Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dificila problema - va rog un sfat !!!


Recommended Posts

Larra mi se pare ca te-ai exprimat foarte bine. Sint de acord suta la suta cu tine.

Relatia sot-sotie e putreda rau si ambii se fac ca ploua. Asta e sursa tuturor problemelor si daca vor sa schimbe ceva au nevoie de MULTA comunicare.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

Prima grija a lui Cris-tiana pare sa fie ascunderea adevarului...vrea asigurari ferme cum ca sotul legal nu va afla niciodata realitatea.

Asemenea garantii nu-ti poate da nimeni si apoi nu stii ca "de ce ti-e frica nu scapi" ?

 

Nu trebuie teste ADN ci un simplu test de grupa sanguina poate deconspira totul (daca "tatii" au grupe diferite).

 

Nici din greseala nu-i trece prin cap sa-si asume consecintele aventurii (fie ea si de-o noapte).

 

Asta e exclus ! De ce ? Pt. ca asa a hotarit ea : sa-l puna pe bietul sot sa-i creasca ei copilul...ba sa mai fie si super-fericit si recunoscator ca i-a dat posibilitatea sa fie "tata"...bleah !

 

Nu vad cum vei putea ascunde prea mult timp....a spus toata lumea ca lucrurile astea se afla.

Numai daca sotul e un tont (si toata familia lui chioara).

 

Parerea mea e ca sotul tau va afla mai devreme sau mai tirziu iar atunci va trebui sa suporti nu doar tu consecintele ci si copilul tau.

Mica lui inimioara va fi ranita si nu va intelege unde si de ce a "disparut" tata ...Pt. ca asa dupa cum il descrii pe sotul tau, cred ca de indata ce va afla, va dispare din "peisaj".Si pe buna dreptate, nu ?

 

 

 

Viata e scurta.Daca n-o putem face lunga,atunci macar s-o facem lata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Cristina a luat deja decizia, a scris la topicul 'Psi', unde deschisese initial subiectul. Va copiez aici mesajul ei final, sper ca e voie.

 

quote:spre mirarea mea, se pare ca mi-a disparut mesajul.. nu-mi explic cum este posibil. cu siguranta ca cele ce mi-au raspuns isi amintesc "dificila problema"? pur si simplu cand am incercat astazi sa citesc ce ati mai scris.. nici urma de topic. ciudat... oricum vroiam sa va spun ca am hotarat sa imi pastrez si copilul si familia, si sa uit ca ar fi altceva. va fi destul de greu ptr mine, dar asta e probabil plata ptr greseala facuta. am fost la medic, si mi-a confirmat ... asa ca Dumnezeu sa ma ajute sa uit...si sa ma pot bucura de noua viata.

 

va multumesc tuturor ptr gandurile voastre... mi-au fost considerabil de ajutor, chiar si cele care dezaprobau pastrarea secretului.

va doresc multa intelepciune sa va feriti de probleme...


id="quote">id="quote">

Edit: M-am gandit ca ar trebui sa pun sursa: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=81614

Mami de fetita (1999)si baietel (2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au fost multe raspunsuri rautacioase..nu de asta ai nevoie..nu de altceva la care sa te gandesti!Nu sunt in masura sa dau sfaturi..alegerea este a ta..insa trebuie sa fie cea mai buna..pentru copil..pt tine..si pt ceilalti. Nu cred ca sotul tau ar accepta acest lucru..insa eu zic ca adevarul poate fi iertat..atunci cand il marturisesti..cand exista iubire..intelegere...decat daca se afla..sau afla el..nu de la tine! Poate te gandesti ca vor trece anii..si atunci nu va mai conta..dar cum vor fi acestia?? Eu sustin ca ar trebui sa spui adevarul...poate apoi veti avea un copil si impreuna in caz ca acesta nu este al lui! Atunci cand vei alege ceva..nu vei putea da inapoi..de aceea iti sugerez..daca ai timp de o micuta vacanta..sa mergi undeva singura..si sa te gandesti..poate vei gandi mai liber departe de tot! Nimanui nu-i place sa traiasca in minciuna..dar daca iti asumi acest risc...nu stiu. Preotul iti va spune normal sa zici adevarul..am vazut ca ti s-a sugerat..dar este ALEGEREA TA si trebuie sa fie gandita obiectiv pentru ca sunt mai multe pers implicate! Nu stiu cine ar putea sa spuna acest adevar..iti trebuie mult curaj..si il vei avea..daca descoperi ceva pentru care sa lupti mult! Nu vreau sa te ametesc..ci doar sa te indrum sa te gandesti ff bine..daca se poate..departe de cei cunoscuti! Ai grija de tine si sa iei cea mai buna decizie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,

 

parerea mea este ca nu o sa poti trai cu aceasta minciuna in mintea ta.Nu uita ca minciuna are picioare scurte si mai devreme sau mai tarziu sotul tau tot o sa afle.

Si nimeni nu merita sa fie ranit in iubire,asa ca eu te rog sa fii SINCERA .

Copilul trebuie sa-l pastrezi indiferent de consecinte.El este un dar al lui Dumnezeu si trebuie sa-l aduci pe lume.

Asa ca mult curaj si Dumnezeu fie langa tine.

 

ANGELA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu nu intelegeti, nu voi putea recunoaste niciodata ca am conceput un copil dintr-o greseala. nu ar fi bine nici ptr mine si nici ptr copil.si chiar daca sunt capabila sa cresc acest copil singura... de ce sa ii iau eu sansa din start sa creasca intr-o familie? pentru ca sotul meu nu ar accepta. e un risc pe care cred ca sunt capabila sa mi-l asum, si daca voi avea nesansa de a fi descoperita... si nu va putea intelege, abia atunci ma voi gandi ce ii voi spune copilului. trebuie sa recunoasteti ca tatii pot pleca din viata unui copil fara ca sa fie nevoie de asa ceva. barbatii sunt in stare sa uite de propriul copil atunci cand sunt manati de alte dorinte..nu generalizez.. vorbesc din experienta celor din jur. de ce sa refuz un castig pentru toata lumea acum chiar daca pe termen scurt? cine imi poate garanta ca se va afla.. se pot intampla multe in cativa ani... iar despre celalalt ... chiar nu am ce sa va spun. el nu exista, nu a existat niciodata cu adevarat. credeti-ma am gandit mult la ce se intampla. sper sa fie cea mai buna decizie.. iar daca in timp va pleca de langa noi.. inseamna ca nu ne-a iubit. este dificil de ales ce e drept... stiu ce e drept, dar toata lumea are de pierdut in situatia asta din ce e drept. asa vad eu lucrurile... apreciez faptul ca imi scrieti, bune , rele, dar sunteti alaturi de mine.. si va multumesc din suflet.cele care ma condamnati ptr ce voi face... va rog sa aveti ingaduinta... chiar nu cred ca ati avea curajul sa recunoasteti copilului, familiei ca a fost conceput dintr-o greseala, dintr-o nebunie. prefer sa imi spun ca e al sotului meu , sa ajung chiar si eu sa cred asta.. si doar daca voi fi nevoita sa caut alte cauze.astazi ma voi duce la un preot. sper sa-mi pot gasi linistea. aveti grija de voi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by monalac

daca te ai chinuit atat sa ai un copil,iar acum,in sfarsit,ai reusit,cum sa ti treaca prin cap sa nu l pastrezi?e ca si cum sotul nu ar fi putut sa faca si ai fi ales un donator de sperma...copilul e cel mai imp..pastreaza l si nu te mai gandi ca nu e al lui,nu asta e cel mai imp acum...


id="quote">id="quote">Asta zic si eu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...