Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iubire pe net - am crezut ca-i gluma...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu am zis sa foloseasca copilul drept scut.

Insa el a dovedit ca nu ii pasa de copil. Cel putin din ce am citit, asta concluzie am tras.

Iar copilul e destul de mare sa inteleaga adevarul. Eu una, nu mi-ar fi trebuit sa mai stiu de tata, daca as fi stiut ca a inselat-o pe mama.

 

In alta ordine de idei, am cunoscut un caz in care el si-a parasit nevasta si 2 copii ptr alta. La un moment dat a incercat sa obtina tutela la unul din copii ca sa nu mai fie nevoit sa plateasca pensie alimentara.[alcool]

Cand mama copiilor a murit, statul a incredintat copii tatalui. Credeti ca a avut grija de ei? Deloc! A trebuit sa intervina vecinii sa anunte autoritatea tutelara ptr ca mama-vitrega maltrata copii. Iar el nu facea nimic!! El o iubea pe ea. Si ea facea legea.

De asta spuneam: exista situatii cnd nu capul dicteaza, ci altceva ([indecent][:I]). Si atunci vai de copii care sunt la mijloc!

 

[cit]Lumyid="red">- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] id="blue">id="Book Antiqua">(11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.

id="right"> id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca mi-e frica sa raman singura, mi-e frica sa ajung in situatia sa nu fac fata lipsei tatalui in viata copilului, si sincera sa fiu, m-a izbit asa de tare ceea ce s-a intamplat, si mi s-a parut ca a fost foarte rapid totul, si nu eram pregatita pentru asta, asa cum a zis cineva mai devreme, nu credeam ca "se poate" sa raman fara omul langa care am stiut 10 ani ca o sa fim impreuna pentru totdeauna, si care a tinut la noi si in felul lui, ne-a iubit si ne-a aratat-o...Eu nu stiu ce fel de sansa sa ii dau, sunt zapacita complet, el imi pare ratacit, speriat, si nu stie cum sa faca si care este binele...si culmea care este, sunt momente cand mi-e mila de el, il vad "jigarit", dar imediat imi amintesc ce a facut, imi vin in minte vorbele lui, ziua cand a plecat si ne-a lasat acasa cu foarte putini bani, stiind ca eu nu am de unde sa ma imprumut macar...in fine...IMI E FRICA! si mi-e teama sa nu confund frica de singuratate cu iubirea, pentru ca acum am sentimentul mai mult ca niciodata ca il iubesc...

 

 

mama lui Alex iubit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca aveti o sansa sa recladiti o viata impreuna.

cu putin noroc, ceva dibacie si mult calm, se poate.

tie ti-ar fi de folos o prietena cu capul pe umeri, echilibrata si realista, genul ala optimist, fara frustrari.

lui i-ar fi de folos un sut in spate de la timisoreaca

 

nah ... usor cu teoria, cu practica e infinit mai greu

 

[hop]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Axxa,

nu e deloc usor sa treci peste tot ce s-a intamplat.Si cum cineva spunea de unde o sa ai certitudinea ca nu se va mai intampla.

Eu nu zic sa divortezi ci sa faci ce e mai bine pentru tine.

Eu am incercat s atrec peste o astfel de poveste si nici acum dupa 4 luni nu am putut ierta.Inima imi e sfasiata.

Asa ca daca vrei sa suferi pentru urmatorii ani,stai langa el.Daca vrei sa uiti si sa o iei de la capat pleaca de langa el.

 

ANGELA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, daca tu la 4 luni dupa inca ai inima sfasiata, de ce ii insinuezi axxei ca va suferi in urmatorii ani? Poate si tu peste un an vei fi OK...

 

Axxa daca simti ca il iubesti, in aceste conditii, inseamna ca chiar il iubesti si vezi tu cum veti rezolva problema asta ....fii alaturi de el si nu-l parasi! Va aprecia asta, nu neaparat prin a incepe o alta aventura in viitor!

Credeti-ma toti meritam o a doua sansa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca stai si judeci la rece iti dai singura seama ca el s-a comportat foarte urat si ca nu merita sa ramai langa el. Nu zic ca e om rau, toti ne putem indragosti sa nu mai stim de noi. Dar chiar si in fata unei "nebunii" trebuie sa ne comportam onorabil, nu sa calcam pe cadavre.

Eu nu cred ca vei mai putea trai langa el, chiar daca tipa ti-l trimite pachet inapoi. Stiu ca acum ti se pare imposibil sa supravietuiesti fara el si esti gata sa accepti orice numai sa nu se intample asta. Dar adevarul e ca poti sa te descurci, si financiar si psihic, ca o sa treaca, o sa uiti.

Nu mai cauta justificari pentru comportamentul lui pentru ca advarul e ca a renuntat la tine si merita pedepsit, nu primit inapoi! si (au mai zis fetele) nu mai intretine legatura cu sotul tipei pentru ca e labil psihic si te influenteaza in rau.

 

J si Carla (05.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vad ca s-a scris pe ici-colo cum ca:sa uite ca va vedea copilul , nemernicul, mai ales cu "pramatia" care ne-a despartit linga el".Si asta pt binele copilului, spuneti unele din voi.Tot asa,copilul nu trebuie sa asiste la scene si cearta.

Cine sa se certe?mamele poate!

ELE, mamele urla si sint suparate..deci de ce nu ati putea, PT BINELE copilului, sa faceti liniste in casa?

sau numai ei trebuie?

Si ce legatura are o "alta" cu rolul unui tata de parinte?

Parintele, de orice sex, nu paraseste copilul ci partenerul.Daca toti ar realiza asta, nu ar mai asista copiii la scandaluri.[bang]

 

si tot asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by She

vad ca s-a scris pe ici-colo cum ca:sa uite ca va vedea copilul , nemernicul, mai ales cu "pramatia" care ne-a despartit linga el".Si asta pt binele copilului, spuneti unele din voi.Tot asa,copilul nu trebuie sa asiste la scene si cearta.Cine sa se certe?mamele poate!ELE, mamele urla si sint suparate..deci de ce nu ati putea, PT BINELE copilului, sa faceti liniste in casa?sau numai ei trebuie?Si ce legatura are o "alta" cu rolul unui tata de parinte?Parintele, de orice sex, nu paraseste copilul ci partenerul.Daca toti ar realiza asta, nu ar mai asista copiii la scandaluri.[bang]si tot asa...


id="quote">id="quote">Bravo!!!! ai perfecta dreptate!Ce-i aia? M-ai parasit, gata! Nu mai vezi copilul, nenorocitule! Ori barbatul paraseste nevasta iar aceasta ii spune copilului tatal tau ne-a parasit... paraseste/divorteaza de sotie nu de copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

axxa, incearca sa stati despartiti macar o luna. Trimite-l la Timisoara, raspunde-i la telefon dar vorbiti strict despre ce face copilul.

Cere-i ferm sa iti lase o anumita suma de bani care sa va ajunga, tie si copilului, o anumita perioada de timp pana gasesti tu o solutie viabila de a a avea bani.

Nu il ameninta cu divortul.

Eu cred cu tarie ca oamenii se schimba si toate aste pot fi doar o ratacire.

Cred ca daca va avea ocazia de a sta alaturi de cealalta va vedea ca de fapt viata nu este asa de roz cum credea.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...