Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

Eu as vrea sa stiu in primul rand pana unde au ajuns, asa ca as plati un detectiv, nu cred sa coste o avere. Si dupa aceea as vorbi cu el sa vad ce zice, daca macar e sincer sau continua sa ma prosteasca. Si dupa aceea as decide ce sa fac.

 

Mami de fetita (1999)si baietel (2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns
draga mea luli,vin si eu cu o indemnare,sper sa nu dea nimeni cu rosii in mine...nu stiu de ce fel de religie esti,sper sa nu te superi pe mine,dar poti sa faci si asa...incepe Postul Maicii Domnului...puteti sa incepeti sa postiti,iar apoi il duci la spovedanie si poate v-a intelege greseala lui...prin post poate reusi sa stea departe ispitei,sa zic asa,iar prin spovedanie poate ii vine mintea la loc si v-a intelege raul pe care il putea produce fiintei pe care o iubeste...imi cer mii de scuze daca te-am suparat si iti doresc din tot sufletul multa dragoste, armonie si o viata lunga si fericita alaturi de sotul tau....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce as putea sa-ti zic?? Poate doar ce as face eu in situatia ta sau mai bine ce as simti in cazul tau (situatie la care nici nu indraznesc sa ma gandesc)...

O relatie intre sot si sotie nu poate fi decat una bazata in primul rand pe respect, incredere si iubire! In cazul de fatza eu as fi pierdut primele doua dintre ele... daca respectul si increderea mi-au fost spulberate, cum mai pot eu oare sa-mi privesc barbatul zilnic fara sa ma gandesc ca daca a avut taria si nesimtirea sa ma insele, o va mai face inca o data... Pentru mine echilibrul familiei ar fi distrus si oricat as incerca as privi in fata un strain! Asta este parerea mea! Fiecare procedeaza cum crede de cuviinta... Eu nu cred ca as face concesii[^]... de fiecare data cand m-a dezamagit cineva, am incercat sa ma furishez si sa dispar din relatia respectiva... nu e de mine lipsa increderii si a respectului!! Si mai am o vorba: TOTUL IN VIATA SE PLATESTE (are grija cineva de sus)!

Iti doresc minte limpede, stiu cat de mult va chinuiati sa aveti un bebe si numai asa o stare de spirit nu-ti trebuie tie acum... si incearca sa gandesti la rece si sa iei cea mai buna decizie pentru tine! Si oricum eu l-as infrunta calma si sigura pe mine....

 

 

 

Mami si Ioana nasturica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

scorpionii nu sint nici duali, si nici prea ezitanti sau "ocolitori" cind chiar vor o kestie.... Eu sint scorpion, barbatu-meu leu, si nu stiu daca tine de zodie sau nu dar pentru amindoi este valabil faptul ca, daca am face vreo pasiune externa, ne-am duce de tot.Si imediat.Cu catzel si purcel pe capul respectivului sau respectivei.Si nu ne-am mai intoarce never ever. De fapt, asa am facut si cind ne-am cunoscut.Nu stiu dak e cea mai buna varianta, dar cu sigurantza e cea mai simpla si mai putin psihologica.Elise


id="quote">id="quote">...si eu sunt leu. Asta e si senzatia mea insa ma mira comportamentul atitudinea: nimic anormal nu se intampla, nu are cum sa se intample.Stau si ma intreb seara cand ma adoarme (avem tabieturi) de ce procedeaza asa cand stiu ca cel mai mult iubeste adevarul oricat de dureros ar fi. La inceputuri mi-a spus ca nu ar fi in stare sa minta pentru nimic in lume si l-am crezut pentru ca am vazut ca asa este. Mai bine pierde decat sa minta. Si totusi...In alta ordine de idei toata lumea din firma unde lucreaza ma cunoaste : relatii de servici, petreceri, si ea mai mult ca sigur ma stie.Eu insa pe ea nu am remarcat-o (soricel de birou).Daca as vrea sa fac tam tam, e suficient sa pun mana pe telefon si sa vb cu seful ei, cu care de altfel suntem prieteni apropiati si sa-l intreb ce hram poarta. As putea sa fac multe.Suntem vecine de cartier si atat nu am schimbat doua vorbe macar niciodata - iese din schema.Insa inca ma stradui sa adun informatii si mai mult ma stradui sa ma mentin in forma (am inceput sa nu mai pot sa dorm noaptea, la servici, ma duc ca sa nu absentez - ceea ce ma scoate din sarite ptr ca detest oamenii care sunt platiti degeaba).Behind every love is a great storyLuli
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Completare: cat despre intors capul,nu mai sunt eu la 20 de ani [:D] dar sa stii ca inca ma tin foarte bine si intorc capul barbatii de pe strada si primesc complimente destul de des (modesta de mine)[:D] (mandru nevoie mare de altfel).

