Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la galati sa veniti! (30)


Recommended Posts

Ce pot sa va spun este ca am o fetita superba pe care o iubesc foarte mult, normal, nu?!Are 4 ani si 7 luni, se numeste Ioana Cezara si di acest an merge la gradinita. Este foarte incantata si nu a plans deloc pana acum.deabia asteapta sa treaca weekendul sa mearga din nou la copiii de la gradinita. Sunt de cele mai multe ori atat de obosita si stresata de la serviciu ca nu am nici chef, nici timp sa ma joc cu ea si tare regret apoi lucrul asta. Dar ce sa fac mai intai? Curatenie, mancare,calcat si nu in ultimul rand servici. Tare as vrea sa am concediu vreo 6 luni sa imi treaca si mie oboseala si sa pot alunga stresul asta zilnic. Asta e, nu se poate. Mult noroc si ma bucur sa fiu printre voi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata Galatzi! mai intru si eu din cand in cand, asa ca sa nu ma uitati [pup] am fost vineri la doctor, bebelusul meu e ok, se dezvolta bine, placenta nu s-a ridicat dar cica mai e timp. am stat de vb cu o mamica de 2 zile, a nascut prin cezariana si mi-a spus ca este f multumita de "maternitate", si ce am vazut pana acum acolo mie mi-a placut, deci eu aleg maternitatea. ma duc pe 30 decembrie, sper sa se vada sexul atunci si vorba aia "ce-o fi numai fetita sa fie" pupici [pup] diana [gravi], am 15 saptamani [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza tuturor....daca se mai poate numi dimineata la ora asta [:D] In primul rand zic bun venit mir3lly . Sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa. Paky, ma bucur ca ai vesti bune despre bebic si bine ca te-ai linistit sufleteste in ceea ce priveste locul unde vei naste. Sarcina usoara in continuare! Viorica, multumesc pentru gandurile bune. Pupici de la Raszvan pentru Shalini!!! Pupici si sa aveti o zi buna..... PS: AAAAAAAAA, Daissy...am vazut pozele... ai o frumusete de baiat. Daca era fetitza ma dadeam bine pe langa tine poate o puneam o incuscreala...hi hi.[:D] Byeeeee! Cris si bb Razvan (23.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bey, da' slabuta miscare pe-aici! Io stiu ca, de regula, nu prea postez, dar mai aveam ce sa citesc! Acum doar cateva fete vin mai des pe aici! Laura, Cookie, Vilma...Alina...ce faceti? sunteti chiar asa ocupate de nu mai intrati deloc? Hai, bre, sa ne mobilizam oleaca, au mai venit si fete noi sa le impulsionam si noi sa fie active! Gata! Eu promit sa fac in fiecare dimineata cafea, va fac si prajiturele, da' sa nu ma faceti sa muncesc degeaba! OK? In alta ordine de idei ma duc in seara asta sa-mi vad finuta[:D].Abia astept! [;)] ...poate-oi reusi sa pun si io poze, daca m-o lumina cumatra cum se face... [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! Gmoisi bine ai revenit , te asteptam in galati, iar informatii despre scoli si gradinite nu am, al meu copil e mik. Mir3lly bine ai venit. Eliza sa intelegem ca tu si Mir3lly va cunosteti? mai eu nu scriu de lene si in plus sunt toata ziua singura cu bebe acasa ca tasu munceste zi lumina asa ca mai rarur, da de citit va citesc :) Alina, mama de Vlad (25.09.2005) [url="http://photos.yahoo.com/alina_elena62000"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirela , bine ai venit. dragalaselor, nu as fi vrut sa va plictisesc, dar m-am saturat!nu vreau sa par "victima in ochii vostri. degeaba acest gand. acum 2 zile i-am spus Krisei sa nu ma mai "bombardeze cu mesaje", sa-si vada de treaba ei, pers. ei nu ma mai intereseaza..... si surpriza........... "d-na profesoara", imi trimite pe mess. niste cuvinte greu de reprodus...... nu-mi venea sa cred ochilor...... voi ma cunoasteti nu stiu daca sunt chiar "o vaca"insensibila....... , si restul... nu pot sa va mai reproduc. cand am luat atitudine in vara multe dintre voi mi-ati sarit in cap.gandurile mele nu se indreaptau decat spre un copil cu mari probleme si nu spre o mama care pozeaza pe post de "victima" a destinului.mi-a ajuns cutitul la os . nu mai support mizeriile unei pers. ce se pretinde a fi "dascal", si de fapt in tot ceea ce face nu stie decat sa improaste cu noroi si sa jicneasca.. va ROG SA MA CREDETI, NU MAI SUPORT. CU Atat mai mult cuvintele ei de acum 2 zile au pus"capac" si eu sam avut probleme cu copilul meu, dar stiti si voi nu am facut o drama, poate simteam si eu nevoia cA CINEVA SA MA AJUTE CU UN "AJUTOR" CAT DE MIC . am trecut cu bine si mi-m spus in primul rand ca nu trebuie sa fac "caz" din suferinta propriului meu copil am mers mai departe fara ca multi sa-mi cunoasca durerile, lacrimile si suferintele.am avut alaturi doar parintii(tatal Biei ne-a parasit cand avea 8 luni), am izbutit cu optimismul din noi, credinta in Dumnezeu...... nu suport ca astazi o anumita persoana sa ma jicneasca, sa ma facA in tot felul, cu atat mai mult cu cat nu ma cunoaste in deajuns . nu mai pot sa rabd.va rog sa ma iertati ca v-am plictisit, dar simt nevoia sa spun si eu "of-ul"meu.nu vreau sa mai aud despre Kriss, nu ma intereseaza pers. ei sa ne fie clar, (pana si la seminarul "dawn" am ignorat-o), sunt alaturi de voi si nimic mai mult. va iubesc, va respect penrtu tot ce faceti...... sper sa ramanem prietene chiar daca eu am un copil mai "special"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am luat cu supararile si am uitat sa va spun.Bia a primit un papagal (asa cum va spun), cadou de la o colega de servici. e fascinata. vb. (in legea ei)cu el,il iubeste la nebunie,ii spune"nani- nani",il imbratiseaza cu tot cu colivie, o pune pe mama sa-i dea "papa", se ridica de la masa sa-i dea sa manance.e tare fericita ca are un prieten.l-a si botezat il chiama,. "CIUPA".sincera sa fiu cum se cresc papagalii? i-am cumparat os de sepie, nisip, mancare,oglinda cu scarita.. ce trebuie sa-i mai iau? astept parerile voastre. .,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

