Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

SUNT FERICITA SI IN ACELASI TIMP TRISTA


Recommended Posts

Sunt noua pe acest forum, si as dori sa va spun povestea mea.As vrea sa stiu si parerile voastre. Sunt impreuna cu sotul meu de 15ani, ne-am casatorit acum 9 ani, ne intelegem foarte bine, dar am lasat greutatile sa ne copleseasca si am uitat de noi. In tot acest timp eu mi-am pierdut parintii , el si-a pierdut tatal, am muncit foarte mult, am realizat foarte mult , si am descoperit ca suntem mai mult prieteni foarte buni decat sot/sotie. Am realizat toate acestea acum 4 ani , dar era prea tarziu. Am incercat sa discut ,sa incec sa ne apropiem , mai ales ca incepusem sa imi doresc un copil. Nu am reusit relatia devenise frateasca , ii era teama sa ma mai atinga. Acum 2 ani am intanlit un barbat de care m-am indragostit.Sotul meu si-a dat seama imediat si a discutat cu mine i-am spus ca imi lipseste foarte mult afectiunea si m-a lasat in pace. Nu am lipsit niciodata de acasa , nu voiam nici macar sa simta acea relatie. Cu cel de care ma indragostisem comunicam foarte bine, discutam orice, ma iubea foarte mult si a avut cu mine multa rabdare. Tot timpul am ramas cu picioarele pe pamant si dupa 2 luni am constatat ca nu puteam sa traiesc cu persoana de care ma indragostisem pentru ca in proportie de 70% nu ne potriveam, cu toate ca ne iubeam foarte mult.Era o iubire pura ca in adolescenta, dar cand reveneam acasa imi dadeam seama ca nu pot trai la infinit asa ceva. Sotul meu a fost in toata aceasta perioada langa mine. Dupa inca 2 luni.. surpriza ..intanleste si el o fata de care se indragosteste. Imi spune ca este doar o joaca si ca sa nu imi fac probleme.Dar intervin discutii, totusi. La un moment dandu-mi seama ca fata cu care era il influenteaza in rau , au fost mici certuri. Persoana respectiva ii spunea tot timpul sa divorteze si sa fie cu ea, lucru care mie nu mi s-a spus niciodata. Dupa 4 luni de relatie sotul meu se trezeste ca dintr-un vis urat, vine acasa imi spune ca nu va mai fi cu acea persoana, pentru casi-a dat seama ca e o greseala.Si asa se si intampla, dar era putin prea tarziu.Dupa inca doua luni ,cand deja ne linistisem incepe calvarul , sotului meu ii se spune de respectiva domnisoara ca este insarcinata in 3luni si ca vrea sa o ia de nevasta ca sa aiba familie copilul. Mie imi ascunde aceasta veste si eu aflu dupa inca 3 luni, de la o persoana binevoitoare care mi-a telefonat in timp ce eram la mare(pusa de respectiva domnisoara ). D-zeu m-a intarit si am reactionat foarte bine, am fost alaturi de sotul meu,am discutat, mi-a spus ca nu poate trai cu ea nici macar pentru copil, si ca ar face orice sa ramana cu mine .Dupa ce a nascut ,vazand ca eu nu am divortat, au inceput sicanele si rautatile din partea ei, scrisori la serviciu la el, la mine prin care anunta nasterea copilului, telefoane, mesaje,actiuni in instanta pentru pensie cu toate ca ii dadea 9 mil pe luna ( instanta i-a dat 5 mil), blesteme,toate relele. Dupa 5 luni nu am mai putut suporta si m-am mutat o luna si am divortat de comun acord. Dupa o luna m-am intors si in sfarsit au incetat actiunile si telefoanele si mesajele(50-80 pe zi la adresa mea si a lui)singura modalitate gasita a fost sa renunte la telefon, de 3 luni e liniste,vede copilul saptamanal in parc, ii duce ce mai are nevoie, si atat, cred ca s-a plictisit. In toata aceasta perioada am avut alaturi si am putut vorbi cu babatul de acum 2ani care si acum este langa mine si mi-a fost un sprijin adevarat.In acea luna in care am fost despartita de sotul meu am locuit cu el si am realizat ca nu putem convietui pentru ca ajungeam sa ne certam din orice.In schimb am ramas insarcinata . Asta am realizat cand ma mutasem cu sotul meu. I-am spus, stie ca imi doresc un copil, si a spus ca este de acord cu el. Cred ca am un sot minunat si un prieten minunat, sunt fericita dar in acelasi timp trista, ca nu m-am gandit niciodata ca viata imi va oferi asemenea surprize.Eu vedeam lucrurile clasic , sa fii iubita si sa iubesti pe sot si sa faci copii cu el. Mie mi se intampla altceva..,iubesc si sunt iubita de doi barbati, nu pot trai decat cu unul. Am o suta de intrebari in cap la care nu pot da raspuns, de ex. cine va merge cu mine cand nasc,daca sa trec numele tatalui pe certificat, etc. Ce ma frapeaza si mai tare este faptul ca sotul meu de cand i-am spus ca sunt insarcinata se poarta foarte afectuos cu mine, descopera iar femeia din mine, nu stiu ce se intampla in mintea lui, dar ma face sa ma simt minunat.Prietenul meu la fel, in putinul timp pe care il petrece incearca sa ma faca sa ma simt bine, dar vad ca tanjeste la mai mult , dar nici macar nu indrazneste sa spuna. Mi-ar prinde bine sa stiu si parerile altora, nu am spus la nimeni pana acum, rude nu am,iar la prieteni inca nu le-am spus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Tare incurcata povestea ta....

