Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sa iubesti inseamna....


Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am simtit ca-mi pierd mintile de disperare in momentul in care am fost surprinsi amandoi de un accident, iar eu nu reuseam sa-mi dau seama unde este capul lui, pentru a-i face mai repede loc sa respire. In clipa in care am reusit sa-l dezgrop si i-am vazut privirea, am citit in ea aceeasi iubire pentru mine....desi eram atunci arsa la fata si la par.Pe noi, o incercare foarte grea ne-a convins de ceea ce pana atunci regaseam numai in cuvinte si gesturi frumoase.

 

Raluca [gravi]21+ [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Ralumat

Am simtit ca-mi pierd mintile de disperare in momentul in care am fost surprinsi amandoi de un accident, iar eu nu reuseam sa-mi dau seama unde este capul lui, pentru a-i face mai repede loc sa respire. In clipa in care am reusit sa-l dezgrop si i-am vazut privirea, am citit in ea aceeasi iubire pentru mine....desi eram atunci arsa la fata si la par.Pe noi, o incercare foarte grea ne-a convins de ceea ce pana atunci regaseam numai in cuvinte si gesturi frumoase.Raluca [gravi]21+ [baietel]


id="quote">id="quote">Ralumat[asia][flo][pup]edit: la semnatura mea scrie: Fericirea nu este ce iti doresti.Este sa iti doresti ce ai...parerea mea este ca se potriveste foarte bine si la ce inseamna sa iubesti!Elena[gravi]20+[baietel]POZE"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."id="red">Anonymous
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

edit: la semnatura mea scrie: Fericirea nu este ce iti doresti.Este sa iti doresti ce ai...parerea mea este ca se potriveste foarte bine si la ce inseamna sa iubesti!

 

Elena[gravi]20+[baietel]

POZE

 

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."id="red">Anonymous

Foarte frumos ai zis,intr-un fel e raspunsul care il asteptam...

Dc as raspunde eu la ac intrebare-sa iubesti inseamna sa-l faci fericit pe cel de langa tine sau pe tine?...as raspunde inseamna sa fiu eu ferucitai in primul rand ca sa daruiesc si pt cel de langa mine.multi ma contrazic..am vrut sa aflu parerile vs abordand acest aspect!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NinaR, din ce carte e citatul?

 

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Ralumat

Am simtit ca-mi pierd mintile de disperare in momentul in care am fost surprinsi amandoi de un accident, iar eu nu reuseam sa-mi dau seama unde este capul lui, pentru a-i face mai repede loc sa respire. In clipa in care am reusit sa-l dezgrop si i-am vazut privirea, am citit in ea aceeasi iubire pentru mine....desi eram atunci arsa la fata si la par.Pe noi, o incercare foarte grea ne-a convins de ceea ce pana atunci regaseam numai in cuvinte si gesturi frumoase.Raluca [gravi]21+ [baietel]


id="quote">id="quote">Ralumat......[floare3][floare3][floare3]. Fara cuvinte
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai in primul rand ar trebui sa poti si sa stii sa iubesti, iar pentru asta un prim exercitiu este sa iti iubesti propria persoana, nu in acceptia egoista a termenului, ci in sensul de

a te simti bine in propria piele,

de a te cunoaste si apoi de a te accepta asa cum esti

si in egala masura de a incerca sa fii bun cu tine si cu ceilalti

 

apoi, vei gasi pe cineva care sa-ti fie alter ego, nu in sensul de duplicare, ci in sensul de completare intru perfectiune, pe care il iubesti asa cum te iubesti pe tine --->> vezi mai sus

pentru care ai face orice, asa cum ai face pentru tine

cu care te simti la fel de bine ca si cu propria-ti persoana (vezi tot mai sus), dar fara sa te simti vreodata singur cand esti cu cel pe care il iubesti,

asa cum inevitabil te vei simti singur fara jumatatea ta, pentru ca a te desparti de el inseamna a instraina o parte din tine

 

eu am avut norocul si privilegiul sa gasesc ce am dorit, sau sa fiu gasita poate ... dupa aproape zece ani impreuna, un copil si multe incercari ale vietii, sunt inca fericita si incantata si uimita ca este posibil si tot ma tem ca nu merit si ca nu-i adevarat

 

[iar el sustine in fiecare zi ca simte acelasi lucru...]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca iubirea se simte pur si simplu, as stirbi din perfectiunea sentimentului daca as incerca sa-l descriu... si totusi:

Pentru mine sa iubesc o persoana ineamna sa fi invatat cand s-o privesc ca pe un copil, ca pe un tata sau ca pe un iubit. Sa ii intuiesc dorintele si sa stiu sa aleg mereu intre iubirea fata de propriile-mi idealuri si iubirea fata de dorintele lui (fiindca acestea mai si difera cateodata). Simt ca-l iubesc cand ii citesc in ochi duiosia si... toate lucrurile inexprimabile in cuvinte care m-au facut sa-l aleg ca partener de viata.

UN copilas de 4 ani spunea ca "Atunci cand cineva te iubeste, el iti spune numele intr-un fel mai special". Cred ca e adevarat.

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...