Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Femeia este barbatul in cuplu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by ruxij

Una peste alta, nu inteleg, cum vine aia ca "femeia e barbatul in cuplu". Adica de ce? Pentru ca pasamite isi bat, umilesc si abuzeaza sotii si aceste "activitati" sunt "normale" cand vin din partea barbatilor (ca doar asa zice subiectul femeia e barbatul, adica abuzivul)?


id="quote">id="quote">

 

Nu, nu de aia, ci pentru ca femeile spun ca doar barbatii sunt in stare de "activitati" ce tin de abuz, pe cand o femeie, daca ar face asa ceva, trebuie cautata in pantaloni, precis e barbat...

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de Rufus

Citez din revista Fit&Form, Aprilie-Mai 2006:aproape 50% sunt continuu insultati de sotii sau refuzati sexual


id="quote">id="quote">Unii inca mai cred ca secsul e ceva ce li se cuvine. E datoria femeii sa dea secs. Faptul ca el e un por.c betiv, o bruta, un descreierat sint doar motive pe care femeia le scoate in fata ca sa ii refuze secsul. Doar inainte de casatorie ca barbat trebuie sa te porti frumos cu o femeia in scopul obtinerii secsului. Dupa casatorie, e dreptul tau. Obligatia ei.Nu vi se pare hilara alaturarea acestor aspecte: ma bate, ma insulta, nu-mi da secs.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit in ziarul local despre cazul unei femei de vreo 57 ani care a fost condamnata la ceva puscarie pt. abuzarea prietenului. L-a adormit, i-a scris niste injuraturi cu vopsele pe corp si i-a lipit testiculele de pielea picioarelor cu ductape (asta e un fel de banda adeziva extrem de lipicioasa, f. puternica). Dupa asta l-a mai si legat si l-a lasat asa. prietenul ei avea vreo 60 ani si cei doi locuiau impreuna. Tipa mai avea antecedente dar nici unul cu ducktape.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

 

Nu, nu de aia, ci pentru ca femeile spun ca doar barbatii sunt in stare de "activitati" ce tin de abuz, pe cand o femeie, daca ar face asa ceva, trebuie cautata in pantaloni, precis e barbat...

 


id="quote">id="quote">

 

Nu zic ca nu sunt si femei care se poarta urat cu sotii lor. Doar ca felul in care articolul pune problema este gresit, misogin si argumentele nu stau in picioare. Daca vrei, poti sa schimbi citatul initial, pt. ca e scris si argumentat f. prost. Deasemenea, ma indoiesc ca concluziile si procentele sunt obtinute cu obiectivitate. De exemplu, argumentul ca "sunt refuzat la secs", e prostesc, pentru ca asta nu e un abuz, intr-un cuplu pot fi diferente de apetit sexual sau alte probleme de relationare si nu cred ca protestul si indignarea este o solutie inteligenta. Deasemenea, ma indoiesc ca 50% dintre barbati sunt insultati in permanenta de neveste. Ma repet, depinde ce inteleg ei prin a fi insultat si umilit. Simplul fapt ca de exemplu nevasta castiga mai mult, sau isi exprima o parere, sunt considerate insulte de unii macho. Asa ca astept alte "studii" si statistici, ceva mai bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ruxij

Asa ca astept alte "studii" si statistici, ceva mai bune.


id="quote">id="quote">

 

De care, ruxij? Unele care nu se leaga de femei?

Si apoi, pe ce baza te indoiesti de procente? Ca nu-ti place ideea?

O sa caut o statistica cu femeile carora nu le place sa recunoasca decat ce este in favoarea lor. Probabil o sa spuneti ca nici aia nu-i credibila...

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, intreaba 1o prieteni de-ai tai daca sint abuzati de catre neveste (vrem dovezi cu oki vinetzi, raporturi sexuale fortzate, abuz verbal substantzial, etc). Daca 5 raspund ca DA, atunci consideram valid studiul.

 

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

 

I used to be indecisive, but now I'm not sure.id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, eu vreau doar sa spun ca sint mult mai multe femei in situatia asta. Oare de ce te miri chiar si tu de statistica asta? Daca era articolul despre cite femei sint in situatia asta nu se mai mira nimeni.

Nu contest ca femeile isi mai varsa si ele nervii pe barbati. Am citit aici despre supe aruncate in capul barbatilor etc. Dar tot cred ca astea sint exceptiile.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram gata sa-mi termin portia de ras dar am zis sa caut putin.. si doar la o gugalire superficiala am dat de un forum pe care posteaza barbati in aceasta situatie. Nu e vorba de "plans de mila", ci in unele cazuri de situatii cand femeia abuzeaza barbatul emotional si cand sunt implicati si copii iar sotul este plecat toata ziua de acasa nu mai e nimic ilar. E doar un exemplu, si dealtfel nu e cu nimic mai presus decat abuzul femilor, doar ca aici nu vorbim despre asta.

Numai incercati sa cautati dupa cuvintele "abused men" si va veti mai gandi putin.... asa cum exista n'shpe mii de feluri de abuz, tot asa abuzul nu depinde de sex, asta e realitatea [b)].

Titlul topicului mi se pare insa nepotrivit... mai corect era ceva de genul "si barbatii sunt abuzati", din motivele expuse mai sus de ceilalti.

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...