Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii prefera "uratele"?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Barbatii care nu sunt siguri pe ei prefera femeile urate. Mai bine spus le e frica de cele frumoase. Se gandesc ca daca reusesc cumva sa le cucereasca nu vor fi in stare sa le tina. Astia nu sunt barbatii adevarati :). Pe langa ei oricum mai sunt cel putin 2 categorii - cei care stiu ce vor, sunt copti si lupta pt asta, si cei insignifianti (nu e mare lucru de capul lor), dar au un tupeu enorm (nu-si vad lungul nasului:)).

A, si sa nu uitam ca uratele sunt mai smechere si mai dibace in pus mana pe barbati (fiindca nu au atuul frumusetii, si-au dezvoltat altele)

 

Coraly si Sergiu

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by danat

Banuiesc ca aceasta "preferinta" a (unor)barbati/lor pentru urite (sau, mai elegant, femei mai putin frumoase) vine din complexele pe care le au acestia si din gandirea ca o urita e mai usor de tinut pe la casa omului, fara complicatii.


id="quote">id="quote">EXACT.Vai, ce cinica sunt..ma gandeam ca si eu( am 3 caini) ii prefer pe aia maidanezi:urati, nepretentiosi, nu mi-i fura nimeni - decat pe aia de rasa: pretentii, sensibili, mofturi la mancare, grija sa nu dispara...Deci totul se reduce la simt practic, nu?Vveni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aproape[:D] stiintific vorbind, pe baza unor studii ale unor cercetatori (printre care si americani[alcool]), atunci cind ne alegem perechea cu care cel putin teoretic dorim sa facem copii ( in unele cazuri asta se termina si cu intemeierea unei familii..[:)]) instinctele noastre ne ajuta sa scanam potentialii purtatori ai genelor cu care sa le combinam pe ale noastre, ceea ce s-ar traduce ochiometric ca ne uitam dupa simetrie a fetei, solduri inguste sau largi ( functie de sex, la femei soldurile largi, rotunde semnalizeaza fertilitatea ..de ex.), raportul intre membrele inferioare si trunchi) si alte citeva chestii plictisitoare[:)] printre care si mirosurile, culoarea parului, dimensiunea sinilor si tot asa...

Pur si simplu, ne alegem partenerul instinctual...

 

Femeile frumoase si bine facute au mai multe sanse sa fie pe gustul mai multor "purtatori de gene", fiindca transmit informatii evidente.

Nu multi ar dori de-a dreptul sa faca niste copii cu N.Luciu insa in mod clar datele ei fizice striga: "hei, sint fertila si genele mele sint sanatoase!!![aerob][bis][majoreta]" asa ca raspunsul instinctual este in 95% dintre cazuri: "ok, hai sa ne combinam sa vedem ce iese de aici[pofta]".

Desigur, am expus "romantat" rezultatele stiintifice de care vorbeam mai sus insa eu chiar cred, pe baza a ceea ce am citit, ca despre asta este vorba, in mare...

 

Asa ca data viitoare cind mai vedeti o "maimuta" la bratul vreunui appolo sa va ginditi ca exista o mare posibilitate ca ea sa fi avut un bagaj genetic pe nevoia si dorinta lui!

Si invers.

 

Edit: teoria se aplica inclusiv cind este vorba de cupluri in care el este bogat si nu prea simetric iar ea e superba ...informatia ce ajunge la creierul femeii este: acest barbat imi va putea proteja si hrani "puii".

De cind e omul om, perpetuarea speciei, transmiterea genelor si siguranta "vinatului" din pestera, sta la baza tuturor actiunilor noastre[:D].

Nu suna prea romantic, nici nu era la inceput insa dezvoltarea intelectului uman a dus la niste rafinamente de care ne bucuram cu totii, ca sa fim sinceri...

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit articolul mai mult decit dezgustator iar comentariile aferente pur si simplu mi-au intors stomacul pe dos. Pe de-o parte imi suna rau a struguri acrii (nu poate omu' ajunge la aia frumoasa si deci e proasta) si pe de alta o mare lipsa de bun simt si respect, extraordinar de jignitor pentru o sotie (ex. cel de zice ca s-a insurat cu nevasta urita).

 

Decit asa barbat linga mine, de 1000 de ori mai bine singura.

 

 

 

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

 

I used to be indecisive, but now I'm not sure.id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca am gasit multe sfaturi bune in Biblie , si multe din cele citite acolo s-au adeverit in timp ...

 

Insa eu nu cred ca problema e pusa corect...nu conteaza daca o femeie e frumoasa sau urata ... parerea mea e ca adevarata frumusete vine din interior , din bunatatea sufletului , care se oglindeste pe fata pesroanei respective . N-ati vazut nicioadata o femeie frumoasa , dar pe fata careia se citea rautatea...si nu numai ? (asta pt. ca vorbim de femei , dar si in cazul barbatilor e la fel).

In afara de asta , sunt femei care au un corp frumos , dar o fata urata.

 

Pt. cine se intreaba "Eu cu cine ma insor ?" , poate il ajuta urmatoarele :

- " Cine gaseste o nevasta buna , gaseste fericirea ; este un har pe care-l capata de la Domnul " .

- " Casa si averea le mostenim de la parinti , dar o nevasta priceputa este un dar de la Domnul " .

 

Daca scrie de mai multe ori despre asta , ar trebui sa luam seama...[:D]

 

 

 

 

 

 

 

" Curajul nu inseamna absenta fricii , ci victoria impotriva ei "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...