La intrebarea cu numele copilului de pe certificatul de nastere pot sa-ti raspund. Daca esti casatorita, copilul va purta numele sotului tau. Doar daca divortezi intre timp iar prietenul este de acord sa si recunoasca copilul, acesta va purta numele lui...

 

La restul intrebarilor.... inca nu m-am dumirit... tu pe cine iubesti? sotul a renuntat la copilul lui, practic; inainte nu vroia copii; dar copilul pe care-l porti in burtica... crede ca este al lui ?

In fine... cum spuneam mai sus, complicata situatie!

 

Laura mama lui Dimitrakis

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Mie mi se intampla altceva..,iubesc si sunt iubita de doi barbati, nu pot trai decat cu unul."

 

Sotu" pare om bun si blind...pretenu" timid....eu as incerca sa-i pun pe amindoi sub acelasi acoperis. La lume zici ca pretenu" sta in gazda la tine...deci solutii sint

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

Telenovela curata.....copilu" este cu sotul sau cu prietenul?Vad ca sinteti o familie 100% open...de ce nu continuati la fel.


id="quote">id="quote">"Frumoasa telenovela ! Astept cu nerabdare urmatoarele episoade ..."[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Laura mama lui Dimitrakis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DA,CHIAR TELENOVELA,DA O TELENOVELA DIN ASTA AM TRAIT SI EU!!

ma rog la noi nu a fost prietenie (ceea ce e si rau din cate vad sau o fi bine!!!) nu l-am inselat da in schimb el a facut copil cu individa si aia cu telefoane si cu amenintari si cu.....

a plecat la ea,acum ii recunoaste copilu',da ce crezi ca ea renunta?!....

no,acu' ori la bal ori la spital.....

mai potoliti-va oameni buni!

ori cu prietenul ori cu barbatul tau....al cui o fi copilul?

si tu pe cine iubesti?

cred ca e cazul sa ziceti stop,vine un copil pe lume si nu o sa stie ce-i cu el,unul pleaca altul vine....

daca a recunoscut copilul aleia si nu mai are treaba cu ea,asta e,ca tu ai "calcat stramb' prima....

copilul va avea tata,daca stii care e,nu cred ca nu l-ar recunoaste nici unul dintre barbatii astia....

doar Dumnezeu stie,mergi si la biserica ca nu-i prea bine ceea ce ati incurcat,un duhovnic va poate indruma pe calea cea buna....

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by laura_dimitris
quote:Originally posted by Guestus

Telenovela curata.....copilu" este cu sotul sau cu prietenul?Vad ca sinteti o familie 100% open...de ce nu continuati la fel.


id="quote">id="quote">"Frumoasa telenovela ! Astept cu nerabdare urmatoarele episoade ..."[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Laura mama lui Dimitrakis
id="quote">id="quote">adevarul e ca poti sa razi cat timp nu ti se intampla tie.....da mie una imi vine sa plang,zau asa!!!*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]---------------------------------------------------Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iarta-ma violeta, cred ca m-ai inteles gresit...

Nu am ras de situatia descrisa de dim.... Deci, nu ai de ce sa te simti "vizata". Imi pare rau pentru tine, pentru problema ta, pentru problemele tuturor aflati in astfel de situatii. Dar, daca incerci sa fii putin obiectiva, situatia ta nu este chiar identica cu situatia descrisa de dim...

 

Eu, si vei vedea asta daca citesti ce am scris prima data, am prezumat situatia descrisa de dim drept reala....Drept pentru care am si raspuns, serios, la singura intrebare concreta pe care ne-a pus-o dim...

 

Din pacate, am o reticenta datorita faptului ca acum cateva luni am crezut ca o fraiera intr-o poveste inventata de cineva care tare si-a mai batut joc si a ras de toti cei care fusesem creduli si raspunsesem cu buna credinta la intrebari...

 

Cred ca guestus si sybille stiu despre ce caz am vorbit... De aici si comentariile lor.. Care, sincer, m-au amuzat.

 

 

 

Laura mama lui Dimitrakis

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...