Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

50 de moduri de a-ti parasi iubitul!


Recommended Posts

Eu cred ca depinde de firea omului. Daca sunt aprig la manie, ma indoiesc ca pot avea "calm englezesc" intr-un moment de maxim stress, desi asa s-ar cadea. Mai ales ca, de obicei, fiecare crede ca are dreptate.

Eu prefer sa ma detasez total, imediat, fara prietenie ulterioara, dar si fara resentimente. Dar asta dupa momentul confruntarii, in care nu ma menajez...

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Niciodata nu mi-au placut despartirile cu scandal.Merg pe principiul ca daca am convenit de comun acord sa fim impreuna tot de comun acord ne si despartim indiferent de motiv.O discutie serioasa,cautat rezolvarea problemelor si daca nu exista gata,fiecare isi vede de drum.

Acum sunt in situatia sa ne despartim dar e mult mai complicat.El sta la mine,deci nu pot pleca cu bagajelul.Daca i-am cerut s-a plece nu vrea.Discutii despre rezolvarea problemelor,nici atat,eu vorbesc si el se uita intr-un punct fix si raspunde la intrebari cu "nu stiu" sau "mai vedem" sau "ma mai gandesc".

In momentul asta sunt cu nervii la pamant si deja are valizele pregatite la usa.

 

In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l iubeam si i-am spus-o prin telefon (el era din alt oras). Nu a fost frumos din partea mea, dar ca sa-i spun in fata trebuia sa ne mai intalnim o data si nu aveam chef. De fapt intre timp gasisem si pe altcineva (sotul de acum).

 

Andreeaid="pink">, mami luiid="maroon"> Alexandruid="teal"> (26 apr 2004)id="orange">id="size3">id="Book Antiqua">

[marinar] noiid="size4"> [foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parasita nu am fost pina acum:) iar eu cind am avut deajuns intr-o relatie am zis "gata" si dusa am fost for ever. Nici nu m-am intors, explicatii mai putine, doar ca asta e dorinta mea si gata. Probabil modul asta de a parasi e cel mai indicat si mai putin chinuitor ca altfel nu-mi pot explica zimbetul cald a fostilor mei[:D] Si ce bucurie a revederii, plus macar un telefon ori email de ziua mea ori Craciun cu urari de bine.

Cind e sa faci scandal pe tip italienesc asta presupune sentimente inca f puternice. Glacial o faci cind nici macar chef nu mai ai sa schimbi 2 vorbe, cind feelingurile au murit de mult, asta cred eu.

 

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miramarid="red">, ai dreptate. Stiu ca e greu, e mult mai usor sa vorbesti teoretic.

Personal cred ca nu numnai faptul ca el te-a inselat o data doare asa de tare incat iti schimba radical valorile morale. Cred ca mai concura din greu si alti factori, el nu e suficient de atent cu tine, relatia voastra nu a mers cum trebuie, te certi prea des si prea mult. In cazul in care lucrurile merg f bine si ai o relatie de familie f buna, chiar daca asta socheza nu cred ca din sotul si iubitul tau de ieri devine o bestie libidinoasa de care nu vrei sa mai auzi niciodata. Desigur eu recunosc ca vorbesc teoretic si nu am avut aceasta experienta sa ca nu am de gand sa contrazic pe cineva care din nefericire a trecut prin asta.

Totusi spun inca o data ca prietenia trebuie sa ramana de dragul vremurilor bune...si ale copilului macar. De aici era si parerea mea ca mai bine te desparti inaintea de a ajunge sa te urasti.

Silvi

 

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...