iti forteaza intr-un fel tie mana sa iei hotararea referitoare la viata voastra(era sa spun: reactie tipic masculina, dar as fi comis un pacat, acela al generalizarii!)

Eu l-as ''forta'' un pic pe el in privinta deciziei, in fond el a simtit o nevoie acuta de '' diversitate''(nu ca nu m-as chinui sa inteleg asta- si nu-mi iese intelesul!- da' nu inteleg cum Doamne iarta-ma, pe noi nu ne mai chinuie nevoia de ''diversitate''). Poate ca asumandu-si un pic decizia, ar fi constient de tot raul facut si de faptul ca o prostie poate sa strice viata altora, pe langa a lui.

Cert este un singur lucru, din punctul meu de vedere, cu ea nu mi-as pierde timpul(in situatia de ''femeie inselata'', chiar nu mi-am pierdut timpul cu mandra in cauza!).

Mai gandeste-te inainte sa te canalizezi pe mandra! Poate ar fi bine sa lasi un pic de ''distanta'' pana la reactia catre ea; poate daca treci de furie, vei actiona mult mai eficient(scorpion fiind eu, as spune:''poate vei actiona cu maximum de eficienta distrugatoare''hihihi![bruta][drac])

 

 

 

madalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...