Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minunatele Scorpiutze ! (40)


Recommended Posts

buna fetele frumoasele[:D] si noi pe-aici pe baricade...ruxi continua operatiunea olitza cu mare spor[:D]alex m-a zapacit cu jocurile la calculator[:D]si mai sunt si in perioada aceea tampita a lunii[bang]care nu imi da numai dureri de burta ci vad ca si de cap(e a doua luna la rand cand am dureri de cap in perioada asta...ce-o fii???[bang]) asa ca m-am inarmat cu toate pastilutele posibilie si imposibile sa nu mai ajung la starea de lesin...[:D] adriana[pup], eu am vazut ceva poze cu pilotistul dar nu pe toate ca-mi incarca netul asa de prost[bang]...[pup]pilotistul frumuhsel si-i urez multa sanatate nina2[pup]...ah ce vremuri si eu o scoteam pe ruxitza pe balcon...Doamne ce cumintica mai era atunci[:D]...bucura-te de perioada asta ca urmeaza sa alergi cocosata prin casa dupa ea si trebuie sa fii odihnita[:D] ana[pup]soro...cred ca o sa fim permanetizate amandoua de sarbatori...nu maia vem nevoie sa mergem la salon[:D]ne fac astia mici creierii pe bigudiuri[:D] ei...va pup pe toate sa aveti o zi minuanta ca voi monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare de dimineata.... La mine la bloc tantiile care fac curat si duc tomberoanele pe alee s-au pus la o barfa,ca fetele,pe la 5 dimineata,cu babele de la parter si banuiesc ca sunt si surde...discutau retete de cozonaci,urland una la alta,ca sa se acopere,care sa se auda prima,care e mai dashteapta....proastele naibii![bang]Asa ca io-s de dimineeeeaaaaaataaaa....trezita,da' inca nu am apucat sa beu cafelutza,ca profit ca dorm gorobetii...inca... Nina 2....dulceata aia de Renata,grasunica....stie ea ce stie de va exploateaza ca pe hotii de cai.[:D]Chestia e ca cineva tot va trebui sa impuna o limita a rasfatului...ca p-orma nu o mai scoateti la capat.Si nu te gandi ca nu intelege,ca e mica si ca sa nu traumatizam copilu'.....alea-alea...neah!Cu frumuselu',dar sa vada ca e o ordine si o regula...Iaca,la noi in casa,eu sunt omu' negru:ii las,se joaca,tzopaie,se alinta(mai ales Luana care face club privat cu ta-su,accesul altor persoane e strict interzis in clubul lor)[:D]...dar cand se ajunge la limita...cobor militaria.Iti dai seama ca sunt sufletul si viata mea ucigasii mei de enuroni,dar...nu suport copilasii super alintati si gen domnu'Goe...p-astia ,cand eram copil,ii bateam numai daca se ismeneau...ca ma enervau cu sclifoselile lor...[:D]Una peste alta,important e ca micuta voastra e sanatoasa,papa bine si e curata,vorba ta...[:D] Cu compul....ce sa zic?In domeniul asta sunt tufa de Venetia,ca daca lumineste,tastuieshte si clipiceshte,din punctul meu de vedere e ok.Si nici nu ma chinui sa invata ceva,ca nu imi aduce nici un folos si nici un profit.Am expert la casa omului....[:D][:D][:D] Monica....da,bey....creier bigudat![:D]Asa e!Aseara am evadat cu Marius de acasa,am lasat gorobetii singuri acasa,Alex cu temele si Luana la Tom&Jerry si am fugeat la Selgros....sa ne intalnim cu Mosu' si am luat bucicheta,o Yasmin si un joc cu 200 de jocuri in el,dulciuri...si ne-am bucurat amandoi ca prostii,mai rau ca si copiii nostri...Na bun,de luat le-am luat,cum le bagam in casa?![bang]Heheheiiii...si am intrat io in casa prima si da-i cu lugu-lugu la gorobeti,sa nu se prinda de diversiune,am inchis si usa la camera...si bineinteles ca Luana tocmai atunci ii trebuia pishu si Alex ca de ce,cum si ce?.....Indiana Jones pe noi aseara...