Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii prefera "uratele"?


Recommended Posts

Ocebine,Rembrandt saracu,oricum nu avea access la frumuseti,asa ca Danae aia sigur e vreo matroana.Imi place clarobscurul lui,dar muzele lui erau patetice

In ceea ce priveste zeita fertilitatii,mi se pare normal sa arate asa,tocmai pe vremea aia ne transformasem din maimute,singura grija era a femeii era sa toarne plozi,inca nu evoluasem intr-atat sa avem simtul estetic si nici fineturi,deci un cur mare,reprezenta fertilitatea si atat.Nu deveniseram atat de decadenti,perversi si imorali ca indivizi,eram simpli si pragmatici.Preludiul l-a descoperit probabil unul considerat dezaxat si precis a fost omorat cu pietre[:D]

 

Life`s a bitch and then you dieid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by yank

Ocebine,Rembrandt saracu,oricum nu avea access la frumuseti,asa ca Danae aia sigur e vreo matroana.Imi place clarobscurul lui,dar muzele lui erau patetice In ceea ce priveste zeita fertilitatii,mi se pare normal sa arate asa,tocmai pe vremea aia ne transformasem din maimute,singura grija era a femeii era sa toarne plozi,inca nu evoluasem intr-atat sa avem simtul estetic si nici fineturi,deci un cur mare,reprezenta fertilitatea si atat.Nu deveniseram atat de decadenti,perversi si imorali ca indivizi,eram simpli si pragmatici.Preludiul l-a descoperit probabil unul considerat dezaxat si precis a fost omorat cu pietre[:D]Life`s a bitch and then you dieid="size1">


id="quote">id="quote">Ideea nu era asta...nu incercam sa discut pe Rembrandt in special ci faptul ca se abereaza despre idealuri de frumusete care sint intr-o continua schimbare. Si ce e frumos azi, nu mai e miine. S-a plecat de la premisa ca barbatii se casatoresc cu uritele. Pe mine nu ma deranjeaza asta ci m-a deranjat stilul in care se discuta depre femei. Esenta era respectul fara de femeie (in special pentru cea cu care te-ai casatorit). M-a scirbit atitudinea.Si m-a dezamagit si mai mult faptul ca in ziua de azi multe inca nu realizeaza puterea pe care o pot avea pe linga o trecatoare frumusete fizica.Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)
I used to be indecisive, but now I'm not sure.id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nepotzica

cel putin argumentele in favoarea frumusetii sunt deja exprimate, de mine sau de altii, pe cand ale uratelor sunt complet inexistente.asta cu " subtzirele" e bine ochita dar.......departe rau de tzinta.mai incearca[:D]da' nu-i bai, ca nu va impiedica nimeni sa va consideratzi urate in continuare.[:D][zz]


id="quote">id="quote">Cum adica inexistente? Pai io protestez aicia si tu zici ca-s inexistenta? Si cum adica nu ma impiedica nimeni sa fiu urita? S-a descoperit vreo filosofie de nu stiu eu, una de pe net ( filosofia)? Sigur ca nu ma impiedica nimeni. Pot pentru ca sa fiu cit de urita vreau eu.Si am si argumente. Ca adica de ce. Dupa ce ca sint nasoala mai m-am si maritat, ietete ca m-a luat cineva! Teoria conspiratiei.Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca barbatii cel putin pe din afara(verbal) sau in imaginatia lor ( a se citi fantezie) atunci cand zaresc o femeie sexi sunt grozavi. Se vad cu ea sexual discutand etc etc. insa daca in virtutea momentului aceasta femeie ar veni direct la ei probabil intr-un procent extrem de mare s-ar fastaci s-ar pierde ar bate in retragere ar descoperi ca in fapt in marea majoritate a cazurilor ori sunt buni la vorba ori sunt buni in imaginatia lor.

Dar ideea cu a preferea uratele mi se pare deplasata. Sa ma exprim. Toti ne dorim in general si in prima faza relatii cu persoane cat mai reusite fizionomic. De ce? Pentru simplul motiv ca primul contact este cel vizual. Este prima informatie, imaginea uneori chiar determinanta. Insa din proprie experienta pot sa spun ca este o diferenta enorma intre ce vedem, ce ne inchipuim si ce se dovedeste a fi in rezonanta cu intregul nostru, imaginea fiind prima informatie insa in timp se diminueaza sau este egalata si chiar depasita de o multitudine de alte repere.

