Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

Alexmona - ma stradui dar nu pot.

 

Dovezi imi da in fiecare seara sincer, ma saruta, ma ia in brate, ma dezmiarda imi spune ca ma iubeste...insa ca mai toate femeile (poate sunt paranoia acum)al saselea simt imi spune: WAKE-UP!!!!!!!!

 

Charlie - inca nu ma simt pregatita sa iau taurul de coarne! Deocamdata strang dovezi.

 

Mi-e frica de ce reactie voi avea [bruta] [b)]

 

Mi-e frica sincer, de ce sa nu o spun, si de ceea ce imi va spune. Daca imi va spune da - m-am indragostit, e tanara si vreau sa o iau de la capat?!?!?!?

 

Mi-e frica de o mie si una de lucruri insa curand chiar va trebui sa iau o decizie. Deja colegii la servici ma intreaba daca am vreo problema. De obicei ma tin batoasa si nu arat insa ...asta mi-a pus capat. Era tot ce imi lipsea.

 

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

LULI ! Nu ai gresit cu nimic ! ( eventualele carente ale relatiei voastre doar tu poti sa le sti , dar de la asta pana la greseala e cale lunga) Daca o face-ai fi sigura ca iti spunea ! Nu are aia nimic mai bun decat tine ! Este alta si este disponibila si atat ! Si mai ales e disponibila pentru el. Al meu ex zicea ca instinctul de vanator al barbatului nu se atrofiaza niciodata si daca noi femeile credem ca verigheta e un fel de bariera ne inselam si ca barbatul nu e nici intr-un caz monogam ci doar constrans de societate .

Ingrijorator e, asa cum bine a subliniat Lachione, faptul ca nu a fost o aventura pur si simplu in delegatie. Asta inseamna ( dupa capul meu) ca sau nu s-a intamplat deocamdata nimic sau e asta mult prea disponibila sa o refuze iar el in inconstienta lui e ferm convins ca nu afecteaza casnicia cu nimic ! Cu ea eu nu m-as obosii sa vorbesc. Nu cu ea ai tu treaba. Singura ei vina e aceea de a fi o netrebnica !

Multa putere draga mea orice ai decide tu sa faci !

Durerea pangaririi acelui ceva pur si sfant din iubirea voastra va fi greu de vindecat oricum. Daca supravietuiti insa relatia va fi mult mai puternica !id="size1">

 

------------------------

My motto - sans limites ! (Isadora Duncan)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu i-as trimite un email pe acest cont si i-as spune ca am citit toate mesajele.

si cand poate sa vorbeasca despre asta, il ascult cu placere.

eventual as pune-o si pe ea la Cc.

nu as reprosa nimic, nici n-as vorbi...l-as astepta pe el sa vorbeasca.

in situatia asta castiga cine ii da timp si spatiu celuilalt, si intelegere.

la isterie, dau toti sa fuga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea ...in ritmul asta te distrugi!!!!

eu zic sa pui capat chinului si sa discuti cu el!!!Nu poti continua asa ...e mult prea dureros pentru tine!!!Lamureste aceste suferinte cu el!!!Stiu ca exista sentimentul de frica , dar oare sa continui asa e bine???

Fara reprosuri , fara isterii asa cum au zis si fetele ...o discutie deschisa si sincera!!!Altfel el va continua -daca chiar e ceva-si relatia lor se poate adancii, iar tu suferi...

Te pup si iti doresc multa putere si intelepciune!!!![flo]

 

FATA FANTASTICA

ALEXMONA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata fetelor, m-am hotarat sa-i spun in Wk-end insa habar nu am cum sa incep, cum sa abordez discutia: sa incep prin a il intreba, sa-i arat probele, of Doamne de mi-e dat sa trec SI prin asta??????????

 

Cu ce am gresit??? zau ca nu stiu!

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Luli, ti-am citit povestea si te inteleg.

Nu te mai intreba ce ai facut, cu ce ai gresit. De ce cauti vina la tine?

Ce nu pricep eu este de ce joaca dublu? Una era sa nu te mai iubeasca pe tine, sa isi schimbe atitudinea fata de tine si alta e ce face acum. Sunt uluita.

 

Probabil iti va spune ca nu e nimic serios, ma refer la cealalta, dar tu trebuie sa fii ferma.

Arata-i tot ce ai gasit, vorbeste calm, nu te enerva ( e greu, dar incearca sa te stapanesti) si incearca sa afli cat mai mult.

E foarte posibil sa nege tot. Incearca sa ii anticipi reactiile, raspunsurile si gandeste-te bine cum vei reactiona la orice raspuns al lui.

 

De ce vrei sa vb abia in weekend? Tu poti dormi noaptea avand o asemenea stare de incertitudine?

 

Crinuta si [bonjovi] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca treci prin asta. Am incercat sa ma pun in situatia ta ca sa reusesc sa-ti dau un raspuns cat mai aproape de ce as face eu.

NU pot sa-ti spun decat ca singura solutie de bun simt si care rezolva lucrurile instant este confruntarea directa. Adica deloc pe ocolite. Nici sa il intrebi "auzi, cine este x?", nici sa-l intrebi daca te-ar insela... iar despre intrebat seful si prietenii, vecinii sau mai stiu eu pe cine, mai bine uita!!!

