Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suflet prabusit - divort


Recommended Posts

Pana nu de mult eram ferm convinsa ca asa ceva nu li se poate intampla decat unora din jurul meu iar mie Niciodata. Socul este proaspat si foarte puternic. Dupa multe incercari mai mult decat dureroase prin care am trecut impreuna [gravi], durerea si suferinta mi-au dat sentimentul ca suntem mai uniti ca niciodata iar relatia noastra este indestructibila...inca ma mai trezesc visand... Pana acum 3 zile traiam intens sentimentul ca suntem din nou la inceputul relatiei [amoras] in primul an de studentie cand totul era frumos, minunat, cand credeam ca nimic nu ne poate intina fericirea si putem muta muntii din loc... si brusc totul s-a naruit. Niciodata nu mi-am banuit sotul ca ar putea sa ma insele, (ba din contra el si-a manifestat oarecum gelozia la un moment dat datorita faptului job-ului meu - marketing in dom financiar) prin urmare a fost un soc pentru mine in momentul in care am cautat in internet history o adresa web accesata mai demult si am descoperit o adresa de mail special creata pentru o ea. De aici totul a fost foatre usor. Am intrat imediat pe adresa de mail (parola am nimerit-o din prima) si ce mi-au vazut ochii… ?? Tot “sapand” am descoperit ca e o colega de servici, ca a creat aceasta adresa de mail special pentru ea, ca ii trimite felicitari ultra siropoase pe mail (ceea ce mie nu mi-a trimis nici macar in gluma basca ca-i displaceau total)...ea ia trimis si o fotografie (culmea e ca seamana f mult cu mine – doar ca e putin mai tanara, deh timpul nu sta in loc), nu de alta dar sa aiba ce “vedea” in absenta... basca ca am descoperit imediat ca sta foooarte aproape de noi ( 3 blocuri distanta) iar pe telefon i-am gasit multe apeluri catre ea asta dupa ce in urma cu o seara mi-a oferit o seara deosebita [cina2] urmata de clipe de maxima tandrete [pathot]... Nu mai spun ca ii scria ca i-a pregatit surprize si abia asteapta sa se intalneasca. Am strans din dinti [bang] am numarat pana la 100 cu noduri mari in gat... mi-am reprimat lacrimile si am incercat sa ma comport ca si cum nu s-a intamplat nimic. L-am intrebat daca nu m-ar mai iubi, mi-ar spune ? dar daca ar vrea sa ma insele? Doamne fereste – el nu isi poate inchipui viata fara mine, isi doreste sa imbatraneasca alaturi de mine, cum sa ma insele cand el doar pe mine mai iubeste? Doar avem 13 ani in spate!!!!! In momentul in care ne intalnim seara acasa, se poarta ca si cum nimeni si nimic nu ne poate perturba linistea si existenta. Traiesc in agonie si extaz... pentru ca inca il iubesc foarte mult si in acelasi timp vreau sa-l fac sa sufere intens sa vada ce inseamna. …si …. multe ganduri diabolice imi trec prin cap…[neand] Primul - divortul si dorinta sa-l las in – scuzati expresia – „poponetul gol“ pe drumuri. Va rog din tot sufletul ajutati-ma cu un sfat [ilp]!!!! Behind every love is a great story Luli
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Inca nu i-ai spus deci ca stii? Esti sigura ca si-au consumat relatia sau inca se tatonau? E greu de dat un sfat, inca lipsesc piese din puzzle, dar decizia cu divortul aman-o pana afli mai multe, pana il confrunti.... E mult prea brusc asa, esti inca sub imperiul descoperirii.

 

Cristina si ghighiloi [foto] id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luli,

 

eu in situatia ta i-am prezentat dovezile si l-am dat scurt pe usha afara. Asa ca te inteleg foarte bine.

Insa nu pot sa spun ca am procedat stralucit: pentru ca nu tot ce vezi scris in SMSuri sau pe mail se intimpla si in realitate.

Din pacate, "realitatea" asta e cel mai dificil de aflat, insa singura care conteaza: viata e compusa din fapte nu din vorbe.

 

Ca asteapta sa se intilneasca si ca i-a pregatit surprize nu e un fapt concret: asa si eu pot sa astept sa devin Regina Angliei si mi-am pregatit tzinuta....

 

Iar, pe de alta parte, fiind colegi si vecini, deci context facil, nu ti-ai pus problema de ce relatia se deruleaza virtual si telefonic... ?!

 

Ca mie mi se pare tare dubios.... daca stai 12 ore bot in bot cu iubirea vietii, nu mai ai nevoie sa-i trimiti felicitari siropoase pe net.

I le dai "live si unplugged".

Ca si cum mi-ar scrie barbatu-meu mie din sufragerie declaratii pe messenger....

Gindeste-te...exista niste bariere: sint reale sau inventate?

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luli, poate nu sint trimise de el?! Poate ajuta pe un coleg?! Le face "lipeala"? Stiu ca e putin probabil, dar pina nu vorbesti cu el nu cred ca poti lua vreo hotarire. Stiu ca asta ti-ai dori sa fie, dar trebuie neaparat sa lamuresti lucrurile.

 

Eu zic sa vorbesti cu el, sa vezi ce zice. Cred ca-ti dai seama imediat daca te minte...

 


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D]

 

[pup]

 

Karina [sofer] + Bogdanel [bicla]

Imnul lui Irinel

 

Semneaza protestul Maxim impotriva pedofiliei prostului-gust

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,

E posibil sa fiu inca sub imperiul socului primit . Cu toate astea realizez cand e vorba de declaratii si atat si cand e vb de “altceva”. Poate daca aveam ‘spe ani nu-mi dadeam seama ca as fi fost mica si fleata insa viata m-a mai desteptat.

 

E adevarat ca suntem vecini dar: ea locuieste cu parintii iar el e totusi un baiat destept (ghinionul lui este ca eu l-am luat) si se fereste bine.. mai ales ca si finii nostrei locuiesc relativ aproape, parintii si ceva rude de asemenea...

 

In alta ordine de idei sunt colegi dar la departamente diferite nu prea se intalnesc asa des .

Relatia insa nu cred totusi ca s-a “consumat” pana la capat pentru ca mai facem ceva analize din cand in cand si are interdictii si cand nu face analize, am eu grija (adica aveam acum...nu mai stiu...)

 

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Relatia insa nu cred totusi ca s-a “consumat” pana la capat pentru ca mai facem ceva analize din cand in cand si are interdictii si cand nu face analize, am eu grija "

 

si daca se joaca cu ea asa cum clinton facea cu trabucul cu asistenta este OK pentru tine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bineanteles ca nu. Tot tradare este.

 

Mi-e greu sac red ca nu il cunosc. Este o persoana profunda de felul lui. Detesta oamenii care nu sunt sinceri (e scorpion).

 

Declaratiile lui de dragoste nu sunt gratuite si e si ambitios nu cedeaza pana nu obtine ceea ce vrea.

 

Cat despre calea libera… ce sa spun depinde ce-ti doresti : sa le faci zile fripte sau sa te aduni si sa o iei de la capat ?

 

Nu cred ca as putea sa dorm si sa traiesc la nesfarsit alaturi de un om (pe care ma bazam nelimitat pana nu demult) care ma inseala, care se gandeste tot timpul la altcineva.

 

Sentimentul asta ma termina.

 

Contradictia si mai mare este aceea ca inca imi spune ca ma iubeste chiar mai mult ca la inceput... si ca vrea sa imbatraneasca alatuiri de mine….etc.

 

 

Behind every love is a great story

 

Luli

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...