Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dificila problema - va rog un sfat !!!


Recommended Posts

quote:Originally posted by doinabita

e foarte greu sa-ti dau un sfat dar o sa incerc.problema e f dificila,dar ai de ales :sa traiesti toata viata cu aceasta intrebare?este sau nu tatal biolocic sau sa renunti cat nu e prea tarziu.viata e lunga si nu stii ce iti ofera.daca intr-o zi s-ar ivi o problema medicala doamne fereste si ar trebui niste analize si de la tine dar si de la el ce ai face atunci?cand s-ar descoperi adevarul,ce i-ai spune?


id="quote">id="quote">Doina draga,nu vreau sa te supar,dar ce spui tu seamana cu drobul de sare din Prostia omeneasca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by cris_tiana

in viata nu putem face numai ce e drept, din pacate... asa cred eu..nimeni nu face doar ce e drept..


id="quote">id="quote">

 

Asa este!Si eu cred acelasi lucru.Si putem incepe chiar cu sotul tau.Ce,el a fost drept cand s/a incurcat cu altele?????Macar tu ai obtinut ceea ce/ti doresti de mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

quote:Originally posted by cris_tiana in viata nu putem face numai ce e drept, din pacate... asa cred eu..nimeni nu face doar ce e drept..
id="quote">id="quote">Asta o spui asa... ca sa te incurajezi ... eu iti urez mult succes ! [:D] Abea astept sa fie descoperita minciuna, ca sa vedem ce-ai rezolvat cu ea ! Sibylle id="green">[gravi] 30 +Pozele mele id="green"> Poze noi id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, eu nu am cerut sa fiti de acord cu decizia mea.. ci doar incercam sa imi fac o imagine mai clar aspra acestei situatii dificile. stiind mai multe pareri, am putut vedea mai limpede ce urmeaza sa fac.. asa cum toate ati spus, responsabilitatea este pe umerii mei.. eu am ales sa incerc sa fim o familie fericita, mai ales ca sotul meu este incantat de venirea acestui bebe. e o persoana dificila, dar e un om bun, si il iubesc in ciuda tuturor rautatilor facute. ce mi s-a intamplat mie dovedeste ca oricine poate gresi. iar daca am sansa sa ofer copilului meu un camin normal, cu mama si tata.. atunci fac orice ptr asta. eu apreciez toate parerile voastre sincere,dar ce a spus sibylle e cu adevarat o rautate... doamne ajuta sa nu fiti niciodata in postura de a lua o decizie aproape imposibila.

spre bucuria ta, draga mea Sibylle, exista posibilitatea ca aceasta "minciuna" nici sa nu mai existe in ceva timp, sunt sanse mici de a putea pastra sarcina,[:(] si nu vei avea bucuria de a vedea o sora in dificultate.

inca o data va multumesc tuturor... sa fiti iubite si sa iubiti..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Sibylle

 

Originally posted by cris_tiana in viata nu putem face numai ce e drept, din pacate... asa cred eu..nimeni nu face doar ce e drept..
id="quote">id="quote">Asta o spui asa... ca sa te incurajezi ... eu iti urez mult succes ! [:D] Abea astept sa fie descoperita minciuna, ca sa vedem ce-ai rezolvat cu ea ! Cum poti sa fii asa de rea?! Sa te bucuri de necazul altuia! Crezi ca in viata toate sunt drepte si toti sunt corecti???Din pacate nu traim intr/o lume perfecta si Dumnezeu ne/a invatat sa iertam .Si trebuie sa ne iertam mai intai pe noi insine ,ca sa putem merge mai departe,altfel cata lume si/ar pune streangul de gat!Cristina iti doresc multa sanatate tie si fiului tau si sa fiti o familie fericita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris, Doamne Fereste, sper sa poti pastra sarcina si sa-ti vezi bebele sanatos in brate. Cum crezi ca as putea sa ma bucur de asa ceva ? Dar poate ar trebui sa inlaturi toate lucrurile urate care se invart deja in jurul lui, ca aceasta mare minciuna, si sa te concetrezi doar asupra sarcini. Poate ca asa Dumnezeu va fi de partea ta, si mai ales, a copilului. Nu inteleg de ce trebuie sa-i oferi un tata pe care oricum nu-l mai iubesti ... si din cate vad nici nu-l respecti ... si nici el pe tine. De ce sa tii cu dintii de acest tata ?

 

Sibylle id="green">[gravi] 30 +

Pozele mele id="green"> Poze noi id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris-tiana,

Tu ne/ai cerut opinia, noi ti/am spus/o. Dar decizia iti apartine.

Oricum cred ca intr/o privinta suntem toate de acord: felicitari pentru alegerea de a pastra copilul!

Fara a abdica de la opinia mea, iti urez o sarcina usoara si multa fericire alaturi de copilul tau.

Dyonise out.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama,ce subiect.....[mariaj]

il urmaresc de la inceput si recunosc ca m-a mancat "tastaura" sa scriu si eu ceva,da'm-am abtinut!

acu' zic si eu ca de-aia am calculator,na![:D]

copilul n-are nici o vina,sotul cam are nise vine/vini [:D] da,cand greseste barbatul nu se pune.....[:D]

rau e ca nu stie,da mai rau va fi daca va stii, ca asa copilul va creste fara tata,ca se spune ca tata nu e ala care te face ci ala care te creste!

acu' tu stii ce ai in batatura,daca-i spui si-ti asumi toate riscurile, viata ta va fi fara stres de acum incolo.....poate te va iarta(ca nici el n-a fost usa de biserica!)

daca nu-i spui,apar celelalte chestii..........vezi ce spunea cineva mai inainte,daca e nevoie de transfuzii,daca are tipul RH-ul negativ si tu nu stii,etc,etc....

si mai voiam sa zic ceva,ti-ai cam facut-o cu mana ta....zici Doamne ferste sa nu fim nevoite sa....da, sa zici Doamne fereste sa nu fi fost tu in situatia ca sotul tau sa fi facut un copil cu altcineva si sa vina sau sa nu vina sa-ti spuna..........

de,fiecare cu ce-l doare [flo]

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

".. eu am ales sa incerc sa fim o familie fericita, mai ales ca sotul meu este incantat de venirea acestui bebe. "

 

Draga mea, sotul tau e incintat ca isi imagineaza ca e copilul lui.

Stiu ca hotarirea ta e luata. Eu ma gindesc totusi ca se va supara mai tare daca afla mai tirziu. Pentru ca sint sanse mari ca lucrul acesta sa se intimple la un moment dat.

Poate sa ii spuna prietenul sau cineva din anturajul lui.

Copilul nu ii va semana.

Grupa sanguina a copilului.

Sint doar citeva posibile scenarii.

Din pacate comportamentul tau si al sotului (din cite spui) denota lipsa de caracter. Eu regret ca un copil nevinovat va fi crescut si educat in familia asta. Si abia chestia asta mi se pare mai importanta din toata povestea.

Sa dea DD sa fie un copil sanatos si destept.

 

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...