Mai mult decat atat cred ca aici discutam de imaginea sexuala nicidecum de frumusetea in sine. Urat frumos sunt asa de generice. Eu de exemplu e drept ca la varsta mea pot sa spun ca imi place imaginea unei femei frumoase, carnalul cum se zice, este o imagine pe carte o recunosc, o admir insa este foarte departe de a accepta o relatie cotidiana, frumusetea carnala nu este cea mai importanta pentru mine. Pentru ca relational discutand atunci cand te bazezi pe cineva in speta pe femeia de langa tine eu astept si ma astept la cu totul si cu totul alte repere. Ma astept sa fie o femeie de caracter, o femeie care sa fie tandra, sa fie ingrijita, atenta la cei din jurul ei, iubitoare, sa aiba repere solide personale, sa iubeasca copiii si oamenii in general, sa fie ordonata, sa fe puternica moral, corecta pit sa fie atatea elemente care eu le apreciez in general la oricine si implicit la o femeie. Desigur exista posibilitatea normala ca o femeie sa aibe mai mult sau mai putin din ceea ce eu apreciez insa e firesc nu suntem la fel. Dar daca in interiorul meu ceva spune ca persoana de langa mine e Ok desigur ca in acest caz la o adica acea persoana poate sa devina o relatie pentru mine. Ca este si sexi cu atat mai bine e norocul ei de la natura un motiv in plus de a fi multumita atat ea cat si eu. Oricine se poate simti multumit(a) daca arata bine si este admnirat(a) de catre cei din jur. Dar repet este extraordinar de important pentru mine partea interioara acea frumusete interioara, sufleteasca pe care o simti din vorbe, fapte, mod de a gandi, de a face sau de a nu face anumite lucruri in viata de zi cu zi.

Eu cred ca barbatii in general sunt timizi. Si din aceasta cauza exceleaza verbal sau gesticular. Dar se pierd mai ales cand sunt singuri. Sunt ferm convins ca nu au existat prea multi barbati care macar o data sa nu fi simtit ca e uneori al naibii de greu sa ai o relatie, sa o gasesti, sa o mentii. Chiar daca repet in afara vor sa arate o cu totul si cu totul alta imagine.

Barbatii nu prefera uratele. Barbatii de caracter, relational discutand prefera femeile frumoase sufletesc. Daca sunt si fizionomic frumoase sau nu, este deja ceva in planul doi, un lucru important dar nedeterminant pentru ca dupa prima impresie, imagine soseste inerent relatia.

Iubirea:

Un cuvant simplu. A iubi, un verb atat de uzitat. Dragostea, sinonima cu iubirea. Cand un barbat iubeste o femeie? Sau ce anume iubeste un barbat la o femeie? Daca ne-am lua dupa titlu cred din start ca este o greseala de fond, fundamentala. Pentru ca a dori este una a iubi este altceva. Poti sa doresti o persoana frumoasa sexual discutand la fel de bine cum poti sa tanjesti dupa o persoana frumoasa suflateste discutand. Daca in primul caz daca ti-e foame sau sete vei bea apa sau vei manca fara a te ami gandi la acea persoana, dorinta fiind eclipsata de foame sau de sete, in al doilea caz este foarte posibil ca foame fiindu-ti sau insetat fiind atunci cand vei bea sau vei manca gandul sa-ti zboare la persoana dupa care tanjesti sufleteste. Pentru ca iubirea ce este in interior, dragostea ce o porti nu este acoperita de foame sau de sete desi esti flamand sau insetat. Este la fel ca atunci cand ai copii sau nu ai. De esti mort de foame sau mort de sete primul gest pe care il vei face nu va fi sa bei sau sa mananci tu primul ci sa intrebi mai degraba daca nu cumva copilul de langa tine este insetat sau flamand. Si de este, vei renunta la tine fara a-ti parea imposibil fara sa regreti nici macar o secunda gestul ce-l faci si vei fi stiind ca asa este bine fara sa iti explice nimeni fara sa iti ceara nimeni pentru ca iubirea, dragostea este mai presus de orice. Asa ca iubirea sau dragostea este suprema este dincolo de imagine, nu are reguli carnale, are valori proprii ce nu pot fi comparate, puse in balanta sau socotite. Ele exista pur si simplu si nu pot fi preferate.

De aceea un barbat zic eu nu prefera o femeie frumoasa sau urata ci o simte frumoasa sau mai putin frumoasa dupa cum sufletul lui este in acord sau nu cu sufletul ei.

Barbatii care nu gandesc cu sufletul care se lasa dusi doar de imagine au doar doua sanse dupa mine indiferent de imaginea sexi sau mai putin sexi a unei femei.

