Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii prefera "uratele"?


Recommended Posts

Adusco,lasa bre,in mine mereu vei avea un pretendent.Un semn sa faci(da nu cu okiu ca mi se sbarleste pielea![:D])id="size1"> si sint al tau pe veci.Te trec si in cartea de imobil,la cimitiru evreiesc[alcool]

 

Life`s a bitch and then you dieid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by nepotzica

ce are a face cu acum 50 de ani sau 100???[alcool]

ce-i frumos este frumos in orice epoca.


id="quote">id="quote">

Dap!Exemplu cel mai la-ndemana:Mona Lisa!In secolul XXI sigur ar trona pe coperta la Vogue[;)]

 

In alta ordine de idei:nepotzica,te rog sa te adresezi partenerilor de dialog cu putin mai mult respect,macar de dragu' regulamentului(3,4&5),daca nu din alte considerente!Multumesc!id="Comic Sans MS">id="maroon">

 

Irina , vevika & "scaly monstel"[hia]id="size2">id="violet">id="Times New Roman">

poze1,2,3,4,5,6id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca notiunea de urate si frumoase, catalogate prea usor de fapt in asa fel, dispare dimineata, la prima ora, dupa prea putine ore de somn si fara zugraveala de rigoare [:D]...atunci sigur suntem toate egale...

si mai cred ca sarmul este cel care face diferenta si acel "click" intre 2 persoane, unde dispar toate barierele...

un exemplu de femeie fascinanta, care nu poate fi incadrata in acele tipare rigide "frumos" si urat" este Barbra Streisand

 

cel mai frumos lucru mi se pare in cazul sotilor, dupa ani multi de convietuire impreuna, cand cei doi deja se aseamana dpdv fizic...e fenomenal...

 

si mai cred ca toate creaturile Domnului sunt frumoase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite, dupa doua nopti nedormite, ma asez la PC si citesc un articol... revoltator? Nici vorba. M-a distrat superficialitatea cu care acest domn trateaza problema. Probabil vreun frumos cu care nu ar vrea o femeie sa se marite, ci doar sa se joace putin, de curiozitate, plin de muschi, cu un fundulet apetisant si doar un gram de creier... Si, daca este sa iau la puricat articolul, il desfiintez una-doua si cu asta ajut si cele 99% din femei, care nu se inscriu in 90-60-90!

Bineinteles, chiar si dupa cele doua nopti nedormite, trebuia neaparat sa ma uit in oglinda, ca sa vad daca ma inscriu in ce spune dumnealui acolo in articolul PUBLICAT de o revista, la rang de adevar universal valabil. Eu cred ca nu femeile ar trebui sa se simta jignite de articol, ci barbatii, pentru ca denota clar aroganta unui barbat care se considera "bine" si nefericit ca dupa insuratoare e in pericol sa traiasca langa o femeie "urata", pe care o alege din dragoste si orbire.

"Dar cand vine vorba de insuratoare reusim sa gasim femei care sunt frumoase numai in ochii nostri", zice el... Pai, nu asta e toata ideea, sa gasesti femeia care pentru tine sa fie frumoasa, indiferent cum e ea in ochii altuia?!

 

"De ce ne casatorim numai cu femeile urate cand exista atat de multa frumusete in lume?"

"Va rog, faceti orice, dar nu va mai insurati cu urate! Deschideti-va bine ochii: sunt pretutindeni in jurul nostru!"

Care sunt, dom'le, mai multe pana la urma?! Daca sunt pretutindeni urate, unde mai incape atata frumusete?!

 

"Aranjata, orice femeie, arata cat de cat bine. Ele au la dispozitie un intreg arsenal de cosmetice, parfumuri si haine( in care par a arata bine), pentru a se “face frumoase”. Dar o femeie e cu adevarat frumoasa numai atunci cand arata bine si dimineata: nemachiata, ciufulita si dezbracata (sau aproape)." Pai, atunci poate de asta barbatii aleg sa se insoare cu "urate", pentru ca au constatat dupa mai multe aventuri cu frumoase, ca de fapt dimineata sunt mai urate decat "uratele". Poate ca cele mai naturale par a fi mai putin frumoase in lumina reflectoarelor, sau in cea puternica a soarelui, unde nu au un kg de fond de ten si farduri stralucitoare, ori un bronz uniform, sau nu isi poarta la vedere picioarele, funduletul si sanii. Ele sunt insa in intimitate la fel de frumoase ca oricare altele care se plimba dezgolite pe strada, sau poate chiar mai dulci, mai adevarate, mai sincere, mai putin preocupate de propria frumusete decat de a oferi barbatului dragoste, atentie si sex.... Frumusetea vine din privire, din voce, din gesturi, frumusetea este calda, nu rece (sau poate fi si rece, dar nu te atrage la insuratoare, ci doar la admiratie de la distanta).

