Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iubire pe net - am crezut ca-i gluma...


Recommended Posts

Draga Axxa,

 

imi pare rau pentru situatia ta insa sincer nu cres ca dupa o asemenea poveste lucrurile intre tine si sotul tau pot continua, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, chiar daca o lasa pe respectiva. Pe undeva tine si de puterea de a da uitarii o asemenea situatie insa sincer cred ca este greu pentru oricine. Te intreb ceva? Merita sa lupti, numai tu, ca sa ai alaturi pe cineva care a reusit sa dea cu piciorul familiei pentru o necunoscuta? Eu nu as face asa ceva. Crezi ca vei reusi sa uiti, admitand ca renunta la ea, ceea ce a facut?

Faptul ca ei s-au dus la hotel linistiti dupa cele intamplate mi se pare mizerabil. Eu nu as mai putea sta langa un barbat dupa asa ceva indiferent cat l-as iubi sicati copii ar fi la mijloc.

Da, diortul este greu pentru un copil insa si mai greu este sa aiba alaturi doi parinti care stau impreuna de dragul lui. Nu stiu cat are puiul tau, insa parintii mei au divortat cand aveam cateva luni. Nu este o situatie placuta nici cand cresti. Nu i-am avut alaturi pe amandoi insa am inteles decizia mamei mele, mai mult decat justificata (tot infidelitate) si nu as putea sa ii reprosez nimic. A fost bine asa.

Iti doresc sa reusesti sa iei cea mai buna decizie atat pentru tine cat si pentru puiul tau.

 

POZE: id="teal"> EMANUELid="green">[testoasa], LA MAREid="blue">[beach],MAMININAid="purple">[8**],MOTIid="maroon">[pis], CASUTAid="orange">[pegeam],FLORIid="red">[bis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cu cat te pui impotriva nebuniei lor,mai mult, cu atat ii vei intarata mai mult....nimic nu alimenteaza mai mult dragostea, ca impotrivirea!

 

Let him go!!!

 

Nu ai ce face si lasa-l in pace, te va aprecia de o mie de ori mai mult, si vei evita ipostaza de femeie isterica care e ultra afectata de aventurile unui barbat oarecare, fie el si sotul tau...

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti inteleg durerea, dar...trebuie sa intelegi ca in indragosteala in care e nu o sa te auda. Nici ea pe sotul ei. Aia cu plecatul la hotel si lasat sot in spital zice tot.

 

Nu ai decat sa il lasi sa se duca cu ea si sa vezi daca e temporar sau nu. Eu i-as da un deadline de genul "peste x luni ma anunti si pe mine care-i treaba, cu cine ramai" Desi o romanta pasionala tine cam 2 ani, cine stie poate se trezeste mai repede.

 

Gandeste-te ca ai cu cine discuta si anume cu sotul ei care are nevoie de sprijin. Barbatii de obcicei daca incearca sa se sinucida chiar vor sa moara, nu ca femeile care mai mult spera sa atraga atentie si sa fie salvate.

 

Sotul tau imi pare rau sa-ti spun, dar in momentul asta e pierdut.

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Axxaid="red">,

 

In primul rand [pup]si suntem alaturi de tine, macar cu o parere si cu o vorba buna[grup]...

Situatia este intr-adevar grava, si dupa cum a actionat sotul tau "de frica sa nu o piarda"- a luat avionul si a aterizat la ea- parerea mea este ca tu sa iesi din toata chestia asta cu demnitate si cu fruntea sus. Da-i "liber" sa se duca unde vrea, nu-l tine cu forta langa tine, ar fi cea mai mare greseala. Tu te-ai transforma intr-o sotie acra si frustrata aducandu-ti aminte de "povestea" sotului, iar el ar ofta probabil si mai tare dupa ea sau s-ar orienta "pe plan local". Nu-ti amari viata mai mult decat e cazul, incearca sa lasi totul in urma, pentru binele tau si al baietelului vostru! Nu este bine ca el sa creasca intr-un mediu tensionat, si nici nu este bine sa invete ca femeia tolereaza legaturile extraconjugale ale sotului- il poate afecta in relatiile lui viitoare!

Parerea mea este sa te indepartezi cat de mult posibil de aceasta situatie- impreuna cu puiutul tau- si sa tai orice lagatura cu cei 2, cu sotul ei, etc. Nu-ti face bine nici tie si nici sotului respectiv sa va plangeti unul altuia de mila, invartiti cutitul in rana inutil!

Trage aer in piept si traieste-ti viata linistita!

 

Suntem alaturi de tine!

 

Ileana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by yank

Trebuia sa ii tai netu acum 4 ani,acu n-ai ce face decit ori sa ii pazesti pe la hoteluri,ori sa iei si tu alta camera[;)]Life`s a bitch and then you dieid="size1">


id="quote">id="quote">Corect. Apreciez capacitatea de sinteza a sfaturilor de mai sus. La Humulesti Ozana curgea limpede fara prea mari framîntari sociale si politice.....id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de axxa

Nu e prima oara cand vreau sa va povestesc prin ce am trecut si inca (din pacate) trec...


id="quote">id="quote">Cred ca si tu stii ca trebuie, pentru binele tau, sa-l lasi in pace, dovada ca povestesti la timpul trecut. Omul asta este imatur, s-au intamplat tot felul de grozavii intre voi si el nu-si schimba drumul, lasa-l sa plece. Este dureros pentru tine, ca femeie, ca mama, dar o sa treci peste asta, mergi pas cu pas si va fi bine!Nu certati copiii cand viseaza!Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand va multumesc tuturor, nici un mesaj nu mi s-a parut rautacios, si toate au adevar in ele...Da, de acum 4 ani trebuia sa ii dau un sut in fund..numai ca eu am aflat de "acum 4 ani" abia in vara asta, si da, aveti dreptate, nu e pana la urma important sa ramana cu noi, nemaiavand sentimente, dar eu inca sper si incerc sa il cred cand imi spune ca a fost o "ratacire", si asta pentru ca realmente mi-e frica! Mi-e frica sa raman singura cu un copil (Alex are 6 ani), mi-e frica sa raman eu singura, mi-e frica sa nu fiu grabita, pripita in hotararea asta...si in primul rand, tin la el...