Ori vor avea noroc sa nimereasca bine si atunci ca la loto poti sa spui ce bine ca am avut noroc

Ori vor avea ghinionul sa nimereasca mai putin bine si vor renunta singuri mai devreme sau mai tarziu.

 

Si ca sa fiu si mai sucit mai vreau sa scriu cate ceva.

Este imposibil dupa mine cand discut un el si o ea sa nu vad o relatie. Eu vad un tot numit EI. De aceea acest cerc numit EI este impreuna complet compact si stabil doar daca rezoneaza in interior la fel. De aceea barbatii nu prefera nimic pentru ca nici femeile nu prefera nimic ci mult mai degraba un el si o ea pot sa ajunga sa aiba o relatie sa devina un EI daca au acele ceva lucruri, simtaminte atractii interioare care ii leaga ii fac sa aiba aceleasi vibratii, concepte, simturi, dorinte si aspiratii suficient de comune lor incat sa ii determine sa ramana impreuna, sa se completeze reciproc sa mearga pe un drum comun. In acest caz oricine din afara lor orice ar spune despre unul din ei va fi ceva exterior lor pentru ca va fi asemeni unei ploi de toamna ce cade pe o umbrela deschisa, apa se va prelinge de-a lungul ei a umbrelei si le va cadea alaturi, ei fiind tot timpul impreuna sub umbrela. Nu se vor chinui sa nu se ude sa nu fie plouati pentru ca ei vor fi stiind ca impreuna sunt sub umbrela lor.

Cam asta e parerea mea despre femei. Eu nu prea reusesc sa vad femei urate mai degraba barbati urati. Dar atentie nu va lasati pacaliti de vorbele mele pentru ca atunci cand spun "urat sau urata" eu vad acele persoane care au un caracter deprimant, nicidecum care nu sunt sexi. De aceea pot sa spun cu certitudine din punctul meu de vedere ca sunt inconjurat de femei frumoase in fiecare zi din viata mea atat doar ca nu am cum sa ajung sa le cunosc frumusetea.

 

E complicat ceea ce am scris?

 

Va doresc tuturor o seara placuta.

 

 

Marius Pernes

www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, fratioare, ma duc sa-i chem pe Cartarescu si pe Patapievici, sa ia lectii, da sa te [pup]!

 

Ocebine, a cata oara ... [flo]

 

fratilor, concluzia mea este ca barbatii complexati declara ca prefera "uratele" (numai ei stiu ce inseamna asta), in timp ce, o femeie desteapta stie sa fie si sa se faca frumoasa! Am zis!

 

Articolasul? E slabutz...comentariile...nu le mai calific...

 


No, vidiazni!id="green">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by marius

E complicat ceea ce am scris?


id="quote">id="quote">

Nu.... si nici nu ne lasam pacaliti asa de usor [^] !

 

Oricum, ai dreptate – cel putin in privinta femeilor care sunt in jur.... eu unul recunosc ca sunt inconjurat de 3 miliarde de femei pe aceasta planeta si fiecare e frumoasa in felul ei......

 

Mai era ceva de spus [alcool] ?

Poate, dar daca spun acum, ce mai scriu la urmatorul subiect pe aceasta tema [huta] ?

 

[floare3] tuturor !

 

Adrian

My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va raspunde o urata necomplexata, da' realista.

 

de ce se crede oare ca uratele sunt complexate? ma simt bine cu mine, si nu mi-as dori sa fiu altfel, mi-as fi dorit in schimb un gram de creier in plus, deh, da' de unde nu-i nici cel de sus nu cere.

 

daca cele frumoase se mandresc cu ce le-a dat gratis natura, ce sa zic? frumos motiv de-a te mandri.

 

mie mi-ar creste pipota-n mine daca mi-ar creste IQ'ul brusc de la 80 la 130

 

quote:A, si sa nu uitam ca uratele sunt mai smechere si mai dibace in pus mana pe barbati (fiindca nu au atuul frumusetii, si-au dezvoltat altele)


id="quote">id="quote">

 

neee, n-am pus io mana pe el, ci el pe mine, si n-a facut-o pt ca-s urata, ci din alte motive.

 

pe mine m-a dat pe spate articolul, cica:

 

Fac un apel pe acesta cale tuturor prietenilor mei: daca vedeti vreodata la bratul meu o femeie urata ca noaptea ....

 

 

de ce nu-si ia dom'le un ghiveci cu flori? e si mai ieftin de intretinut, si nici nu-l cicaleste.

 

fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">

 

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...