Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

SUNT FERICITA SI IN ACELASI TIMP TRISTA


Recommended Posts

dim, eu cred ca tu faci niste compromisuri colosale...

 

ma bucur ca esti cat de cat impacata in ceea ce priveste viata ta, e super ok, sper pentru tine, sa nu ajungi sa iti cresti singura copilul, desi poate nici asta nu e o tragedie.

 

tu cu sotul tau ai o relatie buna de prietenie, aveti afaceri impreuna, dar nu mai exista pasiunea aia care e absolut necesara. si dc te-ai culcat cu altul, e pentru ca e firesc sa simti nevoia de pasiune. ca nu te potrivesti cu el nu e o tragedie, ca ai ramas insarcinata cu el, iar...s-a intamplat, poate ca in sufletul tau ti-ai dorit-o, dar sincer mi se pare ca iti complici viata singura.

 

e clar ca nu poti sta cu 2 barbati si iti vei bate joc de amandoi si de copil si de tine...pentru ca tatal copilului va dori sa-l vada si ce explicatii vei oferi pana la urma copilului...spui tu ca sunt familii in care fostii soti ies la picnic impreuna si se super inteleg, dar nu cred ca vei reusi performanta asta tu cu nebuna care v-a tarat in tribunale si cu barbatul cu care ai copilul si cu care te certi mai tot timpul!

 

 

dc tot vrei sa ramai cu sotul tau si sa va recladiti familia, eu zic sa va mutati in alt oras, sau oricum sa rupeti fiecare orice legatura cu fostii parteneri! sa fiti un nucleu si sa faceti abstractie de faptul ca e copilul altuia si practic tatal copilului nici sa nu mai existe in peisaj....ca de impacat pe toti nu ai cum, tre sa sacrifici pe cineva si ca sa nu fii tu aia si copilul tau, mai bine renunta def la fostul tau partener.

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dim,eu cind am pus intrebarea daca esti sigura ca sotul tau(ex sotul tau) este tatal copilului am facut-o pt ca din descrierea manifestarilor acelei femei am tras concluzia ca a vrut sa puna mina pe el sau banii lui.Si cea mai simpla metoda este asta:ii spui barbatului respectiv ca porti copilul lui.Chiar daca asta nu e tocmai adevarat.Si ,poate, tatal este vecinul sau stiu eu cine.

Si-atunci recomand un test de paternitate.In continuare.

Pt. cel de-al doilea test nu mai e cazul.Am inteles.Si-mi cer scuze daca te-am suparat,n-a fost intentia mea.

Acum,insa, trebuie sa te gindesti la copilul care creste in tine.Cum ar fi mai bine pt el.

 

Noemi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dim, io nu-s in masura sa judec pe nimeni. Dar, parerea mea e ca o sa debusolati copii astia cu "cine-i mama" , "cine-i tata".

 

Vorbesc prin prisma unui copil crescut de bunici, a carui parinti s-au despartit si nu prea a inteles niciodata care-i treaba si care cu care e.

 

Si ca o concluzie: Pacat ca nu ni se cere parerea inainte de a ne naste!!!

 

anca...SIGUR intr-o zi[gravi]

[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dim, parerea mea este ca sunteti vinovati tu si sotul (fostul, am rog) pentru toata aceasta situatie. Nu te judec, nu-mi permit, ci incerc sa explic cum cred eu ca s-a ajuns la situatia asta.

Petru copilul din burtica ta trebuie sa iei decizia corecta. Chiar daca cel mai sanatos cred eu este sfatul de a ramane fara niciunul din iubaretii astia 2 ai tai care de fapt nu te doresc decat in modul lor propriu si personal extrem de egoist. E drept ca si tu l-ai folosit pe fiecare dintre ei, dupa cum ti-a fost interesul sau cheful. Scuze ca sunt si eu dura si caustica, dar e o situatie prea grava ca s-o iau pe ocolite.

Cu sotul: nu va mai doriti de ani buni, da faceti afaceri/bani impreuna. Va intelegeti bine, dar totusi nu aveti o viata intima. Cred ca trebuia sa va despartiti inainte de telenovela asta. Asa, el doreste o alta femeie, mai mult decat pe tine, se culca cu ea, nu se protejaza (!!! nu s-a gandit ca poate lua vreo boala si sa ti-o aduca acasa impreuna cu o eventuala revigorare a partii sexuale a relatiei dintre voi???), apoi apare ca tatic al copilului alteia si zice ca nu-si doreste copilul ala, n-o mai vrea pe respectiva mama copilului, te vrea pe tine. Pe tine care-ti doresti copiii dar el nu vrea copiii tai. Sorry, da' asta reiese clar. Ceea ce ma intreb eu unde e iubirea lui? Adica din nou cu tine, si din nou fara complicatii dupa programul de afaceri, fara responsabilitate. Posibil ca mama copilului sa nu fie prima cu care are relatii intime, doar e tanar si sanatos, nu vad vreun motiv sa fie asexuat. Doar ca tipa l-a vazut mai realizat si s-a gandit sa se rezolve si ea. Sau i-a promis el intre 2 partide diverse, ma gandesc ca n-o fi facut aia scandal monstru chiar degeaba. Asa putin foc si mult fum iesit.

