Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Antibiotice dupa cezariana?


Recommended Posts

Buna! Sunt o proaspata mamica. Am nascut prin cezariana acum 6 zile pe 01.08.2006 si pe 04.08 m-am externat. Eu ma simt bine, miercuri trebuie sa imi scoata firele, operatia a decurs foare bine, ma doare doar cand ma aplec, cand ma ridic si cand tusesc mai tare,hemoragie aproape ca nu mai este, starea generala este foarte buna. Antibiotic am primit doat trei zile in spital si sunt curioasa daca este obigatoriu sa iti dea antibiotice si dupa externare adica 5, 7 sau 10 zile? [pup] Anna + [copil] MARIA CLAUDIA [flo] Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[hia]

Annaid="brown"> si eu am avut cezariana si doar in spital mi s-au facut antibiotice.

Sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa.

[pup]

MIRELA

 

 

fotografii

 

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)id="brown">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by blueeyes2003

[hia]Annaid="brown"> si eu am avut cezariana si doar in spital mi s-au facut antibiotice.Sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa.[pup]MIRELASi mie la fel.fotografii"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)id="brown">id="size1">


id="quote">id="quote">Crinuta si [bonjovi] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat antibiotic timp de 10 zile, incepand din ziua a noua pana in ziua a 19-a [alcool], dupa ce am suportat o dilatatie de col uterin ca sa curga lohiile, ca nu curgeau si ma pastea o infectiee...brrr![bang]

Cat am stat in spital nu stiu sa fi luat antibiotic. Nu cred ca am luat![ups] Poate doar sa-mi fi bagat ceva in perfuzie...dupa operatie...ca-n rest, sigur n-am luat!

 

[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] Matei

 

Povestea nasterii lui Matei ;)

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237

 

 

 

Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...