Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iubire pe net - am crezut ca-i gluma...


Recommended Posts

quote:Originally posted by babyblue

ma intreb, oare cu ce se alege intr-un final o persoana, femeie sau barbat, care gestioneaza cu calm si diplomatie o criza,in care este o victima umilita si abuzata emotional, de un partener de viata egoist care isi urmareste propria placere??


id="quote">id="quote">

 

1. Iti doresc sa nu afli niciodata din proprie experienta.

 

2. Iubire....sursa celor mai mari fericiri si nefericiri. Nu cred ca pot explica in asa fel incit sa realizezi prin ce am trecut. Unul din lucrurile care m-au ajutat a fost iubirea mea pentru sotia mea, pentru cea care (cum spunea cineva) a dat cu piciorul familiei intr-un anumit moment. Nu stiu nici acum (si nu vreau sa ma mai gindesc pt ca imi fac rau singur) ce simtea pt celalalt. Sentimentul ca dupa 20 de ani cea pe care o iubesti traieste intr-o lume din care tu nu mai faci parte si te trezesti singur. Te simti umilit si te vezi ca o cirpa de sters pe jos, ca presul pe care ea isi sterge picioarele, ca o persoana care nu mai are nimic si a carei viata nu mai are nici-o importanta atit timp cit cea pe care o iubesti nu mai face parte din viata ta si tu nu mai esti acela.

 

Poti sa imi scrii pe privat daca vrei mai multe amanunte....dar atita timp cit este numai o curiozitate ar fi bine sa nu aprofundezi subiectul pt ca numai simplul fapt de aincerca sa te pui in piele unei persoane tradate poate sa iti faca rau daca esti labila psihic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by babyblue
Originally posted by Rufusma intreb, oare cu ce se alege intr-un final o persoana, femeie sau barbat, care gestioneaza cu calm si diplomatie o criza,in care este o victima umilita si abuzata emotional, de un partener de viata egoist care isi urmareste propria placere??
id="quote">id="quote">Cum cu ce?Ii ramine demnitatea nestirbita! Macar celui tradat.sau e de preferat sa aiba o comportare identica sau poate sa dea cu lopata si toporul?si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit sa spun ca nu ai avut nimic de mai multa vreme, din moment ce sotul tau bintuia pe internet in cautare de... ce-o fi cautat el!

Daca te agiti tot nu rezolvi nimic. Ba mai vede si fiul tau, care e destul de mare, partea urita a lucrurilor.

Cred ca e greu si treci prin toata gama de stari. Sper sa ai taria sa te rupi de sotul tau. Eu chiar cred ca e mai bine pentru toata lumea. Sper ca nu imi permit prea multe dindu-ti sfatul asta, dar e parerea mea sincera.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca un barbat isi cauta ceva pe internet sau oriunde nu este vina femeii deloc. Sau invers... Poate sa aibe o relatie super acasa, poate sa iubeasca in acelasi timp doua persoane, poate sa ii stea in fire asa...poate...poate...

 

Dar in nici un caz nu ii pune vina esecului in circa ei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde reiese ca ar fi vina ei. Poate nu m-am exprimat bine.

Eu zic doar ca nu are rost sa isi consume ea energia urmarindu-l, certindu-se sau mai stiu eu ce. Nu ca s-o admire unii-altii ca se poarta ca o doamna, ci pentru ca efectiv nu cred ca are rost. Individul asta nu merita lacrimile ei sau suferinta copilului lor.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by rilbuc1

Daca tot ai facut o alianta cu sotul ei, macar fa-o oficiala [:D]. Viitorul cu sotul tau nu prea suna bine.http://community.webshots.com/user/rilbuc


id="quote">id="quote">nu cred ca era momentul sa iei peste picior durerea cuiva,ma uimesti ril......aminteste-ti ca si tu ai trecut prin momente grele si n-a fost usor.....axxa,trebuie sa lasi timpul sa treaca,e cel mai bun sfetnic.....lasa-l in pace,incearca sa te detasezi,sa te gindesti la viitorul tau si al copilului,chiar daca veti ramane numai voi doi.....nu mai rasfoi mesaje si nu mai cauta amanunte,nu faci decit sa rasucesti cutitul in rana,si nu asta iti trebuie.....BRENDA"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"http://community.webshots.com/user/brendamitran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca ar trebui sa te concentrezi asupra copilului si sa divortezi. E necesar sa te rupi definitiv de un asemenea barbat ca sa poti avea o viata frumoasa. Ce s-a distrus nu se poate repara la o cafea cu niste cuvinte de regret. Faptele spun cu totul altceva. Luciditate, ratiune si actiune... nu mai judeca cu inima in cazul de fata fiindca tu si copilul veti avea de pierdut.

 

 


If you don't stand for something, you'll fall for anything. id="size3">id="Courier New">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija, strange dovezi, ca nu cumva sa te trezesti ca reclama copilul.

Eu una nu l-as mai lasa sa se apropie de puiul meu. Daca s-a dus dupa alta negandindu-se la copil, sa se duca. Dar nici sa nu se mai apropie de el.

Iar tu poti sa ai grija si singura de copilas. Sunt sigura de asta.

 

 

In privinta acestei iubiri - e posibil sa reziste. Oamenii pe net, cnd nu se vad, isi spun mai multe decat si-ar spune face-to-face. Iar faptul ca totul a inceput acu' 4 ani, si a reizbucnit acum... nu cred ca ar fi doar un foc de paie. Imi pare rau ca trebuie sa iti spun asta.

Sotul tau e vinovat; nu ar fi trebuit sa chatuiasca cu altcineva. Poate a inceput dintr-o gluma si uite unde s-a ajuns.

Iar daca ar fi existat cumva o problema intre voi, daca era intr-un fel nesatisfacut de ceva, iar e vinovat, ptr ca trebuia sa discute cu tine, sa incercati sa rezolvati problema, nu sa se refugieze intr-o relatie virtuala.

 

Imi pare sincer rau Axxa. Roaga-te si tu. Dumnezeu o sa te ajute sa iei cea mai buna decizie.

[flo]

 

 

[cit]Lumyid="red">- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] id="blue">id="Book Antiqua">(11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.

id="right"> id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca se poate reinnoda o peveste de iubire, daca mai e iubire

cred ca el sau ea pot ierta o ratacire, o nebunie sau cum vreti sa-i spuneti.

cred ca exista iertare in numele iubirii care a fost si care mai poate fi, in numele copiilor si a anilor buni petrecuti impreuna.

daaaar ... iertarea nu poate veni decit daca cel care trebuie iertat isi doreste cu disperare asta. adica trebuie sa faca astfel incit sa demonstreze ca merita.

nu cred ca poate fi reinnodata o relatie in care cel ratacit a revenit doar pe jumatate.

 

de aceea, in acest caz, cred ca o separare imediata e mult mai indicata decit aceasta tracasare care indulceste mult imaginea femeii iubite aflate departe si coloreaza in culori nu prea avantajoase imaginea nevestei.

asa, s-ar putea ca impricinatul sa-si aduca aminte ce frumoasa, desteapta, simpatica era nevasta si sa vada ca iubita nu-i chiar boboc de trandafir. sau, pur si simplu, s-ar putea rupe pisica mai repede pentru ca ... asta e.

 

[hop]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...