Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iubire pe net - am crezut ca-i gluma...


Recommended Posts

 

Axxa, povestea ta suna ca un cosmar. Nu-mi inchipuiam o secunda ca se poate intimpla una ca asta : cum sa ti se parinda calciiele in asa hal pe o chestie virtuala incit sa-ti lasi copilul si sotia.

 

Nu pot spune ca trebuie sa divortezi, lasa-l intii sa aterizeze din norul virtual in care s-a urcat.

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu ma pot abtine, iertati-ma va rog : ce le face frate tipa aia de nu mai vor alta pasa ???

 

Axxa, nu te supara, dar nu merita nici o clipa sa te framanti pentru un barbat care alearga dupa pasarici de la un capat la altul al tarii. Halal ratacire ! Copilul tau va incepe scoala, intreaba-l cate ati fi putut face cu banii pe care i-a dar pe avion si pe hotel.

 

Lucrurile nu merg bine intre voi daca el de patru ani bantuie pe net. Cine spune ca in astia patru ani nu au mai fost si altele. Si apoi, daca dupa patru ani de "ratacire" nu s-a stins idila, tu de ce te agati de ideea ca acum, dupa ce au iesit la lumina se vor desparti.

Eu cred ca se iubesc sincer si cel mai bine ar fi sa ii lasati in pace sa-si traiasca povestea, cu finalul ei - care le-o fi harazit.

E urat ce au facut, dar poate e mai cinstit asa, decat sa-si fi reprimat sentimentele "de dragul copilului" si sa fi trait toata viata langa un barbat frustrat, nefericit si cu gandul la o alta. Toata viata sa te compare cu EA, care in perspectiva si de la distanta devine ideala si incomparabila....

Gandeste-te si convinge-te ca asa e cel mai bine.

 

Andreea, mama lu' Tiberiuid="blue">id="Comic Sans MS">id="size3"> [avion]

Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Axia, da, distanta e si a fost inamicul meu in toata povestea asta, totul cred ca pare "ideal" de la o mie de kilometri departare...Poate cea mai buna idee este sa il las sa isi vada de viata lui, asa cum o fi, numai ca relatia noastra e un pic mai complicata, eu deocamdata nu am nici un venit, in fine, nimic nu e de nerezolvat...

Ma gandeam azi noapte...femeia aceasta nu poate face copii, el nu va accepta in final acest lucru, desi ei i-a zis ca nu il intereseaza...iubirea asta la care asist eu si sotul ei e mult cred romantata, si asta poate tocmai din cauza distantei si a imposibilitatii lor de a comunica usor..si probabil si-au dezvoltat foarte mult anumite laturi ale relatiei, vorbe frumoase, etc...am citit (azi noapte nu m-am putut abtine si "rasfoit" mesajele din telefonul lui) niste cuvinte iesite din comun total, si de ce sa nu recunosc, frumoase...

 

 

mama lui Alex iubit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am banuit. Fructul oprit e mult mai dulce si mai dezirabil.

 

Probabil ca in mod sincer nu conteaza ca nu poate face copii. El are copil. Alex va ramane copilul lui indiferent ce se intampla cu voi doi.

Ia-ti viata in maini, mai degraba forteaza-l sa te ajute material pana te pui pe picioare.

 

Stii ce cred : ca a visat la "ce-ar fi daca" timp de patru ani. A exegerat si a amplificat niste calitati care erau oricum o impresie. Faptul ca sotul ei a incercat sa se sinucida pentru ea (ce-o fi fost in capul lui ?) a facut-o un trofeu si mai pretios. Nici un pret nu este prea mare ca s-o aiba.

Lasa-i sa-si traiasca povestea, doar ai grija de interesul tau. Negociaza-ti conditiile fara retineri si mergi mai departe. Asta e! Se intampla din astea in viata, de obicei ne gandim ca nu ni se va intampla noua......

 

Andreea, mama lu' Tiberiuid="blue">id="Comic Sans MS">id="size3"> [avion]

Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten (insurat, cu un copil) care s-a indragostit de o tipa (maritata, cu un copil). Brusc. Dragostea lor s-a soldat cu un sex, apoi tipa a pus punct. Cred ca 6-7 ani nu s-au vazut, dar el tot visa. Si se pare ca si ea, din moment ce l-a sunat. Si aventura a inceput. Ca-n filme. Cu planuri de viitor, cu pregatiri de divort (sotia lui a aflat), cu fericire mare. Eu nu am fost prea impresionat de cucoana, dar ce era sa zic?

Tot brusc s-a incheiat. Cu strigaturi. Cu amenuntari, cu aflat sotul ei, de la sotia lui.

