Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cat va costa femeia pentru curatenie


Recommended Posts

quote:
Originally posted by absoluta
Eu am pe cineva care imi face curatenie de 3 ani. Este o femeie ca "argintu ` viu". Daca ii faci observatie nu se supara si face ce si cum ii spui. Face curatenie la mai multe prietene doua din ele sunt medic si toate suntem multumite de ea. Din toamna are o zi libera, una din casele la care facea s-au mutat in Baneasa si nu se mai poate duce la ei. Daca vreti spuneti-mi si o intreb daca vrea ....
buna, m-ar interesa si pe mine ... incercasem sa-ti dau un PM, dar am vazut ca n-ai optiunea; poti da referinte despre d-na? poate fi lasata singura in casa? multumesc mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Acum chiar m-am enervat si eram doar la citit pe net[xx(]Tot asa platesc si eu menajera (2 mil /luna/2 zile saptamana/3 ore zi)si nu inteleg pentru ce sa-i dau mai mult.Daca ar vrea sa munceasca 8 ore pe zi ca oricare salariat ar avea un salariu de director asa ca cele care nu au platit in viata lor pe nimeni si cred ca daca isi fac singure menajul e o mare virtute sa se abtina de la comentarii in necunostiinta de cauza.Sotul meu ma apreciaza ptr ca tin o firma in spate si asigur stabilitatea financiara a familiei(nu prea il intereseaza "ciorbita" si"adusul papuceilor la pat",dinpotriva vrea sa avem cu ce sa platim 3 menajere nu una).Eu m-am specializat in economie nu in " stiinta mopului" asa ca asta asta e situatia,fiecare face ceea ce stie SA FACA.[flo][flo][flo][flo]...ptr gospodine!!! dya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu am mai raspuns la subiect, pe la inceput. TOcmai imi gasisem o femeie cu 300.000 / o data pe saptamana, la 3 camere si 2 bai, si eram foarte multumita. E ... acuma nu prea mai sunt ! Calitatea a inceput sa lase de dorit ! Pretul si l-a stabilit singura, si sincera sa fiu pt 2,5 ore cat sta la mine, din care mai face si conversatie, mi se pare suficient. OK, am zis ca nu conteaza cat sta, daca face treaba. In pret intra aspirat si stres praful in toata casa, dar nu stiu cum se face ca "uita" sa stearga praful prin diferite locuri, sau mai bine zis le cam fushereshte, sterge numai "de ochii soacrei". Cu aspiratul, aspira, dar degeaba i-am zis care e peria pt parchet si care pt covor (ca e aceeasi, doar trebuie sa apese pe o clapeta sa ridice sau sa coboare perii), am prins-o aspirandu-mi parchetul direct cu teava de la aspirator !!! Evident ca s-a zgariat parchetul, dar nu sunt convinsa ca data viitoare va face cum i-am spus, ca de, e mai obositor ! In pret intra curatatul bailor, cu wc, chiuveta si cada/cadita dus. La inceput a "omis" cazile ! I-am atras atentia sa curete si cadita de dus, o data, a doua oara, acum o curata de fiecare data. Dar cada, neam ! I-am spus data trecuta si ca un facut, a "uitat" sa curete cadita de dus ! Bucataria nu o curata, pt ca eu tin foarte mult la mobila si n-am incredere s-o las. Asa ca are doar chiuveta, si i-am spus de nenumarate ori sa nu inunde cu apa in spate, ca se umfla mobila ! De fiecare data trebuie sa-i repet. Sincer, a devenit cam obositor sa ma plimb dupa ea si sa-i spun in fiecare camera ce sa faca si ce nu, plus ca este si cam vorbareata si ma tine de vorba ... Plus ca sunt destul de multe de spus ... Am mai lasat-o si singura de cateva ori, e de incredere, si eu am fost la plimbare cu bb, dar cand m-am intors am to descoperit chestii pe care nu le face ... Nu stiu ce sa fac, daca renunt la ea nu stiu daca mai gasesc pe cineva de incredere, iar eu cu bb nu ma descurc (si sincer nici n-am chef), dar pe de alta parte am impresia ca dau banii degeaba, si sunt bani munciti ! Sincer, nu mi se pare ca 300.000 pt ce face la mine e putin, cred ca la banii astia ma reprofilez si ma duc sa fac si eu curatenie, ca e mai rentabil ! Boghi [url="http://community.webshots.com/album/550863034VLTchG"]poze Goanga[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bogdanai"]si alte poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,ma intereseaza si pe mine o doamna de incredere care sa ma ajute la curatenie si calcat... stau in zona Rahova....poate sunt fete care citesc si ma pot ajuta! pt ca nu prea reusesc sa le tin pe toate in frau din pricina serviciului ....de multe ori imi iau de lucru si acasa,ma mai ocup si cu invatatu' si copilul...