Ma intreb, pentru ca si eu gandesc ca voi, daca eu sunt slaba si dezorientata si nu stiu cum sa fac, si penibila in atitudinea mea...de ce sotul ei o accepta asa si e gata sa o ierte?!

Si lucrurile nu au fost simple...s-au trimis buchete foarte scumpe de flori, bani, cadouri, etc...si stiti ce a facut sotul ei? Ieri mi-e trimis banii aceia inapoi, si contravaloarea cadourilor...m-a impresionat[q]...a facut-o simplu, neostentativ, si clar fara intentie, cred ca e un om extraordinar.

 

mama lui Alex iubit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul ei e un timpit. A vrut sa se sinucida si ea a plecat la hotel cu sotul tau.

Te rog nu te lua dupa el. Curaj!

El (sotul tau) nu te-a meritat nicind. Pe mine m-a crescut un om minunat, care nu era tatal meu biologic. Dar cind spun "tata" la el ma gindesc.

Sotul tau nu numai ca nu te iubeste pe tine, dar nu tine nici la propriul copil. O merita pe doamna de la Timisoara.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da-i naiba de banii, zau asa!

 

si lasa-l pe sotul ei, ca nu ai tu nici o treaba cu el, nu faci decat sa adancesti aceasta obsesie a urmarii lor, sa ramai in noroiul care ii priveste pe ei doi...are si sotul ei doza lui de labilitate, dc a vrut sa se sinucida si mai ales, nu are coloana vrtebrala ca barbat, dc o accepta inapoi si in cele din urma, nu ne priveste pe noi ce motive are el de o vrea tot pe ea...macar de l-ar vrea ea pe el si sa ne lase pe noi in pace!

 

una peste alta, decat sa te trezesti ca te cheama el in instanta ca vrea sa divorteze ca sa se insoare cu ea, mai bine pleaca tu prima. e clar pt toti ca tu esti victima, noi de partea ta suntem si orice om normal va judeca la fel!

 

 

e timpul unui ultimatuum: ori, ori...tu oricum pleci si ii lasi adresa unde sa te gaseasca...ori vine dupa tine in genunchi muscand din asfalt, ori divorteaza de el, mai bine singura decat a treia roata la caruta, sa le incomodezi intalnirile de amor de sub ochii tai...

 

si apoi nu esti singura, esti cu noi!! si frica de singuratate o are si babyblue de fata, dc vrei facem "intalnirea fricosilor de singuratete , anonimi" si facem terapie in fiecare seara...

 

[bum] dar terapie din aia..cu bautura, prajituri, muzica...hihihihihihi...orgii....[sm][ups]

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce sariti asa la faza cu banii. Omu a trimis banii inapoi nu pentru Axxa, ca s-o consoleze, ci din orgoliu, si ca sa-i dea peste nas rivalului. Si mi se pare pana la urma un gest inteligent daca astea au fost motivele. Oricum, sa fie la el acolo, zic si eu ca fetele, nu mai tine legatura nici cu el pentru ca va alimentati reciproc si nu ai nevoie de asta. Incearca sa iesi din situatia asta, nu mai accepta. Ori pleaca la Timisoara dar ramane plecat (adik se muta de tot din casa voastra) ori ramane dar ramane cu totul, fara mesaje pe net, fara inatlniri, fara telefoane. Trebuie sa aleaga.

Nu stiu cine ar putea sa te sfatuiasca sa mai ai rabdare. Eu daca as fi in locul tau as propune o separare. Asa esti impacata ca nu este ceva definitiv, asa din prima, ai ocazia sa vezi si cum te descurci singura si te mai limpezesti la ganduri. Poate o sa ai o surpriza sa-ti dai seama ca ti-e mai bine fara el.

O sa-ti dau un citat super tare din alt topic "ajutam sau distrugem" un mesaj scris de Anka-maria, am subliniat ce e important dar redau tot contextul.

quote:

Am citit de-a lungul timpului o gramada de opinii de genul "toti barbatii inseala". Sute de mesaje cu "mai devreme sau mai tarziu sigur ti se intampla asta", nenumarate experientze in care femei super fericite au cazut de sus cand au constatat ce podoaba au la poarta. Mai mult decat atat, cum indraznea cineva sa le contrazica, veneau veteranele cu vorba "esti tanara, nu stii ce spui, las' ca vezi tu, toti barbatii fac asta".

La inceput m-am enervat, am devenit suspicioasa, mai ca nu m-am dus sa-l iau de gat pe barbatu-miu "nesimtitule, spune tot ca te omor!".

Eh, dupa ce mi-a venit mintea la cap, l-am iertat pe saracu' barbat de ingrozitoarea vina(singura de altfel) de a fi de acelasi sex cu niste oameni neseriosi.

Dar din mesajele alea am retinut urmatoarele lucruri, foarte importante: fii pe picioarele tale, fii independenta, ai grija de tine, judeca cu capul nu cu inima, nu te sacrifica pentru copii ca mai rau le faci, casca ochii la ce se intampla in jurul tau, nu face compromisuri la nesfarsit, nu te imbata cu apa rece, mai bine singura decat etern nefericita, etc.


id="quote">id="quote">

 

Axxa, iti doresc sa iesi din situatia asta si sa-ti fie bine.

 

Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...