Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii prefera "uratele"?


Recommended Posts

...pentru insuratoare, si "frumoasele" (presupuse automat ca fiind si proaste) pentru distractii??? Am citit articolul asta http://www.yuppy.ro/articol/lifestyle-895-Eu-cu-cine-ma-insor pe un site dedicat barbatilor, si m-am minunat. In mintea lor, cele care sunt frumoase sau foarte frumoase, sunt ori proaste, ori ...nestatornice, ca sa folosesc un termen elegant.Frumoasa, desteapta si...devreme acasa li se pare imposibil..E clar, nu m-au cunoscut pe mine, dom'le, ca-si schimbau parerea[hot] V veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Depinde de barbati. Eu cunosc persoane care spun ca : la o femeie apreciez numai frumusetea (si nu o considera proasta), e musai ca sotia sa fie frumoasa; dar si altii care zic ca daca e frumoasa poate "atenteaza si altii la ea". Eu cred ca ultima e scuza barbatilor cu neveste urate. Parerea mea e ca te inseala si uratele si frumoasele, daca e sa te insele.

 

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am fost singura niciodata si nu sunt nici acum.

dar cei mai frumosi barbati pe care i-am vazut/cunoscut la viata mea, erau cu niste maimutze la bratz, de toata jena. N-am inteles niciodata de ce[alcool]. Sau poate pe barbatzii frumosi atata-i duce mintea, cine stie????[alcool]

N-are legatura cu invidia (ca acum se trezesc catzele sa spuna ca sunt invidioasa[:D]), fiecare dintre noi cand a ales a luat pe cel mai frumos si mai potrivit.

Bun subiectul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare "urata" e frumoasa ptr. sotul, prietenul ei si fiecare "urat" e vazut frumos de sotia sau prietena lui.

 

Sintem diferiti, avem standarde diferite, e mult prea generalizata teoria...

 

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

Daca te uiti in top 10 femei din ro (votat de barbati) o sa vezi numai femei urite. gen Luciu si altele


id="quote">id="quote"> Tu o vezi urata pe Nicoleta Luciu, iar altii ar da... multe, macar ptr. a sta langa ea... Deci e relativa ... povestea cu frumusetea."O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite, mie Luciu mi se pare frumoasa, daca as fi barbat as saliva cu gandul la picioarele ei..Dar, apropo de articolul citat, daca aveti kef, cititi si comentariile cititorilor..unu' posteaza ceva in genul" da, am luat o urata, si in timp s-a facut si mai urata...", adica nu a luat-o orbit de dragoste crezand ca e frumoasa.

 

Si noi, care ne chinuim sa ne bibilim...

 

V

 

PS L-am luat la intrebari pe al meu, care sustine ca io-s si desteapta si frumoasa, bla, bla,l-am rugat sa spuna adevarul[:D] apoi a completat...ca fac mancare/cafea buna...pana la urma, astea, ultimele, cred ca atarna mai greu [:D]

 

veni, vidi, Victorie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca Guestus a glumit cu aprecierile la adresa donsoarei Luciu [alcool]

 

Banuiesc ca aceasta "preferinta" a (unor)barbati/lor pentru urite (sau, mai elegant, femei mai putin frumoase) vine din complexele pe care le au acestia si din gandirea ca o urita e mai usor de tinut pe la casa omului, fara complicatii. Ei sunt comozi de fel, asa ca isi fac bine calculele.

Presupun ca cei care-si iau femei frumoase sunt mai lipsiti de complexe, mai tari si mai siguri pe ei si pe calitatile lor (de orice fel ar fi acestea [8D]).

 

 

 

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

 

Dana [hia] mama lu'[copil]Radu Stefanid="size3"> (Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">id="green">

 

[foto]Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...