Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii prefera "uratele"?


Recommended Posts

Dar, va rog, sa trecem de aparente. Eu cred ca un barbat isi alege o femeie de nevasta din mai multe considerente. Nu doar fizic. Am cunoscut cupluri in care femeia e frumoasa si barbatul isi blesteama zilele cu ea. Nu pt ca e nestatornica, dar nu e ''gospodina'', e rea de gura, etc. Deci cand alegi pe cineva cu care o sa-ti petreci restul vietii, pui mai multe chestii in balanta. Nu stai cu ea in vitrina ci traiesti alaturi de ea. De aia e bine ca mai exista si barbati care gandesc cu capul...

Ne gasim toate pereche[il].

http://www.victorstoica.ro/eliza.html

 

ALINA mamica fericita de ELIZA bebelusha perfecta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ma bag si eu in discutie....asa cum s-a mai zis pe aici, frumusetea este o "chestiune" relativa si depinde de gustul si preferinta fiecaruia.Da, exista si niste sabloane care stabilesc daca un om e frumos sau urat...Normal ca femeile sunt cele mai critice cu cele de acelasi sex, dar cand ne uitam in oglinda....uitam sa fim critice (am scris "uitam" chiar daca eu sunt o exceptie, imi vad defectele, sau cel putin asa cred) Toate sunt urate, numai noi nu....hai sa fim serioase...Pe urma, dupa ce criterii ne luam, dupa pozele din reviste sau alea de pe micul ecran, care cheltuie o caruta de bani pe frumusetea lor si care au filtre peste filtre sa nu li se vada defectele.....Eu sunt sincera, si recunosc: consider ca majoritatea oamenilor suntem obisnuiti, putini sunt urati si mult mai putini frumosi...Si e posibil ca o persoana mai putin ...hai sa zicem aratoasa sa aiba mai mult succes..eu de ex. am observat ca oamenii mici de statura sunt bagaciosi(in senul bun, nu peiorativ) si lipiciosi, ies in fata, isi spun punctul de vedere...{In ce priveste femeile plinute, grasute[grasa], am observat ca rad ff mult....si flirteaza mai mult....O sa sariti acu' care mai de care peste mine....VA ASTEPT[duel][haibat]

 

laurica

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A prefera inseamna a alege, iar un barbat nu cred ca va alege niciodata o urata numai fiindca are in minte sablonul mentionat. Doar daca nu si l-a creat in urma propriilor experiente si atunci e scuzabil.

Sigur ca aprecierea "urateniei" e relativa de la un barbat la altul. Citind respectivul articol si reactiile la el../ m-am hotarat sa mai trag cu ochiul la vreun forum masculin. mai invat si eu cate ceva despre dragutii de barbatei... daca exisa asa ceva[alcool].

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by andora

[Citind respectivul articol si reactiile la el../ m-am hotarat sa mai trag cu ochiul la vreun forum masculin. mai invat si eu cate ceva despre dragutii de barbatei... daca exisa asa ceva[alcool].

 

id="right">


id="quote">id="quote">

 

Buna idee!

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:annie_xtreme

XtremeEngineer

 

 

Membru din:21/05/2004

 

 

 

Western Sahara

in zee dungeon

882 Mesaje

Trimise - 31/07/2006 : 16:35:44

--------------------------------------------------------------------------------

 

Fiquelle si celelalte - vai de capu vostru. Cu pasarica nu se tine nici un barbat, daca n ai si ceva creier (nu smecherie, creier) si ceva empatie...

 

Semnat: o frumoasa xxx id="red">id="size3">care a refuzat mai multi barbati decat se vor uita la tine vreo data.Ocazie cu care mai verificam odata filtru :D.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Cine pleaca ultimu' sa stinga lumina

Scandinavii stiu de ce

 

 

nu mere filtru' si nici nume propriu, nu-i!!! ..is vigilenta io, da' nu chiar ca ccc copiloi, ma duc acum s-o indexez si pe ea!!!

 

--------------------------------------------------------------------------------

Editat de - lilanda on 31/07/2006 16:46:05


id="quote">id="quote">

 

Semnatura aia a "frumoasei XXX" imi aminteste de filmele "under 16" de dupa miezul noptii[:D]...asa ca te las pe tine sa te specializezi in empatii cu aia multi de te curteaza pe tine si nu se uita la mine![:D][:D][:D]

 

 

Atat pot sa iti raspund la ce ai...aruncat aici...

 

_______________________

IUBESC VIATA!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul acestui thread este numai bun de o intrebare retorica...si cam atit.

 

"Frumos" versus "Urit" este o batalie care se da de veacuri pe tarim filozofic...

 

Good luck with it!

 

Find a job that you love and you'll never have to work another day in your life.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...