Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

Cred ca am fost eu incoerenta:

Ea sigur stia ca e casatorit insa partea din mesaj a fost asa... de ochii mei (pentru mail – nestiind ce stiu eu despre aceste „schimburi”). Ambii stiau cum sunt din punct de vedere matrimonial.

 

In alta ordine de idei da, mi-a spus si sa-l bat, sa-l calc in picioare sa-i fac ce vreau, stie ca m-a ranit mult prea profund insa de asemeni stie ca asta nu ma va racori.

A picat in plasa ei cu mesajele si mi-a spus ca a fost doar ceva nevinovat. De asemeni mi-a ascuns pentru ca nu a vrut sa ma amarasca si avea de gand sa termine acest joc periculos. Mi-a jurat ca pana sa intre in aceasta conjunctura minunata de 1.5 ani de cand e in firma nu au schimbat 10 replici.

 

NU VREA sa arunce pe apa sambetei tot ce-am cladit noi (bun sau rau) pentru o luna de mesaje adolescentine.

Regreta profund tot insa daca eu vreau sa-l alung e decizia mea; el ma iubeste oricum si ma va iubi in continuare.

 

Nu ma poate opri sa o sun pe ea, familia seful sau pe oricine altcineva. NU POATE sterge cu aceasta luna din viata prin urmare va purta povara acestei vini toata viata.

 

Cam asta e.

 

 

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

luli, asta cu'' a picat in plasa...'', ''mi-a ascuns pentru ca....'', of, ce poti sa spui? L-ai intrebat si tu daca in viata lui a auzit de vreun barbat care are o relatie extra-casnicie si se duce acasa la nevasta sa-i spuna ''draga, am o relatie paralela, iti spun ca sa te pazesc de socul unei descoperiri intamplatoare''. Acum, luli, este clar ca va adopta ''pozitia ghiocelului'' si totul depinde de tine..... mergi mai departe, daca il iubesti si poti trece peste poveste, iar daca nu, nu..... nu sunt adepta ideii de despartire, dovada, eu am trait povestea acum 14- 15 ani, am mers mai departe, dar sa stii ca am invatat ceva: nu mai am curiozitati de cand am acceptat povestea cu pricina. o fi bine, o fi rau? nu stiu, asta este povestea fiecaruia.

 

madalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa te concentrezi asupra ta, lasa-i pe ei in pace.

Simt atata ura si oboseala in mesajele tale incat ai uitat total de tine, de sentimentele si de linistea ta.

 

In alta ordine de idei, poate acum o luna a acceptat si ea ideea...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata. Deci pe jumatate trebuie sa il ierti, nu ai incotro. Cu cealalta jumatate vezi tu cum te descurci, e mai greu. Am simtit si eu la un moment dat o dorinta mai presus de orice, dorinta de a ma razbuna pe tarfa care mi-a distrus casnicia si a lovit si in copilul meu care nu are nici o vina,de aceea te inteleg perfect. Si totusi nu am facut-o dintr-un simplu motiv: Pt ca individa aia nu merita nimic,nici macar sa-i fac rau. Daca tu crezi ca in felul asta razbuni toate femeile inselate,sa stii ca nu ai dreptate,nu rezolvi nimic de fapt, poate cel mult vei parea o nevasta disperata care o inlatura pt ca reprezinta un pericol pt casnicia ta. Si crede-ma, nu vrei asta. Poti cel mult sa-i arunci o ''pastila'' cand te intalnesti cu ea intre patru ochi, fara sefi, colegi, prieteni, etc.Ce ti s-a intamplat este o chestie personala, intima si asa trebuie sa ramana.

 

mamica fetitei mele:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by luli

Faza cu o luna il cred. Am simtit o schimbare la el cam de atunci. Sincer!!Avem totusi 13 ani impreuna.Behind every love is a great storyLuli Pai nu ziceai ca e foarte iubitor? La ce fel de schimbare te referi????


id="quote">id="quote">Crinuta si [bonjovi] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti urmaresc subiectul de cand l-ai deschis, dar m-am hotarat sa-ti scriu acum, dupa ce am vorbit si cu sotul meu. El mi-a spus ca daca tu ai cunostinte, ai face bine sa le activezi ca s-o dai afara pe individa. Cu discretie, fara scandal sau explicatii. Nu din razbunare, ci pur si simplu preventiv. Ca daca intre ei a existat o scanteie, chiar daca se potolesc, din cauza ta acum, probabil cand se vor linisti apele vor relua legatura. Si cu mult mai multe precautii, astfel incat sa nu-i mai prinzi.

E adevarat ca asta nu rezolva tot, daca el vrea sa-si gaseasca pe cineva gaseste. Dar cu cineva nou trebuie sa o ia de la capat, in timp ce cu ea terenul e deja pregatit.

 

Mami de fetita (1999)si baietel (2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...