Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

de ce insala barbatii?


Recommended Posts

Acu' serios...poate sa afirme cineva ca are aceeasi minte acum ca atunci cind s-a casatorit?

Exceptind situatia in care te-ai casatorit de curind...

Casatoria este o instutitie ce reglementeaza niste lucruri insa nu este o ingradire a sensului tau de om.

Este o manifestare plina de frumusete ce merita tot respectul, este felul in care barbatul isi alege femeia cu care vrea la acel moment sa isi intemeieze o familie.

Chiar as vrea sa va intreb ( dar nu pentru ca as fi pentru poligamie sau open-marriage, eu sint pentru libertatea omului si atit) ce este gresit in a-ti dori sa intemeiezi mai multe familii, sa faci mai multi copii, cu mai multe femei/barbati? Concret, ce este gresit si caror legi universale si naturale contravine asta?

Nu discut bineinteles de casatorii cu acte ca aici mi-e clara ilegalitatea.

Si chiar m-as bucura sa gasesc niste informatii in scrieri vechi ( cunoscatorii Bibliei si altor testamente, manuscrise, m-ar putea ajuta aici..) sa ma lumineze.

Sa-mi arate "negru pe alb" ca sa pot si eu sa fiu linistita ca pot deosebi viata de pacat.

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ymcar, raspunsul meu a fost simplu si reflecta strict opinia mea. Lucrurile sunt de fapt simple. Noi le complicam. Am urmarit discutia despre "open mariage" dar, asa cum bine a punctat Anamaria e o mare diferenta intre o relatie intre 2 adulti care au acest punct de vedere asupra vietii si restul majoritatii relatiilor care, cel putin teoretic, se bazeaza pe o promisiune si de fidelitate. Intre altele...

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by daniela_b

Chiar as vrea sa va intreb ( dar nu pentru ca as fi pentru poligamie sau open-marriage, eu sint pentru libertatea omului si atit) ce este gresit in a-ti dori sa intemeiezi mai multe familii, sa faci mai multi copii, cu mai multe femei/barbati? Concret, ce este gresit si caror legi universale si naturale contravine asta?

Nu discut bineinteles de casatorii cu acte ca aici mi-e clara ilegalitatea.

Si chiar m-as bucura sa gasesc niste informatii in scrieri vechi ( cunoscatorii Bibliei si altor testamente, manuscrise, m-ar putea ajuta aici..) sa ma lumineze.

Sa-mi arate "negru pe alb" ca sa pot si eu sa fiu linistita ca pot deosebi viata de pacat.

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii


id="quote">id="quote">

 

ti-am raspuns pe PM ca sa nu divagam prea mult de la subiectul initiat

 


If you don't stand for something, you'll fall for anything.

id="size3">id="Courier New">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ymcar multumesc pt raspuns, intr-adevar open-marriage-ul nu are legatura cu inselatul din acest subiect, si ca o paranteza chiar sunt pentru libertatea sexuala si de orice fel. Off topic [bang] am observat si in Romania multi adepti ai swing-ului f fericit casatoriti si care fac din asta un stil de viata. Nu stiu cum se impaca asta cu ortodoxismul dar asta e alta discutie.id="size1">

Ar trebui sa existe un poll cu acelasi titlu... variantele la alegera voastra... eu continui sa optez pentru "din curiozitate si pt demonstrarea propriei forte de atractie" indiferent de sex. Va pup!!!! [dual]

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

ASA SE PUNEA PROBLEMA LA 1504

 

"Velcare sau velcine va indrazni a se napusti asupra tinerelor fete cu

shtrumeleagul invartoshat, predepsit va fi de lege prin taierea

scarbavnicului madular si aruncarea lui la retze"

Lege moldoveneasca -1504 - Stefan cel Mare

Propunem, votam si nu mai avem tema de vacanta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by grati.ela

ASA SE PUNEA PROBLEMA LA 1504 "Velcare sau velcine va indrazni a se napusti asupra tinerelor fete cu shtrumeleagul invartoshat, predepsit va fi de lege prin taierea scarbavnicului madular si aruncarea lui la retze" Lege moldoveneasca -1504 - Stefan cel Mare Propunem, votam si nu mai avem tema de vacanta!


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][cool][cit]Lumyid="red">- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] id="blue">id="Book Antiqua">(11 Martie 2004)
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
id="right"> id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Jocelyn

Da, singura problema este faptul ca aproape (zic "aproape", sa nu se spuna pe urma ca generalizez [:D]) nici una din cele 20.000 nu pofteste la vreunul din aia 100 [^]


id="quote">id="quote">

Ah ce m-am intristat [jamaica]...... daca nici la raportul acesta superb 100 : 20.000 nu avem sanse sa fim doriti [amoras] si noi de cineva, asta e o dovada clara ce arata caracterul crud si trist al vietii [alcool] .......

 

Pace tuturor [floare3] !

 

Adrian

My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...