[bang] credeti ca se poate ?[pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, as avea nevoie de o idee de tarife pentru curatenie la vila. Pana acum am stat la 2 camere, ii dadeam 50 RON pe zi de curatenie, facea de 2 ori pe saptamana. Acum evident ca nu e multumita cu aceasta suma, volumul de munca este triplat, insa nu ii pot da mereu cate 1 milion pe zi, mai ales ca acum de cand sunt insarcinata vine de 3 ori pe saptamana si ma mai ajuta si cu mancarea. Sincer eu am nevoie de ea, nu am timp nici sa stau seara cu copilul meu, d-apoi sa fac treaba, si chiar si atunci cand am timp prefer sa il petrec altfel alaturi de familie. Nu as vrea nici sa ii dau prea putin - pana acum vine luni de la 9 la 16 si miercuri si joi de la 9 - 13/14 si ii dau 2 milioane pe saptamana, insa am impresia ca nu e ok. Voi ce stiti? Nu e vorba de curatenie generala pentru care o platesc mereu separat, ci de ntretinere, calcat si gatit. Rox [gravi] si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004) ]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Roxana_G
Fetelor, as avea nevoie de o idee de tarife pentru curatenie la vila. Pana acum am stat la 2 camere, ii dadeam 50 RON pe zi de curatenie, facea de 2 ori pe saptamana. Acum evident ca nu e multumita cu aceasta suma, volumul de munca este triplat, insa nu ii pot da mereu cate 1 milion pe zi, mai ales ca acum de cand sunt insarcinata vine de 3 ori pe saptamana si ma mai ajuta si cu mancarea. Sincer eu am nevoie de ea, nu am timp nici sa stau seara cu copilul meu, d-apoi sa fac treaba, si chiar si atunci cand am timp prefer sa il petrec altfel alaturi de familie. Nu as vrea nici sa ii dau prea putin - pana acum vine luni de la 9 la 16 si miercuri si joi de la 9 - 13/14 si ii dau 2 milioane pe saptamana, insa am impresia ca nu e ok. Voi ce stiti? Nu e vorba de curatenie generala pentru care o platesc mereu separat, ci de ntretinere, calcat si gatit. Rox [gravi]
si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004) ]
Si nu e multumita??? [:0] E cazul sa purtati o discutie serioasa... Andreea [gravi] mamica lui [copil] Filip Stefan [testoasa][url="http://bd.lilypie.com/A1TTp3/.png"]bb2[/url][fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, eu de vila ziceam...ca-i dau 50 lei/zi. E adev ca daca trebuie sa spele si geamurile, vine 2 zile, c an-are cum sa se descurce. De fapt, acum ne reglam si noi, sa vedem de cate ori e nevoie, ca de-abia ne-am mutat. Vila nu e mare, cam 130 mp locuibili, dar tot sunt 5 camere si 2 bai. In astia 50 roni intra si transportul....deci ii raman vreo 45
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana G [wow] cum nu e multumita? Pai stie ea oare ca un inginer ce lucreaza intr-o sectie de productie unde e frig, poate nici prea curat si mai are si-o carutza de responsabilitati, pe langa indatoriri primeste un salar de 8 mil? Cred (de fapt snt sigura) ca in Buc sunt alte tarife fata de Iasi, dar mi se pare destul de nesimtit sa ceri mai mult, ptr: 3 zile/sap*4 sapt=12 zile munca si alea nu de 8-10 ore. aime
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu o pun la geamuri, astea sunt separat. Pana acum nu am avut nici covoare, numai parchet, asa ca nu era greu de curatat. Avem insa 4 bai, 2 micute de tot insa. Insa asa e ea mai pretentioasa, ne-am mai certat o data acum jumatate de an, inainte fusese si bona fetitei. A revenit din decembrie la noi,insa a prins cateva saptamani la apartamentul mic si acum judeca prin comparatie volumul de lucru. Dar acum am nevoie de ea si pentru BB2 cand va aparea si nu as vrea sa ne mai certam, insa nici sa dau jumatate de salariu. Si nici nu gasesc pe nimeni sa vina aici la noi la mama naibii. Pe ea o aduce soferul si o ia de fiecare data, ca sa nu se vaicareasca ca nu poate ajunge. Daca voi ziceti ca e ok, e ok. O sa discut maine dimineata cu ea, sper sa nu ma aleg tot eu cu scandal. Rox [gravi] si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004) ]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...