Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

de ce insala barbatii?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 104
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by dianaintruder

Acum o intreb pe Ymcar care sustzine parerea lui In_trecere, unde s-a mai pomenit, si cat de masochist sa fii sa intzelegi nevoia de implinire afectiva a unui om care te paraseshte sau itzi face mizerie din cauza ca e in gena lui sa inshele? Cum potzi sa mai admiri si sa mai iubesh un om care te[xinpat] cu gandul la tzitzi amantei care sunt mai frumoshi, eventual sa te mai strige si pe alte nume feminine? Pe mine ma depasheshte. Dar daca altzii pot... jos palaria.diana


id="quote">id="quote">Poti cel mult sa il intrebi pe Ymcar... Caz in care poate ai aflat si raspunsul...My life stinks
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa rezumam:

 

Barbatii insala pentru ca "li se scoala". Scuza-ti termenul vulgar, dar asta e realitatea.

 

Ymcar, nu te supara ca te intreb direct, tu de ce ai insela o femeie care te iubeste? pardon, care te adora? Da-ne o mostra de logica masculina, sa mai echilibram un pic balanta, ca prea si-au dat numai femeile cu parerea. Poate nu privim noi problema din unghiul care trebuie.

 

 

Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Intrebare ajutatoare pentru cei interesati de subiect: oare toate femeile cu care barbateii acestia simpatici inseala prietenele / sotiile / amantele sau soacrele, deci cele cu care se culca sunt pre si imaculate – nu au si ele acolo undeva ascuns, un prieten / sot / amant...... ?
id="quote">id="quote">

 

Mai omule, fii mai atent cu generalizarile astea, ca lovesti in cien nu trebuie. Eu nu am cunoscut alt barbat decat logodnicul meu. Si tot m-a lasat. De ce? Ca i s-a scualt sa se duca cu alta! Si m-a lasat cu copi lde doua luni in brate, fara casa si fara bani. Na! ca m-ai enervat!

 

Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by serendipindity

Sa rezumam:Barbatii insala pentru ca "li se scoala". Scuza-ti termenul vulgar, dar asta e realitatea.Ymcar, nu te supara ca te intreb direct, tu de ce ai insela o femeie care te iubeste? pardon, care te adora? Da-ne o mostra de logica masculina, sa mai echilibram un pic balanta, ca prea si-au dat numai femeile cu parerea. Poate nu privim noi problema din unghiul care trebuie. Mara


id="quote">id="quote">Ciudat cum subiectul asta a prins desi fratele lui geaman "Infidelitatea si cuplul vazute de barbati" a cam murit. Pot sa iti raspund doar atat: vezi replica mea de la acel subiect. E aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89283&whichpage=1 .Sorry ca nu pot face mai mult.My life stinks
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles...

 

Sanatate tie si familiei tale! [cheers]

 

Inca ceva! Oricat de multe tepe mi-as lua, tot nu as insela pe nimeni. Aaa, nu-l mai iubesc, ii spun pa! N-as suporta sa fiu intima cu un barbat pentru care nu pot simti nimik. M-as minti pe mine insami!

Ce vreti fratilor, n-am vocatie de adulterina. Imi lipseste gena aia!

 

Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ba eu cred ca as putea sa fiu si adulterina...sincer vorbind. [hot]

 

Probabil daca relatia mea ar fi perfecta si sublima ca el tata al copilului meu, provider si partener de discutii, si dragoste + pasiune ioc... banuiesc ca as incerca sa impac si capra si varza.

Am spus dragoste si pasiune, nu sex.

 

As incerca sa fiu si mama, si sotie-partener, si FEMEIE in acelasi timp.Nu pot renunta la nici una dintre aceste parti, sorry.

Nici n-as fi sigura ca dupa 40j de ai ma asteapta nspe amorezi la scara blocului, care mai de care mai potrivit pentru toate rolurile la un loc.

 

Nici n-as fi sigura ca daca divortez nu suferim toti trei mai mult decit daca nu o fac.

A insela e un risc sa rupi inima cuiva. A-l parasi e o certitudine.

Intre risc si certitudine, as alege prima varianta.

 

Asa ca, probabil, mi-as mentine casnicia.

Si as da peste vreo pasiune ascunsa, ascunsa si episodica, care sa suplineasca lipsurile da' sa ma lase sa-mi vad in continuare si de viatza mea "perfecta".

 

Nu suna bine...da' asta e.

Nu pot sa spun "vai, eu....nu, niciodata!!"

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise,[pup]

 

Ai explicat f bine , si nici eu nu pot zice "niciodata"! Cred ca si varsta isi spune cuvantul (am 40 de ani) . Aici , in franta s-a facut o ancheta si s-a obs ca femeile care au in jur de 25 de ani sunt categorice, nu ar ierta sotul daca sunt inselate. Si ca intre 40-45 ani sunt cele mai numeroase a ierta ! Si poate si invers, a "insela" . Ca asta nu o spune ![:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...