Aveti 15 ani de relatie, el n-a respectat deloc nici anii astia de munca si greutati, dar nici femeia din tine. Insa mai grav este ca nici tu nu te-ai respectat. Ci doar ti-ai cladit o noua relatie la fel de aiuristica ca si cea cu sotul tau, doar ca de alt gen. Adik acasa liniste si no sex, in deplasare sex si cearta. Consider ca nici iubitul care te-a acceptat in situatia asta nu te-a ajutat absolut deloc, nu te-a iubit lasandu-te sa te plimbi de la el la fostul sot si inapoi ci doar a acceptat o situatie de extrem compromis.

Pana nu vei reface echilibrul din viata ta, nu cred ca ai sa te poti decide ce este mai bine. De aceea muta-te de acasa, sau sa se mute fostul tau sot, vezi cum este singura, dc spui ca nu stati prost cu banii si in urma partajului e clar ce al cui este nu depinzi financiar de niciunul dintre acesti doi barbati.

Copilul care se va naste nu trebuie sa aiba 2 tati, poate avea unul sau niciunul, cu doi nu va intelege ani buni situatia, va fi derutat si cred eu emotional e prea mult pentru un copil.

Imi cer inca o data scuze pt. tonul mai acid, dar nu stiu cum altfel sa ma exprim in cazul tau.

Mult succes in ce vei decide, si ai grija de tine si de bebe din burtica!

 

 

 

 

 

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ripley,

Mai bine de atat nu te puteai exprima! Foarte bine si la obiect!

Dragul copil...dupa parerea mea nimic nu face mai rau decat ambiguitatea si confuzia. Un copil are nevoie de siguranta, afectiune si multa multa rabdare. Sa nu uitam ca singurul lucru pe care nu-l mai putem invata adulti fiind este IUBIREA! Aceasta se invata la nivel intuitiv, aproape epitelial! DA! Caci cine nu a fost iubit de mic nu va sti niciodata sa iubeasca...daca nu a primit imbratisarile si caldura si sarutarile si toate celelalte gesturi de afectiune de mic, copilul va creste ca un alienat in societate! Si apoi la scoala! Sa nu uitam ca cei mai mari tirani snt tot copiii! (pt ca spun exact ce vor auzi de la parintii lor, fara nici un fel de diplomatie!)

Deci draga Dim, aduna-te putin si analizeaza la rece situatia in care te afli si in care risti sa il pui si pe copilul tau! Descoase itele din viata ta si daca vrei bineinteles cu multa multa vointa si cu un dram de bun simt clarifica totul! Succes!

 

FATA FANTASTICA

DIEGO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dim, m-am gandit in seara asta la situatia ta si te rog sa-ti pui si tu intrebarea: daca sotul tau nu a vrut sa-si creasca propriul copil, de ce ar face-o cu al altuia? Cum crezi ca-l va putea iubi, daca nu si-a dorit carne din carnea lui? Crezi ca fiul sau fiica unui strain care a facut dragoste si a avut ani de zile o relatie cu sotia lui sunt ceea ce isi doreste si va putea iubi? Mai gandeste-te la reprosurile care ti le va aduce, nu cred ca se va putea abtine, la cat poate dura o astfel de relatie, dar evident, in primul rand la copil si la propria ta viata, cum vrei sa fie.

 

 

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

id="size4"> Intre copii nostri al lui sau al meu oricum nu va exista nici o diferentaid="red">id="red">id="size4">

 

Nu mai spune ?!

 

Crezi cumva ca-l vei iubi la fel si pe copilul "nebunei",ca pe copilasul tau ?

 

Povestea ta e alambicata rau si nu vad nici o iesire rezonabila.

 

Pai daca pe ex nu-l intereseaza copilul lui personal, singe din singele lui, ce te face sa crezi ca-l va iubi pe bebele tau ? Faptul ca te iubeste pe tine cumva ? Nu are relevanta.

Asta e mare semnal de alarma pt. tine...

Nu te aburi singura ca ce tatic grozav va fi ex-ul...oricit de nebun e dupa tine , pe primul loc sint copiii (personali, evident).

 

 

 

Viata e scurta.Daca n-o putem face lunga,atunci macar s-o facem lata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dim,

Sunt convinsa ca fostul sot te iubeste...dar pana la proba contrarie. Daca copilul pe care tu acum il porti in pantece va semana leit cu amantul? Cum va putea sotiorul sa-l iubeasca neconditionat, avand in fata ochilor figura amantului in miniatura?

Si da, draga Acna Wish, Dim inca nu-si iubeste copilul asa ca atunci cand il va tine in brate! Si banuiesc ca Dim doar in acel moment va putea decide cu respect si dragoste adevarata (de mama) ceea ce este mai bine pt copilul ei! O viata traita in liniste, o viata in care raporturile cu ceilalti sunt corecte si sincere!

Oricum draga Dim, ai grija de sufletelul din tine! Merita totul si mai mult decat atat! Nu te vei multumi cu jumatati de masura! Sper!

 

FATA FANTASTICA

DIEGO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...