Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi place un coleg ... :)


Recommended Posts

Buna dimineata! Acum aproape 2 luni .. plangeam pe umarul vostru! Ma gandeam ca poate ar fi frumos sa va tin la curent si s ava dau si vestile bune. :) Dupa 8 luni de chin ... mi-am revenit, a trecut si divortul de 2 luni, ma simt cat de cat mai bine, mi-am revenit! Multumesc din suflet celor care mi-au oferit suportul atunci cand eram trista si nu-mi scoteam din cap fostul sot. Aviz fetelor care aveti problema asta, dupa despartire ... inca va ganditi si visati la cel care era odata fat frumos. Metoda mea, nu stiu daca merge la toata lumea. Ne-am intalnit ... din cand in cand... si am stat de vorba. Aveam probleme si remuscari, eu fiind ceea care a vrut sa divorteze, el sa impotrivit facand-mi cate si mai cate promisiuni. Asa ca m-am intalnit cu el sa-l vad, poate ca s-a schimbat. Aiurea, nimic din ceea ce imi spusese inainte de divort nu era real, vorbe goale, are aceleasi ideei si conceptii, ba parca e mai inversunat! asta e in mintea lui si asa a vazut in casa, femeia ... trebuie sa fie si este mai proasta si mai inferioara barbatului, ei ii revin, treburile usoare din casa (spalat, calcat, facut mancare... etc.), lui ii revin ...c chestiile grele (schimbat bec, roti la masina, etc.) El trebuie sa mearga cu masina pentru ca doar el e barbat. El are ultumul cuvant de spus si spunea ca a fost fraier sa discute si cum mine si ca de acum inclo el nici nu o sa mai discute ... cu ceea care o sa -i fie alaturi... o sa zica ca ea si o sa faca ca el :p a zis ca ma facea proasta pentru ca ma comportam prosteste ... deci nici de asta nu-i pare rau, desi spusese ca ii pare rau. Oricat de prosteste ma comportam (nu ma cunoasteti, dar NU sunt deloc proasta) eu cred ca nu avea dreputl sa ma faca proasta. In fine ... subiectul pe care vreau sa vi-l propun azi este legat de faptul ca incepe sa imi placa de altcineva. DA!! chiar daca nici mie nu-mi vine sa cred ... mi-e drag cineva! Suntem colegi ... o fi bine? nu o f bine? Mai sunt in situatia mea?? Cum a inceput? acum cateva zile ... la masa de pranz... am iesit sa ocup o masa si ... el la fel :) dar nu am fi avut loc unde stateam eu si i-am spus sa mai ocupe el una, dar nu s-a miscat a zis ca sta acolo.[cina2] eu la inceput nu m-am prins. dupa ce au terminat toti de mancat unul a zis ca pot sa plece ca eu mananc cam incet ... dar el, a avut o reactie care mi-a mers direct la suflet (aveam nevoie eram f. trista) "eu raman cu ea!"[olala] atunci l-am "vazut" de fapt. Ne mai vedem din cand in cand, pe terasa la firma. Ne zambim! Am aflat ca e mai mic ca mine! Ups! cred ca e o diferenta de 3-4 ani, dar nu sunt sigura ca nu l-am intrebat! schimbam impresii despre Bucuresti ... s-a mutat de curand aici! Mi-e foarte drag de el ... cred ca si lui din felul cum se comporta cu mine. Cred ca e mai mult decat politcos, face gesturi frumoase cand sunt prin preajma lui. Ma gandesc la el tot timpul.. oare m-am indragostit? Ce sa fac?? Cum sa "atac"? sa-l astept pe el. M-a vazut de cateva ori la masa cu fostul sot ... si apropos sunt colegi de etaj :p Ajutati-ma cu ideei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Turttle draga.....lasa lucrurile sa vina de la sine,nu forta nota si daca o fi sa fie ceva....ce e al tau e pus deoparte!Parerea mea.De cele mai multe ori "atacul" nu e cea mai buna metoda si in general ,din ce am vazut eu....barbatii prefera sa atace decat sa fie atacati[:D]...intelegi?Poti,cumva,subtil....sa indrepti lucrurile catre un fagas pe care ti-l doresti,insa nu te afisa si nu face vizibil acest lucru....Un zambet e oricand binevenit,lumineaza si destinde fatza...si in plus arata ca iti place persoana careia ii zambesti.Un ton cald si dulce in glas invita la conversatie si poate la povesti din viata personala.Asa il vei putea cunoaste mai bine...