De fapt, in acelasi timp, tipa avea inca doi gagii.

Sotia lui l-a acceptat si dupa. De fapt ea e cea care a pus lucrurile la punct, el era prea distrus.

Asa ca nebuni exista pretutindeni. Tin foarte mult la prietenul meu, insa chiar nu l-am inteles ce-a vrut. Te pui insa cu amorul...

In toata afacerea mi-a placut sotia lui. A gestionat criza excelent. A recunoscut si el, ulterior, atunci cand i-am spus sa tie bine de nevasta, ca deocamdata nu s-a ridicat la inaltimea ei.

Acum totul este OK.

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

 

Asa ca nebuni exista pretutindeni. Tin foarte mult la prietenul meu, insa chiar nu l-am inteles ce-a vrut. Te pui insa cu amorul...

In toata afacerea mi-a placut sotia lui. A gestionat criza excelent. A recunoscut si el, ulterior, atunci cand i-am spus sa tie bine de nevasta, ca deocamdata nu s-a ridicat la inaltimea ei.

Acum totul este OK.

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">

 

 

ma intreb, oare cu ce se alege intr-un final o persoana, femeie sau barbat, care gestioneaza cu calm si diplomatie o criza,in care este o victima umilita si abuzata emotional, de un partener de viata egoist care isi urmareste propria placere??

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

 

Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.id="green">

Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta. - Elie Weiselid="red">

Nu merita sa plângi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plângi.id="green">

Nu îti petrece timpul cu cineva care nu e dispus sa si-l petreaca cu tine.

Nu plânge pentru ca s-a terminat, zâmbeste pentru ca s-a petrecut.id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by babyblue

 

ma intreb, oare cu ce se alege intr-un final o persoana, femeie sau barbat, care gestioneaza cu calm si diplomatie o criza,in care este o victima umilita si abuzata emotional, de un partener de viata egoist care isi urmareste propria placere??

 

 


id="quote">id="quote">

 

Se cheama ca ramane Doamna X, femeie maritata.

Probabil nefericita, dar multi vad, putini cunosc.

 

Cum zicea o prietena de-a mea, pe care sotul o abuza psihic : si ce vrei fata, sa ma duc singura la revelioane ?

 

P.S. Habar n-am cu ce se alege un barbat in aceeasi ecuatie.

 

Andreea, mama lu' Tiberiuid="blue">id="Comic Sans MS">id="size3"> [avion]

Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma intrebam tot citind la acest subiect (si altele pe aceeasi tema) : care este resortul interior care ne face sa acceptam un barbat inapoi numai pentru ca nu i-a iesit pasenta cu "cealalta". Numai pentru ca nu a reusit sa-i fie mai bine si atunci s-a intors la raul cunoscut.

Cu alte cuvinte : de ce ne multumim sa fim raul cunoscut.....

 

Asta a fost off topic, dar nu m-am putut abtine

 

Andreea, mama lu' Tiberiuid="blue">id="Comic Sans MS">id="size3"> [avion]

Micul Print

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Androix

Nu stiu de ce sariti asa la faza cu banii. Omu a trimis banii inapoi nu pentru Axxa, ca s-o consoleze, ci din orgoliu, si ca sa-i dea peste nas rivalului. Si mi se pare pana la urma un gest inteligent daca astea au fost motivele.


id="quote">id="quote">Poate a gandit k Axxa are nevoie de bani pt copil; poate a gandit asa cum ar tb sa gandeask un tata. Dak "tata" vrea sa ii cheltuie cu ... mama poate are nevoie de ei.Un gest onorabil, venit din partea unui om care sufera.Nunta noastra - 3 Iunie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

In toata afacerea mi-a placut sotia lui. A gestionat criza excelent.


id="quote">id="quote">

 

Rufus, poti sa ne dai niste detalii - CUM a gestionat criza? Intotdeauna am vrut sa aud impresii din cealalta "tabara" [hot]. Sa mai invatam si noi niste chestii practice [:D].

 

PS Intreb pentru ca o apreciere similara a avut sotul meu la adresa nevestei din "La sud de granita, la vest de soare". Sincer, n-am reusit sa pricep exact CE i s-a parut excelent in reactia ei (tipa nu facuse decat sa-l lase-n boii lui pe sotu' inamorat si doar la un moment dat i-a spus ceva de genul "sa stii ca nu sunt proasta"). Ma opresc aici ca fac o telenovela dintr-o carte super, scuze!id="size1">

 

mmc

 

"Trebuie sa ne golim de prea plinul Eu, ca sa mai intre in noi un pic de Dumnezeu." Petre Tuteaid="navy">id="size1">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...