Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spionajul in cuplu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Elise, sa stii ca nu intotdeauna sunt grasance si pustoaice "proaste rau"; Georgiana, iarta-ma, stiu ca asta nu o sa te ajute, dar...

Vecinul nostru, tatic de fetita de 16 ani, si-a parasit familia ptr. o tipa (de undeva de prin Europa, nu mai stiu exact de unde) pe care a cunoscut-o pe net... nu zic ca asta o sa se intampla, dar, cum spunea cineva (scuze, nu-mi amintesc cine) "de la asl la coffee" e doar un pas.

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca: NU-l mai iubesti, NU ai un contract pre-nuptial care sa-ti impuna sa-i platesti pensie aliumentara daca divortezi, legislatia olandeza NU impune sa-i platesti pensie alimentara (cea canadiana impune sa platesti puturosului apt de munca daca te desparti de el si nu are alte mijloace de trai!)... atunci DE CE MAI STAI CU EL? Ai un servici bun, esti tanara, doresti o familie cu un sot devotat, iubitor, harnic, muncitor (bun exemplu pt copiii vostri care vor veni la timpul potrivit)! NU-ti pierde timpul! Viata trece pe langa tine si ajungi sa nu stii de ce ai stat asa fara sa faci nimic...

Spionaj? NU MERITA! Traieste-ti viata fara sa cari putori in spatele tau!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgiana, ce crezi ca obti daca il confrunti cu dovezi clare???

un om "addicted" va raspunde cu furie si violenta atunci cand e confruntat.

nu va renunta sa mai faca asta, doar ca il confrunti tu. ba se va ascunde si va continua.

eu m-as separa de el pana isi va gasi un servici.

 

Elise cine crezi ca ma poate impiedica sa-mi iau un nume de genul Pussysomething si sa "ma distrez" la randul meu pe seama unui cuplu??? Nimeni!!!

pe messenger nu stie nimeni cine esti, toti isi imagineaza ce buni sunt ei. vai...ce s-au distrat de celalalt!!!! dar oare cum s-o mai fi distrat celalalt de el? huh?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Felicity

....cine crezi ca ma poate impiedica sa-mi iau un nume de genul Pussysomething si sa "ma distrez" la randul meu pe seama unui cuplu??? Nimeni!!!


id="quote">id="quote">

Copil frumos – e clar cine te impiedica: bunul simt si buna crestere.... in plus, este clar ca ai suficient de multa imaginatie sa folosesti alt nume decat Pussysomething......... [alcool] !

 

Dar sa revin la subject:

 

georgiana06 – in primul rand, bine ai venit pe DC [floare3] !

Daca doresti cu Adevarat sa rezolvi aceasta situatie, trimite-mi un PM sau mail (sunt in partea de sus a mesajului meu cateva butoane simpatice pt asta) si am sa iti vorbesc un pic despre voi amandoi, despre ce se intampla cu voi si... nu numai.

 

Dar nu aici, caci multe lucruri vor fi mult prea personale pentru a le face publice.

 

Gata, fug [testoasa] Pace tuturor [floare3] !

 

Adrian

My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri,incurajari, sfaturi.

Ceea ce am mai spus,situatia asta tine de ceva timp si am stat mult si m-am gandit pana ce am ajuns la concluzia ca vreau sa il confrunt cu ce face, sa nu mai imi zica doar ca mi se pare mie. Vreau sa vad ce mai zice atunci cand ii arat negru pe alb.

Olim zicea sa imi fac un cont pe messenger si sa incerc sa il prind. Asta cade din start dintr-un motiv -nu am de unde sa tst pt ca acasa avem doar un calculator iar de la servici nu am cum pt ca nu avem acces la programe de chat. Ca sa merg la un internet cafe nici asta nu tine pt ca sincera sa fiu nu am vazut pe aici caci in general fiecare are conexiune net acasa.

Nu vreau sa ma credeti fixata pe ideea ca vreau sa il spionez dar asta cred eu acum ca e cea mai buna solutie. Deja am luat decizia asta, acum trebuie doar sa vad cum o voi face.Apreciez fetele care au incercat sa imi schimbe gandul sau sa ma convinga sa il las sau sa il schimb, sincer va zic nu mai imi pasa!