[:D] Mai avem de luat d-ale gurii si gata... Sa sti ca si eu,de vreo 2-3 ani incoace,am inceput sa am dureri urate de tot la perioada.Pana atunci nici nu stiam cand ar trebui sa vina,nu simteam nimic...ce dureri de burta sau cap?Nimic!Ei bine,cum ziceam,de pe la 35 de ani....a inceput.Si ma ia cu niste dureri de imi creeaza stare de lesin si voma...Uneori ma doare si burta,dar nesemnificativ....Cand am fost o data,la gineolog,ca mi se tot parea mie ca s-a modificat si culoare si consistenta si cantitate si cu durerile de cap...etc...spunea ala ca e si din cauza uterului fibromatos,care se face asa dupa o anumita varsta,e si varsta,si viata sexuala si stresul si mancarea mancata zilnic si la mine ,in plus,si faptul ca sunt grasa...ca cica grasimea mea,la un moment dat,incepe sa produca un fel de hormoni care se aseamana cu estrogenul...na,si cica astia actioneaza,ca asa crede creierul,ca atare si asta duce si la ingrosarea peretilor uterului de se fibromateaza p-acolo si de aici si consecinte....Imbarligat,n-am prea inteles!Oricum,sa ai sanatate si n-ar fi rau sa faci un control...Succes in continuare la operatiunea olita![:D] Dragelor....o zi buna sa aveti si sa auzim de bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] si [url="http://rides.webshots.com/album/555798257CyAVzE"]Ea e TOYO...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va doresc un weekend cat mai frumos si sa ne "revedem" cu bine, luni. Sper ca atunci sa pot sta mai mult la povesti cu voi. [:)] La multi ani, Ruxi (pt. maine!) , minunea Monicai ! [pup] Sa cresti sanatoasa si voioasa, alaturi de fratiorul tau mai mare si mandrii vostri parinti ! [:)] Petrecere furmoasa si daruri pe masura ! [am][am][am] Felicitari, Monica ! [flo] Sa va traiasca printesa si sa va incante mereu sufletele !
[*] Sarbatori fericite, alaturi de cei dragi ! [pegeam]
Nina, mami de [zana] [url="http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina"] Nina-Cristina[/url] (10.01.2002) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729"]Diabet zaharat la copii[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89965"]Copii din 2002[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157"]Copii capricorn[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82920"]Scorpiutze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut scorpiutze dragi [hia] In sfarsit si eu la "raport". Am iesit azi cu pitica mea si a stat ca un puisor in carut cuminte de mama focului si a si adormit. Cred ca s-a prins rusinea de ea [:D], a fost tare cumintica si sper sa ramana asa. Ana curiosi rau gorobetii tai, cred ca abia astepti sa vezi mutrisoarele lor cand vor deschide cadourile de Craciun [am]. si da sunt de acord cu tine. Si eu de obicei sunt "capitan " cum zice sotul, si in casa acum nu am probleme cu ea, adoarme singura, sta si se joaca. A avut si ea o perioada in care adormea numai leganata dar nu a tinut mult ca am incercat sa o dezvat treptat de acest obicei. Si am reusit. La noi totul se trage de la faptul ca ea regurgiteaza foarte mult dupa ce papa si la sfatul medicului o tineam mai mult in brate dupa ce papa, cam o jumatate de ora pana la o ora si de multe ori si dupa asta mai regurgita. Asta pana cand mi-am dat seama ca nu prea rezolv multe tinand-o in brate mai mult, tot la fel regurgita si daca o tineam sus si daca o puneam in patut imediat dupa ce scotea aerul. Acum nu o mai tin asa de mult sus dupa masa, schimb la babetele si la hainute de mi s-a acrit deja. Trag nadejde ca daca incepem sa papam si noi solide si o sa incepem incet incet sa ne ridicam in fundic sa scapam si noi de aceasta problema. Pupam scorpiutzele dragele [pup] si va dorim un weekend maxim alaturi de cei dragi. Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006) [url="http://photos.yahoo.com/ph/vbartan/my_photos"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nina2, si eu am avut aceeasi problema cu razvan cand era mic.in afara faptului ca adormeam cu el in brate ca regurgita greu, avea perioade cand voma in jet de trebuia sa fiu langa el de frica sa nu se inece ca el dadea capul pe spate.trece si perioada asta.asa ziceam si eu cand o sa-l vad pe razvan ca sta in fund sau ca merge si dupa aia.....[bang].mie cel mai greu mi-a fost cand inca nu mergea bine in picioare.pentru mine a fost cea mai groaznica perioada.dar a trecut si va trece si la tine.o sa uiti greul si o sa-ti aduci aminte de partile frumoase.eu sincer mai stau pana face razvan 3 ani si ceva si cred ca mai fac unul.inca nu sunt hotarata, dar eu zic deocamdata. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/nastasie_adriana/my_photos"]albumul meu[/url] adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

