Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

SUNT FERICITA SI IN ACELASI TIMP TRISTA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 67
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu nu mi-as permite niciodata sa sfatuiesc pe cineva sa faca AVORT. Daca nu vrei copil exista atatea metode de folosit inainte de a ramane insarcinata incat avortul mi se pare o solutie barbara si lipsa de responsabilitate. Evident, daca nu exista motive medicale sau probleme de alta natura ( viol etc.).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]...buna buna...hop si io

 

 

Eu ma alatur lui Aleid="red">[flo][pup] cred ca nu as fi putut sa zic mai bine ca ea [flo][flo]...viata e plina de surpize ...Sarcina usoara si multa sanatate si fericire ..oricare ar fi aceasta ptr tine[pup][pup][pup]

 

Cu drag,

 

Va [pup] dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE![flo][flo][flo]

 

Alessia[vampa], Benny [nl](02.03.05) si Sebastian (16.01.98)[avion]

Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

 

Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dimid="blue">, iti trebuie ceva *singe rece* sa treci cu bine prin ce ai trecut tu, ceea ce ma indreptateste sa cred ca stii si ce sa faci mai departe.

Nu vreau sa-ti spun mare lucru. Si nu vreau sa sune ca si cum e sfat, mai bine sa-i spun ca e o urare: sa ai respect pentru vietile copiilor ce au *rezultat* din povestea ta!

Sa gasesti respect pentru ele, pentru amindoua, daca vrei sa ti se gaseasca si tie respectul...

Si-n rest, numai bine!

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by daniela_b

dimid="blue">, iti trebuie ceva *singe rece* sa treci cu bine prin ce ai trecut tu, ceea ce ma indreptateste sa cred ca stii si ce sa faci mai departe.Nu vreau sa-ti spun mare lucru. Si nu vreau sa sune ca si cum e sfat, mai bine sa-i spun ca e o urare: sa ai respect pentru vietile copiilor ce au *rezultat* din povestea ta!Sa gasesti respect pentru ele, pentru amindoua, daca vrei sa ti se gaseasca si tie respectul...Si-n rest, numai bine!Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii


id="quote">id="quote">[flo] daniela, raspuns de un extraordinar bun simt! Este si raspunsul meu, dim, desi n-as fi stiut sa-l exprim asa de clar si concis.Laura, mama lui Catamic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by babyblue

parerea mea: dc esti pana in 4 luni insarcinata, AVORTEAZA si desparte-te de amandoi...stai deoparte si cauta un al treilea cu care sa ai :COMUNICARE BUNA, SEX BUN SI UN COPIL COMUN!Babyblue va pupa pe toti!!id="red">


id="quote">id="quote">Babyblue, exprimarea ta este complet nepotrivita, ca sa fiu delicata in exprimare. Daca tii neparat sa-ti expui opinia in legatura cu o problema, macar citeste cu atentie premisele.id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze, dc am dat-o in bara cu sfatul meu...

 

dar cred ca va avea un chin toata viata din cauza copilului cu un barbat cu care se cearta, deci nu cred ca ar avea rost sa stea cu el..

mai devreme sau mai tarziu, probabil ca si sotul ei va simti ca nu e copilul sau, se va simti atacat de vizitele celuilalt...nu stiu....poate si ea se va simti ingrozitor cand sotul ei isi va vizita celalalt copil...e tare complicat.

 

eu poate am judecat superficial, sau gresit, pana la urma mi-am exprimat o parere...

 

em am suferit un avort spontan in timp ce eram casatorita si desi am suferit enorm, acum pana la urma am acceptat situatia ca atare, bucurandu-ma ca dupa divort nu exista un copil care sa ma lege de el si de familia lui pt totdeauna.

 

oricum...poate vorbesc prostii..inca o data imi cer scuze si pt sfatul meu tampit si pentru ca am incalcat regulile forumului...

 

am o prietena buna, care a fost intr-o situatie asemanatoare...era casatorita cu un tip, s-au certat, ea s-a iubit cu altul cu care a ramas insarcinata, in timp ce sotul a avut si el o iubita.... initial a vrut sa se desparta si sa ramana cu tatal copilului, dar se certau ingrozitor din orice...ea a avortat, s-a impacat cu sotul si acum ea e insarcinata in 3 luni cu sotul ei si ff fericita!

 

mi-am permis sa ii spun asta, pentru ca am cunoscut o femeie care a facut asa ceva si acum viata ei s=a aranjat intr-un mod mult mai bun si e tare fericita.

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu se pune problema unui avort,indiferent de cum vor decurge lucrurile. Mi-am dorit foarte mult un copil si imi doresc foarte mult sa fac un copil si cu sotul meu. Intre copii nostri al lui sau al meu oricum nu va exista nici o diferenta.As fi dorit ca mama copilului lui sa vada ca suntem deschisi si puteam sa o ajutam mai mult la cresterea copilului . Ea a vazut o singura varianta - sa ne faca rau.Dar nu s-a gandit ca prin asta poate face rau chiar copilului ei.Daca pastra o anumita limita in tot ce a intreprins nu mai lua in piept singura cresterea copilului.

Dar cine stie poate sia asta se va rezolva cu timpul.

S-a scris un mesaj in legatura cu faptul ca nici cei bogati nu sunt fericiti.Vreau sa trasmit persoanei care nu a continuat mesajul, ca nu sunt bogata , si ca muncesc foarte mult , ca sa culeaga roadele , poate ,copiii nostri, nu noi , noi ne chinuim sa le facem de vreo 10 ani .

Multumesc pentru pareri.Sunt sigura ca D-zeu a vrut sa se intample asa.Sunt incercari care ne fac mai puternici.

 

DIM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa-ti raspund la o intrebare adresata noua in legatura "cu ce am face noi daca nu am face dragoste cu lunile cu sotzul si daca totusi ne-am dori copii?"

Am sa-ti dau 2 raspunsuri:

Daca nu as face dragoste cu sotul cu lunile sau ma rog cu anii, mi-as cumpara un vibrator daca nu s-ar mai putea, ca amant nu-mi permit fiind foarte labila emotional, iar de vibrator nu am cum sa ma indragostesc si sa-mi parasesc sotul pentru el. Daca mi-as dori un copil si cu sotul nu as avea relatii intime as apela la o fertilizare in vitro bineinteles cu sotul si in nici un caz nu as face acel copil pe care il doresc cu alt barbat...pentru ca apoi sa-l cresc cu sotul [bang]

 

Nivelul societatii in care traim nu ne mai permite sa facem chiar tot ce vrem sau cum ne mana instinctul... familia e familie (celula societatii) iar copilul trebuie sa aiba o educatie sanatoasa nu putin deformata din start din vina parintilor. A... ca pe parcurs se ajunge la divort e altceva ...si ramane copilul cu unul din parinti!

 

Mentionez ca nu te judec absolut deloc ci am raspuns doar la intrebarea ta adresata tuturor....este parerea mea personala despre ce as face eu in situatia data!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...