Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spionajul in cuplu


Recommended Posts

Ce fel de sistem de securitate aveti? Ai posibilitatea sa folosesti calculatorul ala cind el nu stie? Poti dezabilita sistemul de securitate pentru un timp si cred ca va anunta doar ca sistemul de securitate nu este in functiune.

 

Daca ai posibilitatea sa folosesti citeva ore calculatorul cind nu este el prin zona,nu mai ar fi nici o problema...Altfel ar trebui sa instalezi si un alt program si daca cumva se prinde,sa joci aceeasi carte a inocentei ca si el:ai downloadat "din greseala".

 

Mariana [gravi] 12+ id="purple">

mama de id="red"> Monica, id="pink"> Mateiid="teal"> si Markusid="blue">id="Comic Sans MS">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu consider ca Dumnezeu ne da semne in viata.Ti ti-a dat un semn sa nu faci un copil cu acest om.Nu te merita si cred ca ar fi mai bine sa discuti cu el clar.Nu sa stai sa-l spionezi.O sa te doara si mai mult cand o sa vezi ce scrie el pe internet.

Eu sunt de parere ca ori la bal ori la spital.

 

ANGELA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgiana, sotul pare sa fie dependent de net. E la fel de grav ca si alcoolismul, drogurile... Si nu prea se poate rezolva singur, mai ales la nivelul la care a ajuns el. Practic el nu mai traieste decat virtual si nici nu ii pasa sa se intoarca la realitate.

Am trecut si eu printr-o situatie foarte asemanatoare cu a ta si pot sa iti zic ca a degenerat, asa ca pana la urma ne-am despartit.

 

Parerea mea ar fi sa va despartiti macar pentru o perioada. In felul acesta nu va mai avea din ce sa traiasca si va fi obligat sa se mobilizeze. Atata timp cat il duci in carca, ma indoiesc ca va misca vreun deget. E prea comod.

 

 

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

 

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, m-ati dezorientat rau se tot! Intentia mea nu e sa ma despart de el ci se salvez ce mai poate fi salvat. Poate nu va vine sa credeti dar il iubesc asa cum e. Ma doare mult ce face acum dar stau si ma gandesc ca e si vina mea ca am lasat sa devina atat de grav. Eu incerc sa vad asta la el ca pe o adictie si incerc sa il ajut sa iasa din asta. Daca el nu va vrea, asta e partea a doua. Apoi voi vedea ce am sa mai fac...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgiana, sper ca nu te-am speriat prea tare, pentru ca nu asta a fost intentia. Primul lucru pe care zic eu ca trebuie sa il faci e sa ii gasesti o ocupatie, alta decat internetul. Trimite-l la un curs, la un nou loc de munca, undeva in societate. Asta il va scoate din izolare si il va obliga sa isi asume din nou responsabilitati. Sa nu crezi insa ca va fi usor nici pentru el si nici pentru tine, mai ales daca starea lui s-a cronicizat. Dar cu cat mai repede isi schimba modul de viata, cu atat mai bine.

 

Important zic eu nu e sa ii demonstrezi ca e dependent (ca asta o stie si el, chiar daca nu recunoaste) ci sa il ajuti sa iasa din aceasta dependenta. Chiar daca asta inseamna uneori cate un sut in fund.

 

 

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

 

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

,, Il iubesc asa cum e,, si ,, ma gindesc ca e si vina mea,, - la cum vorbesti aum chiar nu mai cred sa te ajute vreun sfat dat de cineva aici pe forum - sa ajungi sa spui ca este si vina ta la halul in care a ajuns - asta-i culmea - asta-i tipic pentru cazurile in care vezi ce ti se intimpla dar te legi la ochi strins si mai dai inca si vina pe tine - saracutul de el la cei 35 ani dintr-un barbat extraodrinar si deosebit in ce hal la adus sotia - asta chiar e culmea gindirii tale.

 

Nu ma mira afirmatiile tale - la comportamentul iresponsabil si la faptul ca e intretinut de sotie si restul ,, calitatilor,, care le are - esti cu el si inca afirmi ca il iubesti cum e - mda nu mai scriu nimic pentru ca nu mai are rost.

 

Aliona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca il iubesti,dar asa cum e?daca il spionezi si descoperi ca face in fata webcam-uli "niste lucruri" pe care nici in cel mai ascunse vise nu ti le mai inchipui, ce vei face?Incearca sa-l ajuti sa se rupa de lumea virtuala caci tu faci parte din viata sa reala,fa asta fiindca il iubesti, nu iti spunem sa-l parasesti doar sa coboare din acea lume, sa scape de acea dependenta, sa fie activ ca sot, care trebuie sa intretina familia!Gaseste metoda prin iubire ,dragoste sa il "rupi"de calculator.Stiu ca o vei gasi!

 

bita doina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
quote:Originally posted by georgiana06

Fetelor, m-ati dezorientat rau se tot! Intentia mea nu e sa ma despart de el ci se salvez ce mai poate fi salvat. Poate nu va vine sa credeti dar il iubesc asa cum e. Ma doare mult ce face acum dar stau si ma gandesc ca e si vina mea ca am lasat sa devina atat de grav. Eu incerc sa vad asta la el ca pe o adictie si incerc sa il ajut sa iasa din asta. Daca el nu va vrea, asta e partea a doua. Apoi voi vedea ce am sa mai fac...


id="quote">id="quote">well, in cazul asta nu vad alta solutie decit sa devii cel mai tare flirt al lui de pe netai nevoie insa de singe rece si mult timp liber, plus acces nelimitat la internet[hop]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

Pia la urma, am stat linga el sa vad despre ce e vb, si am inceput sa ne distram pe seama Pussylove-urilor de pe lista lui - diverse grasance care cereau bani sa-si arate fundul pe webcam sau pustoaice debusolate.


id="quote">id="quote">ioi Elise, sa nu-mi zici ca ati si dat banii[alcool]ce nu face omu' pt distractii...id="size1">Georgiana, io zic ca degeaba incerci tu sa-l "trezesti", pana nu renunta din proprie initiativa n-o sa reusesti, si cu siguranta va renunta.sunt etape si etape.de exemplu acu' vreun an io eram dependenta de DC , acu-i Elise (Elise, te [pup] babusca), m-am detasat aproape total, mai intru din cand in cand sa arunc cate un ochi, da' nu ma mai implic.fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...