Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii prefera "uratele"?


Recommended Posts

quote:Originally posted by nepotzica

n-o sa ma apuc eu acum sa laud opusul, daca asta asteptati.[:D]Tzeapa!


id="quote">id="quote">Nu ne asteptam, cel putin eu nu. Da' deloc. Tzeapa[:D].In rest, asa e! Cum ai scris: complexele sint rezolvabile.Alte lucruri, mult mai delicate, nu se rezolva decit daca umbli usor cu pianul pe scari, cum am scris mai sus[:)]Nepotzica, aia de i-ai amintit tu, poeti, prozatori, artisti...in majoritatea cazurilor au scris despre idealuri, himere, dorinte si s-au ars in focul creatiei de buna voie, suferinta naste arta frumoasa mai mult decit orice altceva, ei nu pot fi etalon pentru justificarea ideii tale.In plus frumusetea "aia" de acum 100 (sau, poftim 50!) de ani nu seamana cu frumusetea "de azi", asadar nu vine deloc in sprijinul tau ceea ce ai scris.Exemplarele umane nu se imperecheaza de ieri, de azi.Oamenii nu-si aleg partenerii de ieri, de azi. Nu de azi cind frumusetea e supla, bronzata si cu buze mari. Odinioara era musai sa fi rotunjoara, alba, cu parul alb ca neaua si cu buzele subtiri si delicate. Asadar, una ca Xuleasca Xulescu de pe coperta lu' ce revista vrei tu..supla, bronzata si cu buze in exces putea sa le para extrem de neatragatoare si lipsita de ceea ce ei ( alegatorii barbati) cautau sa fie diafan, straveziu, moale.In concluzie, ceea ce se cauta azi "pe piata" nu este neaparat frumusete ci "curent".Noi discutam aici ( sau asa cred eu...) despre felul in care "uritele" sint preferate. Sau daca nu.Si daca da, de ce?Eu mentin parerea mea de la pagina 1, ca raspuns la intrebari.Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cum arata o femeie urata???

Ce inseamna o femeie proasta??

 

Sint o gramada de femei frumoase, inteligente si cu sufelt bun...

Ochiul omului intotdeauna este atras de ceea ce este frumos indiferent daca este femeie, natura, etc...

 

"Nu rani pe altii cu ceea ce te doare pe tine”.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ilenutza

da, urate foc.mici de statura, etc. [:-)))]Ile [mamica] si bb Victor - 22 dec 2005Varsta Victorid="teal">id="size2">id="Arial">


id="quote">id="quote">Da si pana la urma eu nu inteleg de ce cuvantul urat trebuie sa stea langa...mici de statura....ce noi fetele mai minione suntem urate?Pana la uram frumusetea e relativa.....ceea ce mie mi se pare frumos altora li se pare urat.Si mie una imi place de Nicoleta Luciu..uite eu cred ca e frumoasa.Si pana la urma urmei cine stie sa zica care femeie e urata?http://community.webshots.com/user/AnaMaria360 "Forgive...sounds good,forget..I'm not sure I could,They say time heals everything...but I'm still waiting....."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Deserted

Ochiul omului intotdeauna este atras de ceea ce este frumos "Nu rani pe altii cu ceea ce te doare pe tine”.


id="quote">id="quote">exact.ce are a face cu acum 50 de ani sau 100???[alcool]ce-i frumos este frumos in orice epoca. Nu exista etalon de piele, mai bronzata sau mai alba, asta-i o prostie gogonata, si nigeriencele/congolezele sunt frumoase si suedezele/norvegienele sunt frumoase.Si inaltele sunt frumoase (Uma Thurman, are aproape 2m) si scundele sunt frumoase (Kylie Minogue escunda, si numai urata nu e)ca si grasele/slabele, carne sau nasoase, etc.Frumusete inseamna exact asta: ce incanta ochiul, adica ceea ce in termeni mai exacti creeaza asa numitul efect hedonist.deci ce era frumos acum 50 de ani va fi si peste 100. Asta inseamna frumos, nu moda.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nepotzica
quote:Originally posted by Deserted

Ochiul omului intotdeauna este atras de ceea ce este frumos "Nu rani pe altii cu ceea ce te doare pe tine”.


id="quote">id="quote">exact.ce are a face cu acum 50 de ani sau 100???[alcool]ce-i frumos este frumos in orice epoca. Nu exista etalon de piele, mai bronzata sau mai alba, asta-i o prostie gogon[recevere]ata, si nigeriencele/congolezele sunt frumoase si suedezele/norvegienele sunt frumoase.Si inaltele sunt frumoase (Uma Thurman, are aproape 2m) si scundele sunt frumoase (Kylie Minogue escunda, si numai urata nu e)ca si grasele/slabele, carne sau nasoase, etc.Frumusete inseamna exact asta: ce incanta ochiul, adica ceea ce in termeni mai exacti creeaza asa numitul efect hedonist.deci ce era frumos acum 50 de ani va fi si peste 100. Asta inseamna frumos, nu moda.
id="quote">id="quote">Ocolesti point-ul. Dar nu conteaza. Consider ca ai partea ta de dreptate, pe patratzica despre care vorbesti.In rest, numa' bine![flo]Semneaza : urita complexata a tuturor timpurilor...stii tu genul ...[recevere]Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca frumusetea vine din interior...daca te simti bine in pielea ta....vei emana o energie ......toata lumea zic eu te va vedea frumoasa.Deca dupa parerea mea totul se reduce la cum te simti in pielea ta...

 

http://community.webshots.com/user/AnaMaria360

"Forgive...sounds good,forget..I'm not sure I could,

They say time heals everything...but I'm still waiting....."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nepotzica

 

ce are a face cu acum 50 de ani sau 100???[alcool]

ce-i frumos este frumos in orice epoca. Nu exista etalon de piele, mai bronzata sau mai alba, asta-i o prostie gogonata.

deci ce era frumos acum 50 de ani va fi si peste 100. Asta inseamna frumos, nu moda.


id="quote">id="quote">

 

 

Deja e jenanta discutia ca ai niste argumente subtzirele rau de tot...

 

Uite doar un exemplu:

 

Zeita fertilitatii

 

 

Danae a lui Rembrandt

 

 

Victoria Beckham mult laudata mai jos pe forum...

 

 

Ia zi tu...care e frumoasa?

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

 

I used to be indecisive, but now I'm not sure.id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va bateti tot de pomana....[alcool]

 

In final nu conteaza dupa ce se uita barbatii,multi raman cu uitatul,decizia e a femeii.Multi ar fi multumiti si cu o urata.Ca in bancul ala... Sexul este ereditar,daca parintii tai nu au avut sex,nici tu nu o sa aiid="Comic Sans MS"> [bang]

 

Life`s a bitch and then you dieid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ocebine
quote:Originally posted by nepotzica Asta inseamna frumos, nu moda.
id="quote">id="quote">Deja e jenanta discutia ca ai niste argumente subtzirele rau de tot...Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)
I used to be indecisive, but now I'm not sure.id="red">

id="quote">id="quote">cel putin argumentele in favoarea frumusetii sunt deja exprimate, de mine sau de altii, pe cand ale uratelor sunt complet inexistente.asta cu " subtzirele" e bine ochita dar.......departe rau de tzinta.mai incearca[:D]da' nu-i bai, ca nu va impiedica nimeni sa va consideratzi urate in continuare.[:D][zz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...