Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

quote:Originally posted by Guestus

Sa se ridice in picioare cine crede ca a fost doar "1 luna de mesaje adolescentine"....in conditiile in care ei lucreaza impreuna.


id="quote">id="quote">pe mine ma dor chicioarili, asa ca stau pi scaunelfetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by adusca
quote:Originally posted by Guestus

Sa se ridice in picioare cine crede ca a fost doar "1 luna de mesaje adolescentine"....in conditiile in care ei lucreaza impreuna.


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))]pe mine ma dor chicioarili, asa ca stau pi scaunelfetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">
id="quote">id="quote">Crinuta si [bonjovi] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by crini

Iti urmaresc subiectul de cand l-ai deschis, dar m-am hotarat sa-ti scriu acum, dupa ce am vorbit si cu sotul meu. El mi-a spus ca daca tu ai cunostinte, ai face bine sa le activezi ca s-o dai afara pe individa. Cu discretie, fara scandal sau explicatii. Nu din razbunare, ci pur si simplu preventiv. Ca daca intre ei a existat o scanteie, chiar daca se potolesc, din cauza ta acum, probabil cand se vor linisti apele vor relua legatura. Si cu mult mai multe precautii, astfel incat sa nu-i mai prinzi.E adevarat ca asta nu rezolva tot, daca el vrea sa-si gaseasca pe cineva gaseste. Dar cu cineva nou trebuie sa o ia de la capat, in timp ce cu ea terenul e deja pregatit.Mami de fetita (1999)si baietel (2004)


id="quote">id="quote">E adevarat, dar plecarea ei din firma nu i-ar oferi lui Luli nici o garantie.Daca vor dori sa se intalneasca mai departe o vor face, indiferent unde va lucra ea dupa aceea si revin, pe Luli trebuie sa o intereseze atitudinea lui in astfel de situatii.Atata vreme cat el e ferm pe pozitie, 100 de femei i se pot arunca la picioare si tot nu se va intampla nimic.De el depinde totul acum.Crinuta si [bonjovi] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica s-o dea afara din firma?? Pe ce criteriu? E incompetenta, doarme la serviciu, nu-si face treaca?? daca nu exista un criteriu serios nu o pot da afara sau o pot da afara si ea poate actiona in instanta daca e nejustificat.

 

Parerea mea este ca atunci cand un barbat inseala el este vinovat in primul rand si nu inteleg ce-are a face a treia persoana. Ca doar nu l-a obligat aia sa faca una sau alta.

 

Iar ideea cu mesaje adolescentine mi se pare atat de naiva...

 

Eu cred ca ar trebui sa il trimiti si pe la doctor sa vezi daca n-a luat vreo boala.

 

Personal, nu as putea trece peste asa ceva. As ierta dar m-as desparti.

 


If you don't stand for something, you'll fall for anything.

id="size3">id="Courier New">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by crinuta

Daca vor dori sa se intalneasca mai departe o vor face, indiferent unde va lucra ea dupa aceea si revin, pe Luli trebuie sa o intereseze atitudinea lui in astfel de situatii.

Atata vreme cat el e ferm pe pozitie, 100 de femei i se pot arunca la picioare si tot nu se va intampla nimic.

De el depinde totul acum.


id="quote">id="quote">

 

E adevarat ca idealul ar fi cum spui tu, sa nu cedeze nici cand i se arunca una la picioare, dar din cate a demonstrat nu e genul care sa reziste.

Ispita e mai mare cand o ai sub ochi toata ziua. Poate el acum vrea sincer sa o rupa cu ea, insa vazand-o mereu tentatia e prezenta, creste.

 

Mami de fetita (1999)si baietel (2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luli, bine ca ti-ai mai revenit, asta-i cel mai important!

Cred ca e bine ca ai hotarat s-o lasi in plata Domnului pe duduie! Eu una, m-am gandit bine si cred ca nu as putea sa-i fac rau tipei. Nici macar sa-l anunt pe sotul ei. Insa daca as vedea ca ea nu se potoleste, as suna-o eu direct si i-as spune sec: "mai fetito, tu chiar vrei sa aiba sotul tau in 10 minute tot dosarul??? si sa zbori si din serviciu din motive de intrat in calduri pe terenuri periculoase? baga-ti minitle in cap!" Pentru ca eu sunt convinsa ca sotul tau nu i-a spus ca tu ai aflat de ei. Atat as face si daca tot ar continua l-as suna pe sot si i-as spune sa se "ocupe" mai mult de nevasta-sa sau sa-i face sedative zilnic, pt ca se da la barbatii altora! punct.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by crini

Iti urmaresc subiectul de cand l-ai deschis, dar m-am hotarat sa-ti scriu acum, dupa ce am vorbit si cu sotul meu. El mi-a spus ca daca tu ai cunostinte, ai face bine sa le activezi ca s-o dai afara pe individa. Cu discretie, fara scandal sau explicatii. Nu din razbunare, ci pur si simplu preventiv. Ca daca intre ei a existat o scanteie, chiar daca se potolesc, din cauza ta acum, probabil cand se vor linisti apele vor relua legatura. Si cu mult mai multe precautii, astfel incat sa nu-i mai prinzi.E adevarat ca asta nu rezolva tot, daca el vrea sa-si gaseasca pe cineva gaseste. Dar cu cineva nou trebuie sa o ia de la capat, in timp ce cu ea terenul e deja pregatit.Mami de fetita (1999)si baietel (2004)


id="quote">id="quote">Eu ma gindeam ca tot preventiv sa-i puna sotului un sac in cap si zgarda de git atunci cind iese afara din casa. Si bineinteles confiscat telefonul si calculatorul!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu fetelor, ei ii dau ignore. Va fi mai dureros pentru ea.

Cat despre el, daca il voi ierta acum, nu inseamna ca voi uita. Ramane la latitudinea lui cum imi va recastiga increderea.

 

...avem timp sa primim lectii si sa le uitam dupa aceea...

 

...Am invatat ca te descurci si ti-e de folos farmecul cca 15 minute

Dupa aceea, insa, ar fi bine sa stii ceva....

 

...Am invatat ca poti continua inca mult timp

Dupa ce ai spus ca nu mai poti ...

 

...Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta

personalitatea

Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii ...

 

...Cei care sunt cinstiti cu ei insisi ajung mai departe in viata

Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore

De catre oameni care nici NU te cunosc....

 

...Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult

Iti sunt luati prea repede ...

 

...Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama

Unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile.

Am invatat sa iubesc.

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...