Am trecut si eu prin experienta unei relatii cu un coleg...hm...Nu a fost de durata si de ar fi...nu as mai repeta experienta indiferent cine ar fi colegul respectiv....Insa asta nu vrea sa fie pentru tine un exemplu negativ din partea mea....Incearca!Daca nu incerci n-ai sa sti daca ai ceva sau nu de pierdut....O singura data in viata am mers si eu la risc intr-o relatie si am prins trenul din gara mea la fix....si de atunci au trecut aproape 5 ani si....e minunat!

Iti doresc bafta multa si sa fie cum iti doresti![:D]

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu te grabesti sa faci tu nimic.

incearca doar sa il urmaresti si sa-l cunosti mai bine, fara asa pui sentimente dc poti, desi te inteleg perfect, pentru ca si eu dupa divort, simteam nevoia sa imi revars asupra cuiva dragostea aia multa si neimplinita...

 

dc poti, poate ca intelept ar fi sa il analizezi f bine,in timp ce iti vezi de treaba ta si sa il lasi pe el sa actioneze.

 

dar cel mai si cel mai important, este sa nu te mai arunci intr-o relatie care nu are sanse sa mearga si sa suferi iar..

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

el e casatorit?

trebuie sa stii si chestiile astea,ca daca e atunci ajungi din lac in put!

din cate am citit eu nu ai spus nimic despre starea lui civila........

daca nu e casatorit nu vad nimic rau in a te indragosti de un coleg,poate ca e si mai bine ca sunteti pe aceeasi lungime de unda....

da,ar trebui sa fii putin mai rezervata,barbatilor le place sa cucereasca nu sa fie cuceriti...la cei mai multi dintre ei..........acum,daca nu s-ar fi schimbat lucrurile....

si,in plus, si tu trebuie sa ai grija ca ai sufletul inca nevindecat,e ca un balsam o noua iubire,dar daca e doar o amagire?!

nu stiu,zic si eu sa incerci sa pui putina frana la vise.....desi stiu ca nu se poate,dar incearca,

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii, se spune ca dupa o despartire grea, e nevoie de o relatie "tampon" care sa preia din frustrari si dezamagiri.Si abia urmatoarea va fi cea ... adevarata.

Asa incat, cred ca nu ar trebui sa te arunci prea tare intr-o relatie, ai nevoie de un om langa tine, categoric, dar nu mai ai nevoie de tristete si suferinta.

Lasa lucrurile sa se desfasoare de la sine si o sa fie bine.

Meriti!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie rau, fetelor!

 

M-am dus sa-mi iau o cafe si pe cine credeti ca am vazut pe terasa???

 

Pe el ... statea de vorba cu cine credeeti??? [alcool] fostul meu sot!!

 

Sper ca doar vorbeau despre lucru si nu despre mine!

 

Oricum ... imi fac griji inutile chiar nu cred ca au ajuns sa vorbeasca despre mine, nu cred ca sunt asa buni "amici".

Probabil ca daca ma place, cu mine trebuie sa vorbeasca ... nu??

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by violeta69

el e casatorit?trebuie sa stii si chestiile astea,ca daca e atunci ajungi din lac in put!din cate am citit eu nu ai spus nimic despre starea lui civila........daca nu e casatorit nu vad nimic rau in a te indragosti de un coleg,poate ca e si mai bine ca sunteti pe aceeasi lungime de unda....da,ar trebui sa fii putin mai rezervata,barbatilor le place sa cucereasca nu sa fie cuceriti...la cei mai multi dintre ei..........acum,daca nu s-ar fi schimbat lucrurile....si,in plus, si tu trebuie sa ai grija ca ai sufletul inca nevindecat,e ca un balsam o noua iubire,dar daca e doar o amagire?!nu stiu,zic si eu sa incerci sa pui putina frana la vise.....desi stiu ca nu se poate,dar incearca,*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]---------------------------------------------------Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]


id="quote">id="quote">El nu este casatorit ... dar ... din discutii s-a scapat la un moment dat ca ar avea pe cineva "doar din vara asta!" ... mi-a lasat sa inteleg ca nu e serios ...nu stiu ce sa cred??ma "curteaza" dar ... nu-mi place chestia cu prietena.Trebe sa ma mai domolesc putin!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by turttle

Am scris 2 mesaje ... dar nu apar ... nu inteleg de ce


id="quote">id="quote">turttle, primele 10 mesaje ale noilor membri sunt moderate, de asta nu apareau. acum sunt online. mult succes."Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...