Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutor!!!cum sa-i impac pe parintii mei cu sotul?


Recommended Posts

quote:Originally posted by cristina_du

mama mi-a spus asa mai deoparte ca singura persoana de care o intereseaza sunt eu si ca vreau sa fiu bine, la care eu i-am raspuns ca daca vrea sa fiu bine sa ma lase in pace si pe mine si pe dan si sa nu mai aud nici un comentariu rautocios si daca chiar nu le convine ceva ( si nu e doar o fita de-a lor, sa-i spuna direct lui dan in fata).....

 


id="quote">id="quote">

din pct meu de vedere, ai rezolvat si nu prea. [alcool] pai ori le inchizi gura ori ii lasi sa se repeada la sotul tau? k eu asa vad lucrurile...ceea ce nu e deloc bine. la un moment dat, satul de atacuri, tot tie iti va spune..

asadar, tu scapi, iar ai tai au liber sa-i spuna sotului cate vor, nu?

 

si-or fi cerut scuze, dar mama ta ce-a facut? le-a cam aruncat in vant...te-a luat deoparte si "mama, eu TIE vreau sa-TI fie bine". nu VOUA!

 

 

scumpa mea, nu e zi in care sa nu ma rog sa ne ajute Dumnezeu sa avem casuta noastra. stau cu socrii si discutii din astea am avut o mie...si da, soacra-mea ii spunea sotului meu k vrea sa-i fie bine...k asta e, dak m-a ales, ei...n-au de ales. [xx(]

 

doar k, in timp, sotul a inceput sa le dea peste nas si sa le arate clar k sunt sotia lui si nu se va intampla deloc asa cum viseaza ei.

 

esti pusa la mijloc, inteleg. dar...acum ai familia ta si sotul si bb tb pusi pe primul loc.

 

amenintarea cu mutatul cu chirie a mers in cazul nostru (pana vom putea sa ne luam o casuta)..vad k merge si la tine. dar atata timp cat Dan va continua sa primeask lovituri pe la colturi, nu prea e bine...

 

si tot n-am inteles: de ce ai plecat de la socri? doar pt spatiu? k dak acolo erai tratata bine...3 metri in plus, la ai tai, conteaza asa mult?

 

dak tot ai pus picioru-n prag, spune-le si k nu mai vrei sa se ia de sotul tau. DELOC! nici fatis, nici pe ascuns!

 

ai grija de tine!

 

 

 

Nunta noastra - 3 Iunie 2006

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

raza de soare cand m-a luat mama deoparte i-am explicat inca o data ca nu vreau sa aud comentarii nici in fata nici pe la spate si ca nu ma intereseaza ca imi vrea doar mie binele si nu am mai stat la discutii ( practic i-am intors spatele )si bineinteles ca nu-i mai las sa-l atace, tocmai de aceea am avut aceasta discutie ca sa ne lase in pace....si cand am spus sa-i spuna lui in fata ma refeream sa-i spuna doar daca au cu adevarat ceva de spus, nu nimicuri, si bineinteles cu mine de fata pt ca ne priveste pe amandoi

"de ce ai plecat de la socrii daca erai tratata bine?" eram tratata bine, doar atat...adica mi se vorbea frumos si atat..dar nu ne-au spijinit niciodata sau ajutat...si plus ca astfel nu as fi reusit niciodata sa-l scot de sub aripa mamicii ( intelegeti ce vreau sa spun )...si da m-am mutat si pt spatiu plus ca ei ne-au rugat sa venim sa stam acolo ( au spus veniti, nu, vino )dar inainte a ne muta nu erau discutiile astea...stiam ca nu il plac foarte tare dar doar atat...discutiile, dupa cum am mai spus, au inceput la o luna de cand ne-am mutat....

in continuare ne gandim sa ne mutam, nu am renuntat doar pt ca si-au cerut scuze parintii mei, asta prea putin ma intereseaza, eu vreau sa vad fapte...in fine vrem sa ne facem timp zilele astea sa vedem cum e cu creditele ipotecare, daca ne incadram , sa vedem, daca nu, la prima discutie de genul celor care au mai fost ( sper sa nu mai fie , spre binele tuturor) imi iau sotul de-o aripa, cum spunea una dintre fete si ne mutam cu chirie.Nu stau pe ganduri.Imi iubesc parintii dar mai importanti sunt bebelina si Dan ( nu stiu daca as putea sta fara ei, chiar daca bebe inca nu s-a nascut )

le-am mai acordata inca o sansa parintilor pt ca vreau sa impac pe toata lumea(cu toate ca am realizat ca nu se poate)...sa nu imi poata spune cineva ca nu am incercat

 

[gravi] 24+

 

 

Criss

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criss, discutiile vor apare iar si iar, venirea copilului nu va fi decat un subiect in plus.

E dureros, mai ales ca sunt parintii tai si ii iubesti, dar trebuie sa fii transanta: casnicia si copilul trebuie sa primeze iar pentru asta trebuie lucrurile sa fie clare.

Strangeti bani pentru un cuib al vostru, iar pana atunci iti sugerez sa va separati cat mai mult cu banii, responsabilitatile casnice si tot ce tine de traiul in comun, adica sa fiti ca niste chiriasi fara chirie. Poate suna sinistru dar, din proprie experienta iti spun, ca in felul acesta va veti castiga independenta si linistea si veti avea mult mai putine subiecte de comentat.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...