Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

Si eu cred ca te iubeste. Reiese clar din felul in care se poarta cu tine.

 

Un barbat care nu isi mai iubeste nevasta si iubeste o alta femeie se poarta cu totul altfel.

 

Faptul ca a fost sincer si nu a negat confirma asta, e un plus pentru el, iar justificarea lui ar putea fi credibila pana la un anumit punct.

 

Totusi, pune punctul pe i si explica-i ca nu accepi nici macar discutii pe mail, deoarece de la asemenea discutii, aparent nevinovate se ajunge la altele, e doar un pas.

El cum ar reactiona daca tu ai discuta cu alt barbat pe chat?

 

Crinuta si [bonjovi] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Felicitari ca ai abordat problema frontal si ca ai fost calma. Si eu cred ca si fetele ca a spus adevarul, pentru ca suna credibil, este ceea ce banuiai si tu (lasand la o partea temerile de ce e mai rau carora le cadem toti prada).

 

Ai facut foarte bine ca nu i-ai spus cum l-ai descoperit, asa vei putea sa te convingi tu singura ca a incetat cu corespondenta.

 

" You must be the change you want to see in the world" Gandhi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna LuLi ! Eram tare ingrijorata [pup]!

 

Sigur ca te iubeste si clar vrea sa imbatraneasca cu tine ! Cu cine altcineva decat nevestica lui iubita si viitoarea mamica a copiilor lui.

Ai fost fata isteata ca nu i-ai spus cum l-ai descoperit.

Nici prin cap nu ii trecea ca tu vei ajunge vreodata sa sti de chestia asta -orice o fi fost ea - fapt sau intentie- daramite ca o sa si suferi! Mama lor de barbati ! Pur si simplu slabiciune masculina !Cata dreptate are Madalina (anais)[flo]!

 

Cu dumneaei eu zic ca nu are rost nici macar sa-ti ocupi mintile. Parerea mea. Cu el trebuie sa te clarifici. Oricum stresul cu bebeul nu ar trebui sa provoace declaratii siropoase facute alteia. Dar nici macar nu conteaza explicatiile astea. Restul e istorie.

 

Important e ca te iubeste ! Si revin la una din ideile mele. Ce nu te omoara te face mai puternic ! Cred cu tarie ca asta se aplica si relatiilor de cuplu !

 

Te pup. Spor la Bebe in continuare ![pup][flo]id="size1">

 

------------------------

My motto - sans limites ! (Isadora Duncan)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madalina, Charlie - aveti dreptate si totusi... spalata de multe ori se rupe!!!!! Mai bine sa le spalam impreuna (acelasi grad de uzura) [:D]

 

Ce sa zic - poate ca sunt mai naiva - eu nu am avut in familie asa ceva (sau nu stiu de existenta unor asemenea situatii) si de felul meu sunt foarte devotata, sunt in stare sa dau totul numai sa nu-ti bati joc de mine. Poate de asta mi-e greu sa inteleg si sa accept.

 

El provine dintr-o familie "despartita", a suferit enorm si mi-a spus ca el nu va face greseala parintilor si totusi ... am fost la un pas....?!?!?!?

 

 

Keep in touch.

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luli, ma bucur ca e ok. Nu cred ca ai apucat sa citesti povestea mea (e pe pagina anterioara) dar constat cu mare bucurie ca am avut dreptate.

Daca va fi cum a fost la mine, nu vei mai avea probleme niciodata, dar vei ramine prevazatoare.

Ma bucur pentru voi.[pup]

 

____________________________________________________________________

Toate lucrurile se intampla cu un scop | Aléid="purple">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luli ne bucuram ca totul a iesit bine...te-ai gindit sa-l pui s-o sune pe respectiva de fata cu tine(bineinteles ea nestiind ca tu esti de fata)si sa-i spuna de fapt adevarul ca pe tine te iubeste...exact asa cum simte?(sau sa-i scrie un e-mail)....numai bine va doresc la amindoi si o viata cit mai armonioasa si plina de impliniri sufletesti[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luliid="red">, ma bucur ca ai dat cartile pe fata[pup]

 

 

(daca vrei insa sa fii putin sadica, de ce nu ii spui -daca inca nu stie de unde ai aflat- ca ai aflat de la ea?[:D] ca ea ti-a comunicat(prin mail, telefon, nu conteaza) despre ce se intampla...)id="size1">

 

Noeid="Comic Sans MS">id="size1"> siid="red">id="size1"> Anne-Biancaid="teal"> (14.03.2006)

 

[cit]id="Comic Sans MS">id="size1">

Ce mai citim noiid="navy">id="Comic Sans MS">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca totusi mi-a ascuns ceva: mi-a spus ca nu a intalnit-o niciodata. Prin urmare nu i-am spus. Astept sa-i scriem maine seara impreuna mail-ul si sa vad cum va evolua situatia (acum nu are cum sa-l citeasca oricum ptr ca e in concediu si oricum abia maine seara va veni in loc duduia).

 

Nu stie ca am si nr ei de telefon. Nu stie inca ca am citit mail-urile

 

In alta ordine de idei mi-am salvat pe USB [:D] toate mail-urile (daca le sterge nu rezolva nimic).

 

Si daca duduia nu se opreste am eu ac de cojocul ei. Pana una alta am la dispozitie oarece parghii sa o mazilesc destul de rau. O zbor si din servici (e suficient sa vb cu Presedintele firmei care are un respect deosebit pentru mine) si apoi mai vedem [box] cui mai punem o vorba buna, poate mai ia si vreo amenda...[duel]

 

Sa nu se puna cu mine ca jar mananca si fum.....[consti]

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luli, ai procedat corect. Ai spus ca stii dar nu ai spus tot ce stii. Si mai ales, nu ai facut o criza, asta e mare lucru. Iar sotul tau, stiu ca nu a facut bine ce-a facut dar macar a fost sincer, nu a negat... insa trebuie sa-i acorzi circumstante atenuante, stiu si eu ce inseamna lupta cu infertilitatea si poate ca uneori o mai luam pe aratura din cauza asta, dar intr-adevar presiunea psihica e enorma si refulam la un moment dat. Stiu ca te-a ranit, dar si eu cred ca te iubeste si a fost un impuls trecator. Important e sa reveniti la viata voastra si sa reusiti sa restabiliti echilibrul.

Iti doresc ca toate aceste evenimente sa ramana o amintire si casnicia voastra sa mearga mai departe, cu bune, cu rele, dar mai ales cu bune![flo]

 

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"id="size2">

Tablitele de smarald ale lui Tothid="size1">id="Comic Sans MS">id="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos le-ai spus Avalon !

Pai ti-o fi zis si el bietu sa scape cu basma curata atata cat se poate ! Ce ma bucur ca s-a terminat ! Dar despre ce mail e vorba ? Ca nu pricep ce vrei sa faci pana la urma !

Toate cele bune draga mea !

 

 

 

------------------------

My motto - sans limites ! (Isadora Duncan)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...