Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii prefera "uratele"?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cititi un articol care mi s-a parut interesant si care arata cat de relativ e termenul de frumusete feminina:

http://www.cotidianul.ro/index.php?id=5935&art=193&cHash=af8a36e1bb

 

Pe scurt, exista frumusete care nu exprima nimic, si exista figuri care sunt frumoase pentru faptul ca ele "vorbesc", transmit un mesaj.

 

Un citat:

"Crisbasan are alte criterii estetice, nu cauta modele cu un corp perfect, ci femei expresive, care pot emana un anumit „firesc“, priviri misterioase, electrice sau triste. Cit despre trupul fetelor, acesta poate avea nenumarate infatisari, „de la genul silfida la stilul cu forme pline si pina la carnea flasca, dar plina de metafora a unei septuagenare“. Crisbasan crede ca nu are succes la romani si pentru ca el prefera sa lucreze cu lumina naturala, netrucata, pe cind publicul vrea sa vada femei cu piele bronzata, cosmetizata de o lumina falsa, care sa accentueze nurii fetelor.

 

Nici Alexandru Paul nu e interesat sa fotografieze o frumusete feminina de pictorial si nici macar o frumusete „clasica“ epatanta, ci ii place sa aiba ca modele femei pe chipul carora „viata a lasat nuante mai dure“. Fotograful considera ca „viata tihnita le face pe femei neinteresante si le aplatizeaza trasaturile, pe cind necazurile, dramele scot la suprafata trasaturi autentic umane“. De asemenea, el nu are incredere in imaginile prelucrate pe calculator, ci in „fotografia netrucata“."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Dialex

Doamnelor, doamnelor, vá rog! Daca permiteti si uni barbat sa se bage în discutie: Din experienta mea din tinerete - am observat ca fetele mai urâtele danseaza mai bine decât cele frumoase (si sárutá mai bine) [;)] Probabil ca cele frumoase investeau mai mult în ceea ce deja aveau si cultivau "fatada" (machiaj, haine), pe când celelalte trebuiau sa-si descopere alte atuuri (facând sport, instruindu-se samd.) Desigur, nu spun ca e o regula generala, doar ca asta a fost experienta mea. Iar treaba ca o femeie frumoasa e mai predispusa la adulter cred ca e falsá. Dimpotriva, cred cá dupá ce se cásátoreste, o femeie mai urâtá e mai susceptibilá sá cedeze, pentru cá a fi curtata de cineva e într-adevár un lucru care o flateazá (un lucru care pentru o femeie frumoasa nu mai e o noutate). În fine, o banalitate: frumusetea stá în ochii privitorului. Daca veti arunca o privire pe "literatura de specialitate" (în special pentru bárbati) veti vedea reviste dedicate picioarelor, sânilor (mici, mijlocii si normali)[:p], fundurilor, graselor, femeilor n vârsta samd. Eu am norocul sa fiu casatorit cu una din cele mai frumoase flori din lume, dar am avut (long time ago) prietene despre care mai toti spuneau ca sunt urâte - lucru care mie nu mi se párea asa evident[:I]Sooo, I see the Internet is on the computer now... (Homer Simpson)


id="quote">id="quote">... auzi, auzi... ia dezvolta matale, ca estem interesati sa aflam mai multe.. chiar toate erau urate?! :))) ntz ntz ntz.. ce gheneon, dom'le...Luana si [patut]Hora - 14 Mai 2006Hora Luciapovesteio tot cresc "Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei uite, azi dimineatza am auzit la radio ca barbatii casatoriti cu femei frumoase sunt mai preocupati/ingrijoarati ca ele sa nu-i insele, si din cauza asta durata lor medie de viatza e redusa cu un nr de ani (parca 12, da' e posibil sa nu fi retinut eu bine, ca pare cam mult)

 

Asadar, dragi barbati, daca vreti sa traiti mult, insurati-va cu femei urite !

 

Damn, poate nu trebuia sa va spun de studiul asta... Cine o sa ma mai ia pe mine acum ? [vampa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by blue13

ei uite, azi dimineatza am auzit la radio ca barbatii casatoriti cu femei frumoase sunt mai preocupati/ingrijoarati ca ele sa nu-i insele, si din cauza asta durata lor medie de viatza e redusa cu un nr de ani (parca 12, da' e posibil sa nu fi retinut eu bine, ca pare cam mult)Asadar, dragi barbati, daca vreti sa traiti mult, insurati-va cu femei urite !Damn, poate nu trebuia sa va spun de studiul asta... Cine o sa ma mai ia pe mine acum ? [vampa]V


id="quote">id="quote">Si uite asa, am aflat raspunsul la intrebare[:D]Decat sa traiasca putin si stresati langa o femeie frumoasa, mai bine mult si relaxati langa una urata[:D]??? Chestia asta era mentionata si in articolul din 'yuppy" deci se pare ca, chiar ii macina problema...[:D]id="purple">instinctul de proprietate, dom'le...sa nu le-o ia carevaid="purple">“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Adrianai

Cred ca fiecare barbat are o dilema atunci cand se insoara. Sa mananc rahat de unul singur toata viata sau sa mananc un tort cu toata lumea!WARNING: I have an attitude and I know how to use it!


id="quote">id="quote">Hai ca m-a busit rasul in hohote si se uita colegii la mine![cool]Bun subiect!Ca barbatii prefera uratele sau frumoasele, asta depinde de stacheta fiecarui barbat si de ce anume vrea el de la o femeie. Nana Motocid="Comic Sans MS">Fotografii nunta! "Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."id="blue">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e o prostie chestia cu frumoasa/urita. Pai voi de ce v-ati casatorit cu sotul? Ca e frumos? Eu zic ca e vorba de "chemistry". Este sau nu este. Eu cred ca in cazul nostru ne-am casatorit pentru ca ne iubim, ca e "ceva", o legatura speciala. Asta e sau nu e. Daca stau sa-i pun pe lista calitatile si sa il compar ca la tirg poate ca iese mai in top vecinul Costica. Dar ce am eu cu individul ala?

O fi la noi mai altfel. N-am stat sa calculez lucrurile astea, am ales cu inima.

La el tot asa, noroc ca n-a facut nici el listuta ca la frumusete ramineam codasa.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...