Parerea mea este ca ar trebui sa-i arati exact ce ai gasit, ce ai citit, deci tot ceea ce stii, intr-un moment ales de tine, in care amandoi sunteti calmi. Pentru ca nu este usor ce ai de facut si daca vreunul din voi face o criza de nervi, nu ajungi nicaieri. Ii arati si il rogi frumos sa-ti explice despre ce e vorba. SUnteti doi oameni maturi, nu doi copii care citesc si isi imagineaza ca traiesc intr-un roman politist! Pe langa ca va lamuriti imediat, nici nu e loc de zvonuri, de parerile altora, de sfaturi cale unor oameni care nu cunosc povestea intreaga. Iar tu esti sincera, nu il pacalesti si minti la randul tau... Iar daca intrebi pe la unii si altii, intr-un final cand vei afla (tot de la el!) intreaga istorie, te asigur ca nu vei mai putea sa dai cu ochii de restul care stiu tot (sau o parte, jenanta). Ba chiar vei simti ca dupa ce ai fost pusa intr-o postura atat de proasta (de tine, nu de el!) nu ai alta solutie ca sa-ti reabilitezi imaginea decat sa-l parasesti, desi poate inima ta iti spune ca il iubesti si ca vrei sa-l ierti...

Nu face ceva ce vei regreta.

Tu acum "strangand date" te minti singura si-ti intretii starea proasta. Te stresezi inutil. Pana cand? Nu faci altceva decat sa amani (de frica) rezolvarea, in nici un caz nu te apropii de final.

Ia-ti inima in dinti si fa ce ar face o femeie matura si iubitoare. Daca il mai iubesti. Daca nu, profita de situatie si da-i simplu, papucii. Asta vrei sa faci?

Sa auzim numai de bine!

P.S. AM trecut si eu prin asa ceva. Pe langa faptul ca a fost doar o sfaraiala de calcaie pe net, nici nu a recidivat (deocamdata) ca si-a dat seama cat pierde. Inca ceva: dupa ce ii arati ce ai gasit si astepti explicatia, nu sari sa ii spui ca s-a terminat! Gandeste ceva vreme la ce ti-a raspuns.

 

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luli, cred ca te macini prea mult..... Eu sint scorpion( ca zodie, si ca fire) si cred ca am reusit sa cunosc zodia asta.... Cred ca ar fi cel mai bine sa:

1. nu tipi sau sa-l invinuiesti de ceva;

2. imi pare rau, n-am retinut cine a emis o idee geniala: anume sa-i scrii chiar pe e-mail-ul respectiv si sa-i spui ca ai aflat de relatia lui( bineinteles, ei cu CC)

3. intreaba-l(tot pe e-mail) daca nu crede ca ar fi bine sa te informeze si pe tine cu privire la viata voastra.

4. asteapta, in functie de reactia lui vei sti( instinctiv) ce sa faci.

Mie, o intalnire directa cu''opozitia'' sau si mai rau, o partida de scos ochii imi repugna. Si eu am trait asa ceva, e drept, sotul meu s-a purtat prosteste atunci( iesit pe alte usi de magazin, ca sa nu ma vad cu ''opozitia'', minciunele pe care nici el nu le credea), asa ca l-am ajutat eu: am rostit eu ce era greu pentru el....dar, aici este aici, au trecut 15 ani de atunci, din clipa in care am rostit eu in locul lui adevarul, ceva a murit inlautrul meu...inca suntem impreuna, viata ne-a adus si bune si rele, ne-a lovit crunt in ultimul timp, nu stiu daca a mai gasit ''potecute'' pe langa''soseaua'' casatoriei, dar nici nu m-a mai interesat.

Insa tu, daca ai destula putere, intreaba-l ce vrea sa faca in privinta relatiei voastre si pregateste-te de orice raspuns.

Bafta si sa stii ca nu cred ca ai gresit undeva, cred ca ''i-au alunecat lui ochii''.

 

 

 

madalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Iuli, sustin in continuare ca asa cum au zis si fetele o discutie directa dar calma poate clarifica situatia.

Si , te rog NU TE MAI INVINOVATII!!!!Asta nu!!!

Gandeste-te un pic ...el calca pe bec si tot TU te invinovatesti???

Nu esti vinovata ...

Si nu-i arata ca ti-e teama de un raspuns care te-ar durea.Trebuie sa fi calma si ferma in discutia cu el.

Te pup si-ti doresc intelepciune si sa se rezolve aceasta problema cu bine!!![flo]

 

FATA FANTASTICA

ALEXMONA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madalina - asa e noi intotdeauna ne-am certat daca am tipat unul la altul. Ei eu si el suntem deranjati de un ton cu decibeli mai sus.

 

Insa - m-am gandit si iar m-am gandit dupa o inca noapte alba si o seara neasteptata [pathot] luata de val exact ca la inceputurile noastre bune, Nu are rost sa o amestec si pe ea in discutia noastra.

 

DOAR - in fct de rezultatul discutiei [vrajitor] o voi aborda si o voi [neand][haibat][bruta] si o fac si de toata bafta in firma.

 

Deh, sunt leu dar la nevoie sunt si scorpie nu de alta dar sa stie cu cine s-a pus.

 

Doamne - am numai fluturi in stomac si ma ia cu tremur de cate ori ma gandesc.

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...