WOW! nu e chiar ce ma asteptam sa vad aici! Din cate stiam, Mihaela, subiectul asta a fost odata lamurit.Imi pare rau ca iar ati ajuns la mesaje si jigniri, poate ar fi fost mai bine sa vorbiti la seminarul la care v-ati intalnit si ati fi rezolvat problemele dintre voi sau poate ar fi mai bine s-o faceti pe privat sau sa va intalniti si sa discutati ce aveti de discutat pentru ca, din punctul meu de vedere, forumul acesta are cu totul si cu totul alt scop. Voi doua cu atat mai mult ar fi trebuit sa va apropiati, avand copii mai speciali, chiar nu are sens sa va improscati cu noroi una pe cealalta nici pe forum, nici pe mess si nici la telefon;in fond nu rezolvati nimic balacarindu-va asa ! Si n-ar fi rau sa stabilim o intalnire la care sa vina si Cristina s-o cunoastem si noi sa vedem cu cine si despre cine vorbim noi de ceva timp. Ce zici Cristina? spune tu cand ai putea, sa ne putem si noi stabili programul in functie de tine. e bine asa? In alta ordine de idei...am facut cafeaua, asa cum am promis...doar ca e cam amara azi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ! Eliza, chiar asa, n-am scris de multisor (dar citesc)[;)]. Dar asa "am o lene de ma doare "[:D] Si pe deasupra am si ramas fara voce saptamana trecuta (oare asta impiedica la tastat ?)[:D] si acum ma lupt cu o durere de gat groaznica si cu o tuse seaca. Asa, ce voiam sa spun ? AAA, ca nu am avut starea necesara. Dar va iubesc pe toate si tare mi-e dor de voi. Alina, tot terorist piticul tau? Imi inchipui ca merge binisor deja. Gmoisi si Mir3lly, bine ati venit la noi. De abia astept o intalnire ca sa ne cunoastem. Dati-mi si datele de nastere ale bebeilor sa va trec in listuta de pe prima pagina. Mihaela, imi inchipui ca nu-ti este usor de loc sa faci fata problemelor de zi cu zi. E foarte bine ca ai ajutorul parintilor. Si cand simti ca nu le mai poti duce "tipa" si iti sarim in ajutor. Ne esti foarte draga si te admiram pentru curajul tau. Imi inchipui ce fericita trebuie sa fie Bianca cu papagalul. Cristina, ce dor mi-era si de tine ! Poate reusesti sa vii la urmatoarea intalnire sau poate ne dam intalnire la banca.[;)] Paky, ce bine ca te-ai linistit. Pentru mine a contat enorm increderea in doctorii care mi-au supervizat sarcina, nu locatia unde nasc sau cum e instrumentarul. Sanatosi sa fiti ! Gaby si acum ma gandesc la intalnirea de la gradinita. Cum am putut sa nu te recunosc ? Data viitoare sa ma tragi de maneca.[:D] Grupa Dariei va face serbare de Craciun si acum trebuie sa caut sau sa-i fac rochie de fulg de nea. Are cineva gata facuta ? Nu de alta dar croitoreasa e super ocupata, nu m-ar refuza dar i-as da planurile peste cap. Alice ce rol are la serbare ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...