Cat despre intretinut- e si vina mea ca mie la inceput mi-a convenit sa am barbat de casa si eu sa fac cariera. Noi convenisem ca eu ma voi axa pe partea profesionala, ceea ce insemna si adusul banilor in casa si el sa se ocupe de copii si casa si sa lucreze parttime sau chiar sa stea acasa. Ei bine, copii inca nu avem, de intretinut casa in ultimul timp nu o prea mai face ca doar e super ocupat domnul, asa ca tot eu gatesc in fiecare zi, fac cumparaturi, spal vasele si rufele pe cand el doar face curatenie.

Da, sta foarte mult pe net...aproape tot timpul cand ma intorc acasa e pe net si mai sta si seara cateodata in plus ca sta toata ziua!!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicity,

 

Ideea nu e ce te impiedeca, ci ce te determina.

Daca ti se pare distractiv sa te numesti Pussy nu-stiu-cum si sa te dezbraci pe webcam, pentru orice Ghitza... asa te distrezi tu... nu are nimeni nimic impotriva.

Distractie placuta! [:D]

 

 

Georgiana,

 

pai daca voi ati stabilit din start ca tu sa ai job si el nu, nu poti sa ii reprosezi ca nu munceste.

Daca problema se rezuma la faptul ca sta pe net in loc sa faca menajul in cursul zilei, desfiinteaza-i conexiunea si cu asta basta.

 

Sau pune webcamul pe transmisie live si il mai accesezi de la birou din cind in cind, sa vezi ce iti mai face omul pe acasa.

Desi... nu stiu la ce te ajuta.

Nu poti oricum sa-l transformi intr-un catzel in cushka.

Si asa nu are o preocupare si cu cine sa schimbe o vorba toata ziua, o sa se mai simta si monitorizat....

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgianaid="red"> nu inteleg cu ce te va ajuta rezultatul obtinut in urma spionarii - sa-i demonstrezi ca ai avut dreptate ca vorbeste pe mess cu cine stie el, ca noaptea se trezeste si tasteaza - si care va fi urmatorul tau pas - crezi ca probele il vor determina sa renunte la vechile obiceiuri si in plus se va angaja la servici si totul va fi frumos ca in povesti - sincer nu cred.

 

Prea mare este dragostea ta pentru el daca permiti toate astea din partea lui - si oricite sfatrui nu ti-ar da fetele tu pina nu ai sa te convingi singura de situatia in care te afli - nimeni n-o sa poata sa te ajute.

 

Eu il va ca fiind un iresponsabil mare de tot - si nu e un pusti de 20, chiar 25 ani - pai lui ii convine ASA si nu altfel.Atitudinea lui fata de tine este , nu gasesc cuvinte sa nu-l zic pe cel mai urit cuvint sau pe unul prea frumos pentru el - ca el tasteaza noaptea si iti spune tie ca tu visezi - ma ierti dar el in acel moment iti spune ca tu esti proasta insa utilizeaza o fraza intreaga - adica ce ai ajuns tu in asa hal ca sa nu-ti dai seama ca el se ridica noaptea din pat linga tine, ca merge si tasteaza.

 

Cred ca as spune mai multe - desi tot timpul afirm ca am virsta la care inca nu pot da sfaturi - si nu le dau - imi spun parerea - dar- eu vad familia altfel, relatia dintre soti - bazata pe incredere, comunicare - si se poate de continuat, nu-ti spun lucruri care tu nu le stii - dar tu cu orice pret te tii de el chiar daca vezi ce ti se intimpla inchizi ochii si vrei sa-i aduci dovezi - adica ce - cuvintul tau in fata lui nu conteaza - ci doar probe.

 

Ma opresc aici pentru ca vad ca incep s-o iau razna.

 

Aliona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgiana, din pacate nu ma pricep destul la computere sa-ti pot oferi o solutie.

Dar cred ca nu e el omul potrivit. Asa a fost de la inceput, doar ca se ascundea mai bine.

Va continua sa caute pe net. O fi o distractie, dar daca gaseste ceea ce cauta... pleaca. Vezi exemplul fetei de la Constanta. Astea cu "se distreaza" sint basme, scuze de moment. Distractie e cind nimeresti o data si te uiti de curiozitate. Dar cind te tii de asta toata ziua...

Problema e ca spunea la un moment dat ca scrie unei minore... Fii foarte atenta cu cine ai de a face.

Esti tinara, desteapta, descurcareata... nu-ti pierde tineretea aiurea. Nu e nevoie sa dovedesti nimic, important e ca te-ai lamurit tu.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...