, GeorgiBuna fetelor! Nu este prima oara cind incers sa va scriu....am scris acum doua zile ditai pomelnicu' si cind am ajuns la sfirsit am vrut sa va trimit un link cu muzica de craciun si uite asa s-a sters tot mesajul de imi venea sa mushc din tastatura[bang] Sunt la zi cu cititu' si vazut poze...asa ca Adriana frumoasa casuta, Ana Toyo e super, Mira esti o mama eroina..nu o sa inteleg nevar cum te descurci cu trei[alcool], Monica sa pui si tu poze cu ornamentele de pom ca tare sunt curioasa si la anu' vreau sa fac si eu cu Teo,Nina (vbartan) sper sa ma inveti si pe mine cum sa scap de leganat ca nu mai pooot, frumusica tare Renata mica[pup] georgiana pupici si la voi, Nina mami de fetita cu stea in frunte va pup dulce si pe voi, Lory si Alinutzu pupicei si la voi si la toata gasca va dorim cel mai frumos Craciun, mosul sa vina cu multe daruri si sa va umple sufletele de fericire !!!! SARBATORI FERICITE FETELOR !!! http://radio.itbox.ro/detalii/Internet/radio-Craciun-Christmas-live.html Na ca am reusit sa pun si linkul...sa-l ascultati ca este suuuuper !! Laura si puiuta Teodora (28.04.2006) http://pg.photos.yahoo.com/ph/lv_panait/album?.dir=/c91dre2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare scorpiutzelor [hia] [s] La Multi Ani ! RUXI[s] Monica, draga sa iti creasca mare, sanatoasa si voioasa puiuta ta. Adriana faza cu regurgitatul este super nasoala, dar cum spui tu trec toate. Eu incerc sa ma pregatesc pentru ce ma asteapta, dar ... sa vedem la timpul potrivit. Laura da e greu cu leganatul mai ales ca puiuta ta este mai mare si mai grea ca a mea. Uite cum am facut eu. Cand a venit momentul de culcare, de exemplu seara, am urmat ritualul obisnuit, adica baita, papica si apoi in patut. Noi avem un CD cu muzica de leagan pentru copii, ii dadeam drumul, stingeam lumina, dar nu si televizorul, (noi stam intr-o garsoniera si ea nu are camera ei, asa ca...). Bineinteles incepea sa planga si atunci o luam in brate pana se linistea si iar o puneam jos, daca plangea iar o luam din nou si iar o linisteam si iar o puneam in patut si tot asa pana cand adormea in final in patut. E greu, iti trebuie nervi de otel. Si eu am mai observat ceva la Renata si anume ca atunci cand vad ca e obosita trebuie sa o pun la culcare sa nu o las prea mult ca ea cu cat e mai obosita e si mai agitata si atunci iti ia si mai mult timp sa o adormi. Acum daca mai maraie cate putin o mangai putin pe capsor si adoarme singura, sunt situatii si cand nu trebuie sa-i fac nimic ca adoarme ea. La noi a functionat metoda asta sper sa mearga si la voi. Multumim pentru link-ul cu muzica pentru Craciun, e super... Tocmai ascult. Nu am reusit sa vad pozele voastre, ce se intampla? Nu ai facut publice pozele? Pup scorpiutzele dragele [pup] si va doresc un weekend fain in continuare Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006) [url="http://photos.yahoo.com/ph/vbartan/my_photos"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim mult de urari fetelor[pup]si numai bine si voua ruxitza s-a distrat f frumos la petrecerea ei, tortul a iesit cam aiuristic(cofetarul cred ca nu citise povestea cu alba ca zapada si a confundat-o cu regina cea rea si urata) ca a iesit cam ciudatica saraca printesa...dar am avut noroc ca ruxi a recunoscut-o pe badada ei preferata si chiar inainte sa apucam sa facem ceva poze a si mangaiat-o pe fatza a primit caoduri muuulte si frumoase si a fost tare incantata...acum doarme neaintoarsa monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...