Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Steamer / dispozitiv de fiert la abur


Winnie

Recommended Posts

  • Răspunsuri 72
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by adrianafedorca

http://www.tefal.es/tefal/All+Products/Cookware/Pressure+cookers/Products/Clipso+Control/Clipso+Control.htmsau aici in spaniola


id="quote">id="quote">Adriana, Clipso asta nu cumva e ca oala de presiune? Ca vad ca e un singur vas, sau ma insel. Incerc sa gasesc ceva intr-o limba mai accesibila, dar poate-mi spui tu despre ea.Edit: am gasit in engleza despre ea si chiar asa scrie ca e oala sub presiune aiciFetelor, e acelasi lucru ? Oala de presiune cu dispozitivele de fiert in aburi ?id="red">
[pup]Karina [sofer] + Bogdanel [bicla]Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Karina
quote:Originally posted by adrianafedorca

Karina ba da este o oala de presiuneo poti folosi ca pe o oala normala si sa fierbi la abur


id="quote">id="quote">Cum fierbi la abur in ea? Si eu am oala de presiune (Maybach [:D])
id="quote">id="quote">asta a mea are un cosulet special pt fiert la abur prima data pun apa in oala pun capacul pun timerul 15 min , cam atat trebuie ca sa fiarba apa, intre timp eu curat legumele de ex daac vreau sa fac legume, cand e gata ma anunta incepe si bip-aie , scot aburul ,pun legumele in cosuletul special pun iar capacul pun timerul ...de obicei cam 6-7 min, si cam asta e toteu una sunt tare multumita de ea...[mamica]Adriana si bb Cezarica [sofer] 23 Aprilie 2005Cezar,minunea mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by adrianafedorca

asta a mea are un cosulet special pt fiert la abur

 

prima data pun apa in oala pun capacul pun timerul 15 min , cam atat trebuie ca sa fiarba apa, intre timp eu curat legumele de ex daac vreau sa fac legume, cand e gata ma anunta incepe si bip-aie , scot aburul ,pun legumele in cosuletul special pun iar capacul pun timerul ...de obicei cam 6-7 min, si cam asta e tot

 

eu una sunt tare multumita de ea...


id="quote">id="quote">

Ah, asta e altceva. A mea n-are cosulet [q] Am sa-mi caut si io asa ceva (cred ca sotul o sa dea in zbenghe [:D])

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina si al meu a facut ca trenu' cand a auzit cat costa ...a comentat vreo 2 zile si a uitat...[:D]

 

eu am luat-o mai mult pentru bebe, de cand ii fac papica papa mai bine pt ca este muuult mai gustoasa mancarica

 

[pup] si succes

 

[mamica]Adriana si bb Cezarica [sofer] 23 Aprilie 2005

 

Cezar,minunea mea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Din necesitatea de a gati mai repede mancarica bebeilor mei dar si din dorinta ca aceasta sa fie cat mai sanatoasa ma gandesc sa imi cumpar un STEAMER, adica un aparat de fiert la aburi.

Cel de la tele-shopping pare foarte interesant dar, stiti cum sunt reclamele...

Asa ca apelez la experienta voastra.

Si-a luat cineva steamerul din reclama? merita sau nu?

Exista o alternativa pe piata noastra mai buna?

 

Multumesc anticipat!

[pup]

 

 


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...