Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iubire pe net - am crezut ca-i gluma...


Recommended Posts

Nu e prima oara cand vreau sa va povestesc prin ce am trecut si inca (din pacate) trec...si abia acum am reusit, mi-am facut curaj sa pun in cuvinte ce simt si ce am simtit o lunga perioada de timp.. Sotul meu, cu care sunt casatorita de 8 ani, si care a fost pana mai acum un an un om extraordinar...a calcat stramb. Si ce-i cu asta? - mi se pare intrebarea fireasca..este..s-a indragostit ca un tinerel, pe..net. Povestea a inceput acum 4 ani, s-a intrerupt brusc,nu stiu motivul, nu am simtit nimic la ora aceea, am inteles ca nici nu s-au intalnit atunci, si s-a reinnodat idila acum fix un an, tot pe net, dar nu a mai ramas doar la stadiul asta...ce vreau sa spun de fapt..aceasta poveste, pe care initial (am aflat de ea acum 4 luni deabia), am incercat sa o tratez "usor", adica sa nu fac o tragedie din ea, dar nu s-a putut...El mi-a declarat, e adevarat, fortat de imprejurari, ca s-a indragostit, dar ca nu este hotarat in ceea ce priveste viitorul...abia atunci am intervenit..am inteles ca s-au intalnit (ea e din Timisoara, noi din Constanta), si ea la randul ei il iubeste, si-a parasit sotul, un om care o iubeste extraordinar...eu am facut oarecum o alianta cu sotul ei, sa incercam sa salvam ceva din ce se mai putea salva, tinand cont ca noi avem si un copil...insa nu a fost chip...el ma mintea, ea mintea la randul ei, asta pana intr-o zi, cand sotulei, intr-un moment de nebunie, a incercat sa se sinucida...ala a fost punctul culminant cred eu...ea s-a speriat si a vrut sa puna capat,Razvan(asa il cheama pe sotul meu), s-a urcat val-vartej in primul avion si in 2 ore a fost la Timisoara, speriat ca o pierde...ei bine, ea l-a lasat pe sotul ei bolnav in spital si a mers cu Razvan la hotel...si in fata mea, a tuturor, a spus ca numai Dumnezeu daca-i apare in fata renunta... Nu stiu ce sa fac..acum suntem aici, ei sunt acolo, e perioada de "acalmie", el mi-a promis ca o sa incerce sa fie bine, ca a gresit, etc...cu ea nu stiu care este situatia, m-am saturat sa vad un barbat indragostit langa mine... Iertati-mi invalmaseala de cuvinte..am recitit si imi suna a telenovela [flo] mama lui Alex iubit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ce faci tu inseamna UMILINTA! Nu as mai putea sa ma privesc in oglinda daca m-as umili in asa hal in fata cuiva! Este indragostit, shit, n-ai ce-i face, da-i drumul. stii cum e sa fii indragostit? Stii cum e sa fii tinut departe de obiectul adoratiei tale? Atunci stii cum se simte el departe de ea! Singura ta sansa e sa-l lasi in pace,sa se duca, atunci ar fi mica posibilitate ca el sa se intoarca spasit,intr-o zi. Daca-l tii cu forta langa tine mai mult strici!!!

 

____________________________________________________________________

Daca mania persecutiei ar fi o muzica - unii ar fi o discoteca id="beige">[disco][disco][disco]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare asa de rau, sfaturi pot sa-ti dau sa ramai sau sa fugi cat poti de departe dar numai inima ta iti va spune sigur .Dragostea asta pe net nu este la fel in primul rand sunt atitea cuvinte spuse care nu necesar sunt adevarate si incet ,incet dupa ce vor sta putin impreuna vor realiza ca nu e totul ca in rai asa cum vor ei.Rabdare multa iti doresc si sa ai putere pt copilul tau,In final isi va da seama ca a facut o greseala.Daca va reveni si il vei primi in vitza ta e ok daca nu si asa nu poti sa-l ti cu sila .

ai grija de tine si sa auzim de bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga axxa,[flo]

 

imi pare rau ca treci prin asa ceva, dar trebuie sa fi tare pentru copilul tau!

Din pacate nu cred ca sunt prea multe de facut in cazul sotului tau ...lasa-l sa plece, s-ar putea sa fie ceva trecator pentru el, s-ar putea ca peste o zi, o luna, un an..sa-si dea seama ca a gresit si sa-si doreasca sa se intoarca la tine si la copil ..dar nu il astepta, vezi-ti de viata ta si de copil si , cu fruntea sus, mergi mai departe!

 

Daca se intoarce acasa, stati de vorba..vezi ce vrea...mie mi se pare ca el este cu dosul (asta ca sa nu folosesc cuvantul format din 3 litere ce incepe cu "c"...) in doua luntre..., nu mai accepta sa fi parte in acest joc, meriti o viata a ta , dar, mai ales, copilul tau merita o mamica fericita si un camin linistit. Daca il mai iubesti iar el decide ca EA a fost o greseala, atunci mai acorda-i o sansa dar nu sta cu el numai de dragul copilului...copilul va fi mult mai fericit sa te vada singura dar linistita decat cu sotul tau dar trista tot timpul.

 

Numai bine si...fruntea sus!

 

Andreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E o poveste trista, ma surprind rautatile din postarile anterioare.

Draga axxa, intr-adevar nu cred ca ai ce face. Lasa-l sa plece si vezi-ti de viata ta, nu te uita la promisiunile lui.

Practic e la a doua abatere, chiar daca prima data "nu s-a intimplat nimic". In sufletul lui te-a inselat si atunci.

Nu vreau sa-ti faci sperante desarte. Oricum, dupa parerea mea e un nemernic care nu te-a meritat si poate e mai bine sa nu iti cresti copilul sub influenta acestui om.

Meritati mai mult decit va ofera el.

Multa sanatate si tarie sa depasesti momentul asta.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Axxa, imi pare rau ca treci prin asa ceva. Increderea in celalalt, in cel care trebuie sa-ti fie alaturi mi se pare insa definitiv si iremediabil stricata, si in aceste conditii eu nu vad viitorul vostru in comun. Ce-i drept viata reuseste uneori niste potriviri de te crucesti, alteori noi coboram din ce in ce mai mult pretentiile/standardele/visele si reusim sa ne complacem intr-un compromis perpetuu care ajunge sa devina cotidian.

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar suna a telenovela. Dar nu inteleg de ce il mai tii langa tine. Dragoste cu sila nu se poate.

Eu cred ca sotul tau este atat de inversunat in dragostea lui tocmai pentru ca i se pun piedici.

Eu as fi divortat imediat ce as fi aflat ca sotul meu s-a indragostit de alta. Pai daca eu nu sunt obiectul adoratiei sale, de ce sa mai stam impreuna. Sa-i fiu servitoare?

 

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E trist, intr-adevar, dar nu-ti inteleg insistenta.

Ce fel de alianta vrei sa faci cu sotul ei ? Sa salvati ce ?

 

Lasa-l maica !

Cred ca-i dadeam un sut in dorsala din secunda doi. Nici nu mai asteptam sa aud alte explicatii.

Si ce daca aveti un copil, crezi ca nu intelege ce se intampla, ca nu percepe ? Vrei sa ramana marcat de umilintele prin care trece mama lui ? Fii cu fruntea sus daca vrei sa-l protejezi.

 

 

Andreea, mama lu' Tiberiuid="blue">id="Comic Sans MS">id="size3"> [avion]

Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...