Insuratoarea ramane a fi facuta pe termen lung (chiar daca moda a dus la o scurtare a duratei), ceea ce te face sa te gandesti ca e frumoasa femeia in prezenta careia te simti bine si ziua si noaptea, dimineata si seara, nu doar cand te intersectezi pentru o clipa pe strada, la serviciu, ori in pat.

 

Deci, de asta barbatii vor prefera uratele la insuratoare, uratele care pana la urma sunt superbe! Uitati-va in ochii lor.

 

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai Veve, deja ma poti bana, ca tot se poarta[hot]

 

imi pare rau ca nu m-am umplut de falsa modestie ca sa intru in gratiile catorva membre si nici n-am o pledoarie inca gata scrisa in favoarea urateniei. Nasol , am incalcat regulamentul cu asta.[alcool]

 

oricum ala de a scris articolul e un trist sh-un sinistru, n-are nici o legatura cu conceptul de frumos sau cu estetica.

 

si apropo de monalisa si celelalte opere exemplificate:

 

" Sã convenim întâi de toate cã orice exemplu de artã este certificat ca atare de revelarea frumosului, pe care ne-o prilejuieºte; cã valoarea esteticã þine atât de estetica frumosului, cât ºi de cea a urâtului; cã, în sfârºit, opera de artã rezultã din meºteºugul artistului de a ne revela nouã, publicului iubitor de frumos, ideea de frumos, prin intermediul limbajului sãu specific. Ceea ce înseamnã cã nu vom gãsi însuºi frumosul pe-aici, prin preajmã, ci doar posibilitatea revelãrii frumosului, doar recapitularea acestuia în lucruri, ca ºi în sufletele noastre, cele nepieritoare. Ce este frumosul rãmâne o întrebare la fel de abisalã ca pe vremea lui Socrate. Întreaga fire, magnetizatã de ideea frumosului, îºi face auzitã muzica celui care ºtie sã asculte. Materia, în toate ale sale, evocã frumosul într-un perpetuu exerciþiu mnemotehnic – existenþa biologicã, sau mineralã, indiferent de ritm, multiplicã într-o puzderie de variante acelaºi mesaj în perfect acord cu efortul scribilor, sau al monahilor de a-ºi multiplica scripturile numai ºi numai pentru a se menþine în actualitate, pentru a fi contemporani cu Dumnezeu. Noi înºine nu facem acum decât sã ne recapitulãm identitatea ºi menirea."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of, intentia mea nu era sa creez nici un fel de disputa intre noi, ci sa incercam sa aflam..ce vor barbatii, dom'le, de fapt, de la noi?

 

citind postarile am constatat ca m-am nascut prea tarziu - in epoca lui Rembrandt as fi fost o mare frumusete[:D]..de Victoria Beckham nu stiu ce sa zic, dar tare cred eu ca daca nu era Mrs. Becks nu mai aparea ea pe nici o revista, indiferent de cum arata( apropo, in concediu undeva fiind si neavand ce citi dacat Daily Mail, am vazut cum o "despica" presa engleza...deloc avantajos...descriau cate mii de lire sterline costa buclele ei artificiale, cu extensii de par natural aduse in India...)Vezi...mai bine de mine ca ma tund la "Favorit", coafeza mea nu da declaratii presei[:D]

 

Iar apropo de "zeitza fertilitatii" l-as contrazice pe yanku'..vezi isteria in masa creata de fundul lui JLo( care numai mic nu e...), toate isi fac implanturi si trag de fiare sa isi bombeze posteriorul...

 

apoi citind postarea lui Marius[asia], mi-am dat seama ca in articolul de care se discuta aici nu s-a vorbit despre iubire...nu s-a pus problema iubirii...se discuta ca si cum ti-ai lua masina sau mobila, de care sa-ti iei, de fitze sau solida si trainica?

Mi-aduc aminte de poezeaua fratilor Vacaresti ( nu mai tin minte cate sute de ani are, de mare actualitate, totusi):

" s-o tai, se strica..

s-o las, mi-e frica

ca vine altul

si mi-o ridica.."

 

veni, vidi, Victorie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumusetea e chestie de perceptie,ce unuia i se pare frumos,altuia i se pare naspa.Eu nu-s o frumusete sa sar in oki asa,da cine ma vede odata zambind sigur se indragosteste de mine[:D]asta asa ca sa fiu modesta[8D]

Si stii proverbul:nu exista femei frumoase ci doar femei neingrijite!

Desi multa lume o vede o frumusete mie de ex. nu-mi place Sarah Jesica Parker,e chiar urata din punctul meu de vedere,fata lunga,oki infundati in orbite,cocosata,picioare strambe,dar are atitudine si stie sa se faca placuta,ceea ce o transforma inr-o femeie frumoasa!

 

"La vita e bella"

poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...