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa lasi scenariile si intrebarile despre momentul in care s-a ajuns cu relatia. Spune-i omului, in ce fel vrei (chestia cu printul pus sub perna nu-i rea!), apoi vezi ce vrea. A calcat pe bec, evident, iar daca vrei sa salvezi ceva, nu mai prelungi momentul. Daca nu poti trece peste, actioneaza in consecinta.

Problema cea mai tare (dupa mine) este rahatul in care intra un om care, dupa ce tipa de-l doare gura ce dragoste mare e pe capul lui, ce nu-i plac lui mincinosii, cu crize de gelozie, sa-i pui in fata foile cu "micul" sau secret; nu cred ca-i destul pamant care sa-l acopere. Asta daca nu o ia din nou pe aratura si sa inceapa cu faze de genul "nu-s ale lui, nu stie cum au ajuns acolo".

 

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Eu zic sa lasi scenariile si intrebarile despre momentul in care s-a ajuns cu relatia. Spune-i omului, in ce fel vrei (chestia cu printul pus sub perna nu-i rea!), apoi vezi ce vrea. A calcat pe bec, evident, iar daca vrei sa salvezi ceva, nu mai prelungi momentul. Daca nu poti trece peste, actioneaza in consecinta.Problema cea mai tare (dupa mine) este rahatul in care intra un om care, dupa ce tipa de-l doare gura ce dragoste mare e pe capul lui, ce nu-i plac lui mincinosii, cu crize de gelozie, sa-i pui in fata foile cu "micul" sau secret; nu cred ca-i destul pamant care sa-l acopere. Asta daca nu o ia din nou pe aratura si sa inceapa cu faze de genul "nu-s ale lui, nu stie cum au ajuns acolo".


id="quote">id="quote">Si eu sint de parerea lui Rufus. Ce detectivi, invitat femeia la voi (asta n-as face-o nici sa ma plateasca cineva) si altele. Trebuie lamurita clar problema: alba sau neagra. Si in functie de ce iti va spune si cit de tare esti tu, sa actionezi in consecinta. Dar pina nu vorbesti cu el nu poti decit sa faci presupuneri... Cine stie, poate are o explicatie simpla [bang] pt. tot...Eu una asa as face, dar tu hotarasti.
Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D][pup]Karina [sofer] + Bogdanel [bicla] Imnul lui Irinel Semneaza protestul Maxim impotriva pedofiliei prostului-gust
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este sa-i pui ''printurile '' in cutia postala, e mai de efect decat sub perna, pentru simplu fapt ca nu va sti cine le-a pus acolo....(le-o fi pus chiar tipa cu pricina? sau altcineva care mai stie?) si ai grija sa goleasca cutia cand esti tu de fata.

Cand sotul meu a primit poze cu mai ia o pauza, le-am printat si i le-am servit intr-o dimineata cu o pupatura si o cafelutza..., deh.. stiu ca am fost sadica, dar crede-ma, a meritat. Nu ar fi rau nici sa-l urmaresti daca se poate, asta ar clarifica multe. Nu te baza pe declaratiile lui de amor intens, nici relatia mea conjugala nu s-a deteriorat deloc desi el se regula cu alta. Barbatii neaga o alta relatie in primul rand din lasitate, le este frica de consecinte.Daca faci scandal in faza aceasta este posibil sa nu recunoasca nimic si asta nu te ajuta. Mai exista si posibilitatea ca el sa ajute pe cineva, sa faca o lipitura unuia mai putin priceput. Eu zic sa nu faci valuri deocamdata si iti spun asta din proprie experienta, cu rabdarea (dureroasa, din pacate)afli mai multe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as proceda un pic altfel: as suna-o pe dra. colega si as invita-o la o cafea. Daca vine....ceea ce este foarte putin probabil....dar cine stie....as pune-o in fata dovezilor si i-as spune intr-un mod foarte deschis si decent ca ceea ce face este inacceptabil iar daca mai schimba 1 bit de informatie cu sotul din secunda urmatoare, nu ii poti garanta consecintele [box][bruta][duel][haibat].... Daca nu vine, oricum ii va spune sotului tau de invitatie. Sotul l-as confrunta apoi doar cu un "Niciodata sa nu iti subestimezi sotia!!!!"[:D]

 

 

 

Adelaid="red"> [iepu] si Andrei (26.09.2004) id="blue"> [copil] 1-2 aniid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...