Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dragoste cu sila... presupun


Recommended Posts

Sunt indragostita, si asta mi se demonstreaza zilnic… Atitudinea mea catre tot ceea ce ma inconjoara nu ma lasa sa uit ca el exista, ca este undeva si ca eu chiar iubesc… Cu toate acestea… simt in fiecare zi cum se indeparteaza de mine… voit sau nu, asta face. Mi-am impus sa nu-l mai sun la fel de des, sa nu-l mai cicalesc, sa nu mai cersesc gesture de iubire… Sa termin cu tot ceea ce tine de analiza a gersturilor pe care le astepti si care cand vin, parca vin fortat si cand nu vin, absenta lor doare atat de tare… Si, bineinteles ca nici pupicul de “bine te-am gasit” nu-l mai capat… Mi-am impus sa nu mai verific ceea ce el face, desi in continuare am gasit mesaje pe telefonul lui de la numere care nu erau salvate – deci “No name” – dar care sunt scrise vizibil de o femeie. Mesaje cu “ai grija de tine, te-am pupat”… nimic forte batator la ochi, si totusi, imi zic ca nu este posibil sa ma insele… Asta vreau sa cred, asta vreau sa simt… Incerc sa nu-i mai zic ca vreau sa-l vad, dar situatia e de genul: daca vrei sa ma vezi, vino la mine. Cand trebuie sa ma conduca acasa deja parca il supun unor chinuri… si cheltuieli inutile de timp si bani… Cand incerc sa-I comunic lui toate aceste lucruri imi spune ca mi se pare, ca totul e ok intre noi si ca nu stie ce as dori mai mult… Si totusi, parca merit mai mult… vreau altceva, dar nu si pe altcineva… Cert e ca nu stiu cat timp voi mai putea rezista asa… Ma doare si… mi-e teama ca va veni ziua in care voi spune “Stop” si atunci… intr-adevar va inceta singuratatea in doi, dar… nu si iubirea pe care o simt acum… Si totusi parca merit mai mult…
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salutare Lolly!

 

Din cate ai povestit, vad ca nu locuiti impreuna.

probabil ca nu sunteti de mult timp impreuna, asa e?

 

Cred ca trebuie sa il lasi sa te caute el, fara sa il fortezi sa iti raspunda de cate ori vrei tu.

Lasa-l pe el sa decida daca vrea sa te vada sau nu.

 

Bunica mea spunea ca daca fortezi un barbat nu iese bine.

Nu neaparat se simte imediat ci poate mai tarziu!

 

Trebuie sa te ocupi numai de tine si sa asptepti.

Cred ca iti este foarte greu dar trebuie sa fii rabdatoare.

Daca nu face nimic ca sa fiti impreuna inseamna ca nu e cel care iti trebuie!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"sunt indragostita,si asta mi se demonstreaza zilnic"....adica cum?!

iti demonstrezi tie zilnic ca esti indragostita?

eu zic sa iei taurul de coarne si sa-i spui ce te doare!

stabileste o zi si comunica-i ca vrei sa ai o discutie serioasa in care vrei sa stii adevarul,spune-i ce simti pt. el,dar ca oricare ar fi sentimentele si gandurile lui tu tb. sa stii chiar daca vei suferii....

si eu consider ca asa e cinstit,dar din pacate oamenii,chipurile ca sa nu te faca sa suferi te poarta "in timp si-n spatiu" prin suferinte- pana se satura ei,sau altcineva!

si daca tu nu esti hotarata ca vrei sa stii adevarul si accepti lamentarile lui o sa o mai duceti asa o vreme dar finalul tot acela va fi....

sau poate ca nu e numic,e doar obosit si stresat..........dar,din experienta iti spunca nu e la locul lui chestia cu mesajele,e un inceput de ceva....

bafta,

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Turttle, nu locuim impreuna... Si, relatia are deja putin peste doi ani. Nu este chiar la inceput...

 

Violeta69, eu am spus ca mi se demonstreaza zilnic in sensul ca imi demonstrez eu insami asta... Nu stiu cum sa-ti explic, dar actiunile mele zilnice sunt gandite pentru amandoi,deja nu ma mai gandesc doar la singular...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ca nu sunteti la inceputul relatiei, ai dreptul sa stii ce se petrece!

daca-ti e teama,mai devrema sau mai tarziu tot vei afla...........eu zic ca e mai bine la inceput....cand inca mai poti salva ceva,sau macar te poti salva pe tine de suferinta!

nu a murit nimeni de adevar!

asa cum spui si tu dragoste cu sila nu se poate,da n-ai cum sa stii daca nu-ti spune,eventual angajeaza un detectiv....da nici acela nu are acces la inima lui!

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lolly draga ,cred ca tu iubesti la maxim si ti-ai dori ca aceasta iubire sa se concretizeze intr-o casnicie.Dar daca partenerul tau nu simte asta nu forta lucrurile,altfel te vei trezi intr-o relatie din care vei suferii si mai mult.

Sfatul meu,incearca sa fii putin mai indiferenta.

Eu nu reusesc sa fiu asa,dar incerca tu.

 

 

ANGELA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi bine pentru tine sa iti ocupi timpul cu altceva, eu stiu citind o carte, si sa il lasi o perioada sa nu-l mai cauti; sa-i dai oportunitatea lui sa te caute, sa vezi ce mai simte pentru tine. Este greu sa suporti aceasta tensiune si fara sa comunici deschis cu el este aproape imposibil sa clarificati lucrurile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lolly,

 

Primul meu prieten a inceput la un moment dat sa fie cam rece, cam cum spui tu, ocupat, sunam mai mult eu. Cumva o femeie simte lucrurile astea.

 

El spunea ca totul e in regula, iubire, juraminte, tot tacamul. A tinut 6 ani relatia asta, cand eu am aflat, cu totul intamplator ca nu sunt singura prietena, ca de 3 ani mai exista cineva. Atunci nu erau mobile asa ca nici mesaje pe tel asa ca nu prea aveam cum sa-l verific.

Pt mine a fost cam mult, asa ca ne-am despartit si el s-a insurat cu tipa aia, da ma gandesc ca daca nu aflam mai mergea cine stie cat asa relatia.

 

Atunci cand ne-am despartit s-a rupt cerul pe mine, vre-o 2 ani nu am mai iesit cu nimeni, m-am hotarat ca n-o sa ma marit niciodata, etc.

 

Dar... intre timp a aparut sotul meu.

 

Eu cred ca prietenul tau nu are pe altcineva, doar ca i se pare ca are balta peste si de ce sa se lege la cap?

De tine e sigur, tu esti acolo cand are nevoie, asa ca de ce si-ar bate capul.

Asa ca poate n-ar strica sa faci niste fite:

- azi sunt ocupata, ne vedem alta data

- mai distanta, mai neatenta la ce spune

- si de ce sa nu te sune si pe tine tel la ore ciudate, cand esti cu el si sa raspunzi misterios, ce daca e o prietena pe care ai rugat-o sa te sune special?

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E interesanta ideea de a-l face un pic gelos, functioneaza fara gres la orice barbat.Daca nu reactioneaza, e de rau caci inseamna ca nu-l intereseaza.

Acum revenind la subiect: toate marile iubiri trec prin perioade de "depolarizare", cand devii saturat de celalat si vrei un pic de respiro.Nu inseamna sa sari de gatul altcuiva si sa-ti inseli partenerul, ci doar sa cauti si alte activitati, cu prieteni sau nu, in afara cuplului, sa alungi un pic monotonia.

Probabil ca prietenul tau asta face.

Nu forta lucrurile decat daca ai dovezi clare ca are pe altcineva sau ca s-a saturat de relatie si nu are curajul sa-ti spuna in fata.

Cauta sa-ti umpli timpul cu altceva. La inceput pare greu de facut, gandurile zboara tot spre el, dar dupa un timp, va functiona.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...